U16: Megszakadt a győzelmi sorozat

Hiába küzdött nagyot, elszenvedte idénybeli első vereségét kadettcsapatunk, mely 83-69-re maradt alul a Budapesti Honvéd otthonában.

A két kiemelt akadémia növendékeinek összecsapását kezdettől fogva a házigazda irányította. A piros-fehérek többször is megléptek az első felvonás során – legnagyobb előnyük hét pont volt – miközben a mieink a tempó tartásán fáradoztak. A félidő derekára kétszámjegyűvé vált a debreceniek hátránya, akadémistáink mínusz tizenhárommal vonulhattak az öltözőbe. (44-31)

Sajnos a térfélcserét követően sem igazán tudott közelebb kerülni riválisához a DEAC, sőt, a harmadik etap közepétől már több, mint húszpontos távolság tátongott a felek között. A hajdúságiak azonban a harc feladása helyett elindultak felfelé: derekas hajrájuknak köszönhetően a harminchetedik percre sikerült benézniük tíz alá. (70-62) Idő szűkében a fordítás azonban nem jöhetett össze – a Honvéd 83-69-es diadalt aratott, ezzel elvéve U16-osaink veretlenségét.

Budapesti Honvéd SE U16 – DEAC Kosárlabda Akadémia U16 83-69 (26-22, 18-9, 17-9, 22-29)

DEAC KA: Bősz 11/9, Orvos 13, Szafkó 7, Fórián 9, Kedvek 11.
Csere: Borbély 15/6, Székely 3, Ortutay -, Fárbás D. -, Balázsi Cs., Horn.
Vezetőedző: Kádár Tamás
Másodedző: Szendrei Fruzsina

Kádár Tamás: – Először is gratulálok a Honvédnak, megérdemelten győztek. Ami a mi részünket illeti a mérkőzés nagy részében nem járattuk kellőképpen a labdát és az erőlködésből több eladott labdánk volt, ami könnyű kosarakat eredményezett. Az utolsó negyedben sikerült 8 pontra zárkózni, de közelebb nem kerültünk. A legfontosabb, hogy a játékosaink mindent megtettek a győzelemért és sikerült egy nagyon hasznos meccset játszanunk.