Diákolimpia: Bajnok a Kölcsey!

Debreceni sikerrel zárult a III. korcsoportos fiú kosárlabda-diákolimpia országos döntője: a Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola csapata aranyérmet szerzett, miután a fináléban legyőzte a körmendi Olcsay-Kiss Zoltán Általános Iskola együttesét. A döntő egészen az utolsó pillanatokig nyílt maradt; végül egyetlen pont döntött a debreceniek javára.

A fiúk mezőnyében több erős kosárlabdaműhely is kiemelkedően szerepelt a szezonban, köztük budapesti, zalaegerszegi és debreceni iskolák növendékei. Az országos döntőben Hajdú-Bihar vármegye mindkét nemben képviseltette magát, ami jól mutatja térségünk utánpótlásnevelésének erejét. A hajdúságiak egyénileg is remekeltek: az All Star-ötösbe két kölcseys játékos, Sajtos-Hernádi Ádám és Gáll Levente is bekerült. A torna legeredményesebb felkészítő pedagógusának Sarkadi Ferencet választották.

Szívből gratulálunk!