U14 Leány: Hasznos találkozók

A serdülő lányok Kecskeméten és Debrecenben szerepeltek a korosztályos bajnokság helyosztó mérkőzésein.

PVSK NKA/A – DEAC U14/A 66-60

DEAC: Burai Gréta 2, Csobán Leila 6, Elekes Tália 8, Kálmánczhelyi Eszter 8, Kolozsvári Dóra 2, Kontér Annamíra 2, Lengyel Ameli 4, Szabó Lina 16, Sztojka Anna 2, Taricska Barbara Lili 10.

Edző: Kiss Gabriella

Kiss Gabriella: -Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott (21-22), míg a második negyedet sikerült 7 pontos előnnyel zárni. A második félidőben szerettük volna megtartani ezt a minimális különbséget vagy akár tovább növelni azt, azonban a negyedik negyedben mentálisan elfáradtak a lányok és sok volt a kihagyott helyzet. Igyekszünk ezen javítani a májusi utolsó fordulóban.

DEAC U14/A-KECSKEMÉTI KA AMAZONOK/B 46-84

Kiss Gabriella: -A PVSK NKA/A csapat elleni vereséget követően kishitűen és gyengén játszottunk. Nem tudtam felrázni a lányokat, így sajnos többel kaptunk ki, mint kellett volna. Megyünk tovább!

KECSKEMÉTI KA AMAZONOK/B – DEAC U14/A 52-68

DEAC: Burai Gréta, Csobán Leila, Fintor Anna, Győrvári Dóra, Elekes Tália, Kálmánczhelyi Eszter, Kolozsvári Dóra, Lengyel Ameli, Szabó Lina, Sztojka Anna, Taricska Barbara Lili, Varga Linda.

Kiss Gabriella: -Kissé nehezen kezdtük az első negyedet, ám Szabó Lina kiemelkedő játékával meccsben tudtunk maradni, aki egymaga 8 pontot dobott a 12-ből. A második negyed meglepetésszerű játékot hozott, hiszen az ellenfél nem tudott kosarat szerezni. Nagyon jó csapatvédekezésről tesz tanúbizonyságot, mindemellett a ziccereket és a dobásokat is jó százalékkal tudtuk érvényesíteni. A harmadik negyed is előnnyel zárult, azonban a tipikus negyedik negyedben elfáradtunk, amit 24-19-re elvesztettünk. A szezon végén járunk, azonban ezen még mindig javítanunk kell, hogy ez a jövőben ne okozzon problémát. Szabó Linán kívül szeretném kiemelni a sérüléséből visszatérő Varga Lindát, aki 19 pontig jutott és vezéregyénisége volt a csapatnak, valamint Elekes Táliát, aki saját maga kreálta mélységből nagyon szépen magára talált és dobott 16 pontot.

DEAC U14/A – VASAS AKADÉMIA /B 67-79

Kiss Gabriella: -Nagyon nehéz meccs volt. A VASAS AKADÉMIA egy kiemelkedő akadémia, mindig nehéz ellenük játszani. A négy negyedből egyet sikerült az ellenfélnek igazán megnyerni (11-20), a többi három negyedben fej-fej mellett haladtunk (19-21,21-21, 16-17). Nagyon szépen teljesítettek a lányok, amit mondtam azt végrehajtották, fegyelmezettek és védekezésben agresszívak voltak. Szabó Lina tartotta az első meccsen mutatott nagyszerű formáját (talán még jobb is volt) és 29 ponttal zárta a találkozót. Meg kell tanulnunk a hazai pálya nyújtotta lendületet idegenbeli játékunk során is magunkkal vinni. Gratulálok a lányoknak! Ezért érdemes dolgozni! Hajrá DEAC!

2024. május 19-én lesz az utolsó fordulónk a Vasas Akadémia otthonában. Erre óriási gőzzel készülünk.