U16/B: „Sokat léptünk előre”

Szendrei Fruzsina legénysége sikerrel zárta utolsó hazai bajnokiját a Győri KC ellen, majd a Lehel Kosársuli vendégeként huszonöt pontos győzelemmel végzett, így akadémistáink szezonja véget ért, a hajdúságiak pedig a 28.helyen zárták a Nemzeti Fiú Kadett bajnokság 2023-24-es kiírását.

A hétközi hazai forduló után Jászberényben léptek parkettre akadémistáink a rájátszás utolsó körében. A Lehel Kosársuli csarnokában Nagy találataival indítottak a mieink, majd a házigazdák is megkezdték a pontgyártást, akcióikra Orvos válaszolt, ezután felváltva estek a találatok az első tíz perc végéhez közeledve pedig Székely szép találatai ellenére is minimális hazai fórral zárult az etap. (18-17) A folytatásban még jobban elléptek a házigazdák, ám a negyed derekához érvén Mónus és Orvos szépen ledolgozták a debreceni hátrányt, a szünetet megelőző minutumokban pedig Balla és Székely akcióival fordítottak és két egységnyi előnnyel vonulhattak az öltözőbe a mieink. (36-38)

A térfélcsere után jól váltottak ritmust a cívisvárosiak Mónus és Somi találataival újfent távolodtak, majd a szakasz végi rohamhoz Hamza triplája adta meg a kezdőlöketet. A vendégek rögtönzött futása mutatós előnyt eredményezett, így a záró felvonás előtt Nagy középtávolija után már kétszámjegyű differencia állt akadémistáink javára a táblán. (50-63) A negyedik játékrészben próbált visszakapaszkodni a jászberényi gárda, ám a DEAC mindent megtett, hogy megóvja kemény munkával felépített fórját. A végjátékban sem adta már át a stafétát a Debrecen, akik szép játékkal bebiztosították újabb győzelmüket, és jó szájízzel zárták az idényt. (78-103)

Második számú kadettjeink szezonja ezzel véget ért, a hajdúságiak pedig a 28.helyen zárták a korosztályos bajnokság 2023-24-es kiírását.

Lehel Kosársuli U16 – DEAC KA U16/B 78-103 (18-17, 18-21, 14-25, 28-40)

DEAC: Orvos 20/12, Székely 17/6, Somi 14/3, Nagy E.14/3, Hamza 12/6, Balla 10, Mónus 9, Nagy E. N. 7, Kovács -, Szálkai -.

DEAC KA U16/B – Győri KC U16/A 96-68 (27-16, 18-27, 22-19, 29-6)

DEAC: Székely 22, Borbély 17/6, Somi 19, Nagy 10, Bősz 6/6, csere: Hamza 8/3, Fárbás D. 2, Szálkai 3/3, Balla 9/3, Kovács -.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István.

Szendrei Fruzsina: – Kifejezetten nehezen lendültünk bele a Győr elleni mérkőzésbe, s a saját dolgunkat jelentősen megnehezítettük. Örülök annak, hogy tudtunk ezen változtatni, s a játékosok fejlődését mutatja, hogy a zárónegyedben tudtunk dominálni. Azt hiszem az utolsó hazai mérkőzésünk után inkább az egész év munkáját érdemes hangsúlyozni, semmint a ma történteket. A Srácok sokat léptek előre sok területen, a játékuk tud lendületes és kreatív is lenni, amiben kifejezetten szép összjátékokat találnak meg. Még rengeteg tudatos és komfortzónán kívüli edzésre lesz szükségük, de elismerésemet szeretném kifejezni feléjük az elkötelezettségük, moráljuk és nyitottságuk miatt. Számomra sokat jelentett ez a szezon, hálás vagyok érte!

Köszönjük szépen az egész éves szurkolást, támogatást és jelenlétet!

Köszönöm szépen a stábnak a munkáját, biztos pontot jelentettek mindvégig!