A legfiatalabbak hétvégi eredményei a Kenguru-kupán

Zsákoló Zsiráfok – Cívis KK TK Rakéták 24 – 103 (4-19, 9-28, 5-22, 6-34)
TK Rakéták: Fárbás Benjámin 35, Dalmi-Dienes Kende 18, Fárbás Dániel 17, Ortutay Bendegúz 7, Vatai Noel Csaba 7, Tóth-Sturza Martin 5, Pótor Zsombor 5, Nagy Martin 4, Szabó Zsombor 4, Lázár Zalán 1, Kormos Dávid, Sarecz Ádám. Edző: Sarkadi Ferenc.

Cívis KK TK Rakéták – Cívis KK Tigrisek 94 – 39 (17-6, 27-12, 19-9, 31-12)
TK Rakéták: Fárbás Benjámin 23, Dalmi-Dienes Kende 20, Fárbás Dániel 7, Ortutay Bendegúz 19, Vatai Noel Csaba 9, Tóth-Sturza Martin 9, Pótor Zsombor 3, Nagy Martin 2, Szabó Zsombor 1, Török Zalán Márk 1, Kormos Dávid, Labancz Vilmos János. Edző: Sarkadi Ferenc.
Kovács Balázs: Két magabiztos győzelmet arattak a TK-s fiúk. Támadásban egyre hatékonyabban játszanak, ami a helyzetek kialakítását jelenti, egyre tudatosabb a játék. A meccsek elején a befejezéseknél sok esetben türelmetlenek voltak főleg a lepattanók után, azonban utána higgadtabbak lettek és jó döntéseket hoztak. Pozitívum a két meccsen dobott közel 200 pont és az, hogy a kosarakat egyre több játékos éri el. Hasznos hogy több játékos az U12-es korosztályban is tud versenyezni, ami a fejlődésük szempontjából kiemelten fontos.

Cívis KK Tigrisek: Balázsi Csanád -, Szabó Frigyes 9, Gulyás Bálint -, Tacsi Ádám 5, Szőke Botond -, Simon-Palásti Bende 3, Horn Hunor 2, Kóté Kara, Abdul-Rahman Ármin -, Elek Boldizs -. Edző: Ökrös Tamás.
Ökrös Tamás: Az egész mérkőzésen nyújtott teljesítmény hűen tükrözte az edzéseken végzett munkát. Több játékosunk hiányzások miatt nem tudott felkészülni erre a mérkőzésre. Amíg a TK a játék minden elemében, és keménységben is fejlődni tudott, mi visszaléptünk az elmúlt fordulóban nyújtott teljesítményünkhöz képest. Rendszeresen kell látogatni az edzéseket és ott keményen kell dolgoznia minden egyes játékosnak a jövőben!

Cívis KK Tigrisek-Zsákoló Zsiráfok 69-47

Cívis KK Tigrisek: Balázsi Csanád 35, Szabó Frigyes 13, Gulyás Bálint 9, Kóté Kara, Fekete Róbert 3, Horn Hunor, Posta Botond 2, Bíró-Dobi Vince, Simon-Palásti Bende 1. Edző: Ökrös Tamás.
Ökrös Tamás: A nagyon gyorsan és keményen kosárlabdázó nyíregyházi lányok megleptek minket. A csapat nagy részétől sokkal többet várok a jövőben!

„E” csoport

Cívis Efrém Kenguruk „A” – Cívis Efrém Kenguruk „B” 44 – 28 (2-10, 13-5, 7-11, 22-2)

Cívis Efrém Kenguruk „A”: Mráz András 18, Sivadó Áron 7, Nagy Áron 5, Székelyhidi Gergő 5, Laboncz Ferenc 3, Dui Zsolt 2, Szabó Lina 2, Mező Zsombor 1, Kerekes Luca 1, Decleva Réka, Farkas Míra, Bakos Farkas. Edző: Farkas Csanád.

Cívis Efrém Kenguruk „B”: Szakál Péter 11, Csobán Leila 6, Molnár Zsolt 5, Hartman Roland 2, Pogácsás Zsolt 2, Lukács Dániel 1, Dervishaj Aleksander 1, Gánicz László, Bereczki Balázs, Hramcsák Milán, Szarka Levente, Seres Emma. Edző: Kovács Balázs.

Cívis KK TK Macskák – Cívis Efrém Kenguruk „A” 42 – 52 (12-10, 12-16, 16-9, 2-17)

Cívis Efrém Kenguruk „A”: Mráz András 19, Kerekes Luca 11, Laboncz Ferenc 5, Nagy Áron 5, Bakos Farkas 5, Farkas Míra 3, Székelyhidi Gergő 1, Sivadó Áron 1, Dui Zsolt 1, Decleva Réka 1, Mező Zsombor, Szabó Lina. Vezetőedző: Farkas Csanád. Másodedző: Kovács Balázs.

Cívis Efrém Kenguruk „B” – Cívis KK TK Macskák 15 – 59 (4-12, 5-21, 2-12, 4-14)

Cívis Efrém Kenguruk „A”: Szakál Péter 7, Csobán Leila 2, Molnár Zsolt, Hartman Roland 1, Pogácsás Zsolt 1, Lukács Dániel 2, Gánicz László 2, Hramcsák Milán, Szarka Levente, Seres Emma, Berekszászi Meredisz, Gombos Lili. Vezetőedző: Kovács Balázs. Másodedző: Farkas Csanád.
Kovács Balázs: A Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola gyerekei életük első mérkőzésüket játszhatták vasárnap. Az iskolában nagyon népszerű a kosárlabda, aminek köszönhető, hogy több, mint 40 U11-es korú játékos jár az edzésekre. Ezért a tervektől eltérően nem egy, hanem két csapattal vettünk részt a kenguru bajnokságban. A Cívis Efrém Kenguru „A” csapatát a Szent Efrém 4. osztályos tanulói, még a „B” csapatot a 3. évfolyam diákjai alkották. Nagy izgalom és várakozás volt a forduló előtt, mi edzők is kíváncsiak voltunk, hogy három, három és fél hónap alatt mennyi mindent sikerült elsajátítanunk a kosárlabdából, és hogy ez mire lesz elegendő egy mérkőzésen. A két csapatunk egymás ellen kezdte meg a tornát, ahol mindkét évfolyam nagyon bátran és ügyesen kosárlabdázott. Eleinte a harmadikos vezettek, majd a mérkőzés második felében az erőfölényt kihasználva a negyedikes a 4. negyedben a maguk javára fordították a mérkőzést.
A negyedikesek ezt követően dupláztak, és egy olyan lány csapattal mérkőzhettek, ahol több nagyon magas kislány szerepelt illetve többen már az első számú „A” csapatban is szerepelnek. Nagy küzdelemben, ismét az utolsó negyedben sikerült fordítani Mráz András vezetésével, de mindenképp ki kell emelni Kerekes Luca 11 pontját is, így két győzelemmel a csoport első helyén sikerült végezni, ami a „D” csoportba való feljutást is eredményezi. Így a következő fordulóban a negyedikesek eggyel magasabb csoportban, még ügyesebb csapatokkal mérhetik össze tudásukat.
A torna utolsó mérkőzésén a csoport második helyéért küzdöttek a harmadikosok. A gyerekeken látszott a fáradtság, az első mérkőzésen nagyon kihajtották magukat illetve ezen a mérkőzésen még nagyobb volt a lányok magassági fölénye. Szakál Péter vezetésével mindent megtettek a fiatalok, sikerült sok helyzetig is eljutni, sajnos a befejezésnél sokszor pontatlanok voltunk, így ellenfelünk megérdemelt győzelmet aratott.
Nagyon büszkék vagyunk mind a két csapatunkra. Bátran és többségében kifejezetten ügyesen kosárlabdáztak. Sok ilyen mérkőzést fogunk még játszani, amin hasznos tapasztalatokat tudunk majd szerezni és még jobban megtanulunk kosárlabdázni. Gratulálunk minden pályára lépő gyereknek!