Gyermek Kupa – 2.forduló

A Gyermek Kupa második fordulójában a Kossuth Gimnáziumban és Nyíregyházán léptek pályára a cívisvárosi kosárpalánták.

Vasárnap a Cívis KK B és a Nyíregyházi Sportcentrum A csapatát fogadta a Kossuth Gimnáziumban a Cívis KK Macskatigrisek U-12-es leány kosárlabda csapata a bajnokság B csoportjában.Első mérkőzésen az debreceni fiú csapatát győzték le , majd egyből utána a nyíregyházi fiú csapat ellen maradtak alul Kecskeméti János (Kecsu bá) tanítványai, így bent maradtak a B csoportba.

Eredmények:

Cívis KK Macskatigrisek- Cívis KK B 45-28 (8-10, 15-12, 11-4, 11-2)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 12 , Kiss Anna Jázmin 6, Pénzes Nóra 4 , Balogh Adrienn 3 , Borza Lilla 3 , Tóth Anna 6, Fintor Dorottya 5, Boldozsár Kitti 2 , Pócsi Zita 4 , Szilágyi Lili , Szöllősi Fanni , Nemes Anna, Vidovenyecz Zsófia.

Edző: Kecskeméti János

Kecsu bá: Nagyon jól kezdtünk (6-0), de egyszerűen a negyed végén kimaradtak a ziccerek, a fiúk pedig sokkal pontosabban játszottak. A második negyedben hasonló forgatókönyv zajlott, pontatlanok voltunk, sok kosarat kaptunk lerohanásból, miután elhajigáltuk a labdákat és a palánk alatt is határozatlannak bizonyultunk. A fordulás után feljavult a védekezésünk és ez önbizalmat adott a támadások befejezésénél is. Végre olyan megoldásokat is láttam, amire edzéseken nagy hangsúlyt fektetünk. Nagy dolognak tartom, hogy leány csapatként a B csoportban folytatjuk…

Cívis KK Macskatigrisek- Nyíregyházi Sportcentrum A (12-65, 2-14, 1-29, 2-17, 7-5)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 2 , Kiss Anna Jázmin 2, Pénzes Nóra , Balogh Adrienn , Borza Lilla , Tóth Anna 5, Fintor Dorottya , Boldozsár Kitti , Pócsi Zita , Szöllősi Fanni 1 , Nemes Anna, Vidovenyecz Zsófia 2.

Kecsu bá: –Egy sokkal képzettebb és rutinosabb fiú csapat ellen játszottunk, akiknek egyértelmű, hogy az A csoportban a helyük. Ráadásul , az amúgy is hiányos csapatunk elvesztette az első negyedben Pénzes Nórit, a másodikban Szabó Johannát. Na, a vezérek sérülése után össze is zuhantunk, ahogy egy ilyen fiatal csapatnál lenni szokott. A harmadik negyed felétől esett le a lányoknak, hogy Ők is értékes játékosok, és szebbnél-szebb akciókkal örvendeztettek meg engem és a szurkoló szülőket.Ezért a kb. 10 percért érdemes volt lejátszani ezt, az amúgy egyoldalú meccset. Gratulálok lányok bent maradáshoz, ellenfeleinknek további sok sikert! A betegeinknek, sérültjeinknek gyors felépülést kívánunk!!

NYÍKSE Tűzgolyók/A – Cívis KK Debrecen/A           64 – 71 /13-18, 20-21, 16-21, 15-11/

CKK: Mándy Gergő 9, Mogyorósi Balázs 8, Nyirán Demeter 11, Abuczki Péter, Deák-Bogárdi Ádám 4, Kovács Benedek 9, Németh Bence 17, Mikes Máté 6, Fekete Gábor 2, Maródi Ákos 2, Fekete Szabolcs 1, Győri Balázs 2

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: -Nagyon pontatlanul kosárlabdáztunk, nem tartottuk be a saját szabályainkat, kihagytunk rengeteg ziccert és a védekezésünk sem volt elég agresszív, ennek ellenére mi irányítottuk a mérkőzést. Több alkalommal is elléptünk 15-18 ponttal, de ellenfelünk rendben visszajött, elsősorban a mi hibáinkból. A negyedik negyedben pedig már a vezetést is átvette. A gyerekek nagyon akartak, talán ez tett egy két játékost görcsössé, de a végjátékban végre sikerült jó döntéseket hozni, amivel a magunk javára fordítottuk az eredményt. Tanulságos meccs volt, és a sok hiba ellenére azét pozitívumok is voltak, tetszett ahogy sok esetben törekedtünk a gyors labda felhozatalra passzokkal, voltak szép lerohanásaink és jó támadásfelépítéseink és nagyon sok 1:1-t vittünk balra és fejeztünk be bal kézzel, amiből sajnos még most nagyon sok ki is maradt.  Az idegenbeli siker mindig nagy dolog, pláne egy képzett és jó csapat ellen.

Cívis KK Debrecen/A – Wildcats Baia Mare Feketék           99 – 32 /26-8, 31-13, 25-3, 17-8/

CKK: Mándy Gergő 16, Mogyorósi Balázs 10, Nyirán Demeter 17, Deák-Bogárdi Ádám 5, Kovács Benedek 7, Németh Bence 25, Mikes Máté 3, Fekete Gábor 7, Maródi Ákos 2, Fekete Szabolcs, Győri Balázs 4, Demeter Ádám 3

Kovács Balázs: -A második mérkőzésen már felszabadultabb játékot mutattunk, aminek oka valószínűleg az első meccs megnyerése és a kisebb ellenállás is lehetett, ennek ellenére örültem hogy tudtunk figyelni és koncentrálni. Egy hónapja nem játszottunk meccset és lehet ez is benne volt az első meccsünk gyengébb teljesítményében, de a Nagybánya ellen már több mindent fel tudtunk vinni a saját védekezésünkből  a pályára. A két győzelem ténye mindenképpen komoly tett, hiszen a csapat fele még nem is játszott idegenben bajnokit, és ebben a korban azért az idegen környezet, még sokakra hat zavaróan. Bízom benne, hogy a következő fordulóban jobban teljesítünk majd, hiszen két nyíregyházi ellenfelünk lesz, így újra egy Szabolcs vármegyei túra vár majd ránk.

Cívis KK “B” – Cívis KK Macskatigrisek 28 – 45 (10-8, 12-15,4-11, 2-11)

Cívis KK “B”: Zsákai B. 7, Kis P. 7, Balla Á. 6, Szűcs Á. 3, Tiba Á. 2, Czakó G. 1, Varga Zs. 1, Buzási M. 1, Prodanov M. -, Igaz V. -, Mészáros D. -, Nagy H. –

Nyíregyházi Sportcentrum/A – Cívis KK “B” 65 – 6 (21-0, 21-6, 12-0, 11-0)

Cívis KK “B”: Zsákai B. 2, Nagy H. 1, Szűcs Á. 1, Tiba Á. 1, Buzási M. 1, Lovas M. -, Varga Zs. -, Kis P. -, Kovács P. -, Balla Á. -, Czakó G. -, Egri D. –

Edző: Kovács-Jávor Petra

Kovács-Jávor Petra -Az első mérkőzésünket úgy gondolom jól kezdtük, gyors támadásokat vezettünk, amikből szép akciókat hajtottunk végre. Viszont a második félidőben ez már egyáltalán nem valósult, sőt nagyon bátortalanul kosárlabdáztunk és megint előjött az a hiba, hogy nem saját magunkra figyeltünk. A második mérkőzésen azt kértem a fiúktól, hogy sokkal bátrabban játszunk, viszont sajnos ez nem valósult meg, az ellenfél csapata felőrölt bennünket. A következő fordulóra sokat kell előre lépnünk agresszivitásban, ezen dolgozni fogunk edzéseken. Gratulálok az ellenfél csapatainak!