U16/A: Körmendi siker a keresztjátékban

Nem tudták harminc egységnyi hátrányukat ledolgozni akadémistáink, így a tizennégy pontos hazai siker ellenére összesítésben a körmendiek nyerték a párharcot. A korosztályos bajnokság “B” döntőjével folytatják kadettjeink.

A korosztályos bajnokság keresztjátékában a körmendi fiatalokkal vívtak meg az „A” döntőért kadettjeink. Jávor Barna legénysége nem a legkedvezőbb helyzetből várhatta a hazai visszavágót, hisz a debreceniek harminc pontos vereséget szenvedtek a vasiaknál.

Az előzmények tükrében már a találkozó első perceiben magas fordulatszámon pörögtek a mieink, akik Gábor-Győri és Szafkó találataival kezdték az építkezést, majd Vadai parádés hármasával kétszámjegyűre növelték fórjukat, időt is kértek a vendégek. (12-2) A folytatásban Székely triplájával robogtak tovább a házigazdák, majd Szafkó és Gábor-Győri pazar akcióival az etap végére is tartani tudták kezdeti előnyüket. (25-13) A második negyedben Bartik révén rohamosan közeledett a Körmend, Vadai és Huszka azonban derekasan tartotta a frontot akadémistáink részéről. (33-19) A nagyszünet előtt igyekeztek mihamarabb tíz felé tornázni a felek közötti differenciát kadettjeink, ami a túloldali kosarak közepette egyre nehezebb feladatnak bizonyult, Vadai triplájával végül engedték túlságosan közel magukhoz a Törpördögöket a hajdúságiak az első félidő végére. (42-33)

A térfélcserét követő minutumokban újfent közeledtek a vendégek, lendületüket Vadai megmozdulásaival csillapította a DEAC. A játékrész derekára már hat egységnyire zárkóztak a dunántúliak, az utolsó felvonás előtt pedig Bartik vezetésével mindössze karnyújtásniyra voltak az egalizálástól. (55-52) A negyedik szakaszra így már nem sok esélyük maradt az odavágón begyűjtött harminc pontos hátrány megsemmisítésére a cívisvárosiaknak, a hazai együttes azonban továbbra is küzdött, Székely triplájával jelezték is győzelmi szándékaikat ellenfelüknek. A találkozó hajrájában pedig Szafkó és Huszka biztosították be győzelmüket az utolsó hazai bajnokin, ezzel meghálálva a szurkolók egész éves támogatását. (78-64)

Az U16/A együttes a győzelem ellenére lemaradt a fináléról, hisz összesítésben a körmendiek mérlege kedvezőbb, így a fehér-feketék a bajnokság „B” döntőjére készülhetnek.

DEAC KA U16/A – AKMÉ Körmendi Törpördögök 78-64 (25-13, 17-20, 13-19, 23-12)

DEAC: Gábor-Győri 13/3, Vadai 20/6, Szafkó 26/6, Székely 6/6, Huszka 11, Éles -, Orvos 2, Mónus -, Fórián -, Lőcsei -,Borbély -.

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos