U21: Ott a tizedik!
Immáron kétszámjegyű U21-es csapatunk sikerszériája, mely kiváló első negyedével megalapozta kecskeméti győzelmét. Kovács Imre tanítványai a 22 pontig jutó Czermann Patrik és a 21 egységet termelő Varga Sándor vezérletével 86-75-re kerekedtek felül a hírös városban vasárnap délután.
Kirobbanó formában indította kecskeméti vizitálását a DEAC U21-es alakulata: hat perc játékot követően 17-4-es debreceni vezetésről tanúskodott az eredményjelzőn. A mieink termelékenységére egy pillanatig sem lehetett panasz, az első periódust tizenegy ponttal záró Czermann Patrik korlátlanul uralta a büntetőterületet, míg a hátvédek közül Szentkuti Ákos és Varga Ferenc jelentette a legtöbb veszélyt a hazai gyűrűre. A hajdúságiak huszonnyolc egységnél álltak meg, míg a KTE neve mellett tizenkilenc szerepelt a pihenő elérkeztekor. A folytatásban tovább növelte előnyét a Kovács-legénység, köszönhetően Varga Sándor és Várszegi Ádám távoli bombáinak. A második etap derekán tizenhattal járt előrébb riválisánál a fehér-fekete együttes, azonban a hajrá a Kecskemét számára sikerült kedvezőbben, így a differencia megfeleződött a félidőre. (36-44)
A térfélcserét követő időszakban állandósult a távolság, ahonnan aztán a DEAC tudott hamarabb elmozdulni – a harmadik játékrész közepén ismét elléptek növendékeink. (42-57) A Bács-Kiskun vármegyeiek viszont nehezen adták a bőrüket, hamarosan újfent visszaküzdötték magukat tíz alá. A felvonás végén Várszegi villogott, a debreceni bedobó kosarai révén 67-56-ra módosult az állás az utolsó tíz minutum kezdete előtt. A DEAC többnyire kitűnően gazdálkodott korábban megszerzett fórjával, ezáltal diadala nem forgott veszélyben. Noha a lila-fehérek kétszer is hat pontra faragták deficitüket, mindig akadt valaki akadémistáink oldalán, aki továbbgördítette a szekeret. A kegyelemdöfést a két lepattanó híján tripla-dupláig jutó Varga Sándor vitte be egy hármassal, kialakítva a 86-75-ös végeredményt. A mérkőzés során az idősebb Varga-fívérnél egy jobb egyéni teljesítmény született, Czermann Patrik 22 ponttal és 31-es VAL-mutatóval lett a találkozó legjobbja.
U21-eseink sorozatban tizedszer is győztek és életben tartották reményeiket az alapszakasz megnyerését illetően.
KTE-NJE U21 – DEAC Kosárlabda Akadémia U21 75-86 (19-28, 17-16, 20-23, 19-19)
DEAC KA: Varga S. 21/6, Varga F. 7, Várszegi 14/9, Hegedüs 6/6, Czermann 22.
Csere: Szentkuti 7/3, Szilágyi 4, Csécsei 3, Szűcs 2, Vadai -.
Vezetőedző: Kovács Imre
Másodedző: Jávor Barna
Kovács Imre: Értékes sikert arattunk egy szívós ellenféllel szemben. A remek kezdés kulcsfontosságúnak bizonyult a győzelemhez, és bár nem mindig játszottunk jól, összességében kontrolláltuk az összecsapást.