Gyermek kupa, 2. forduló

Két nagy különbségű mérkőzéssel folytatta a Cívis KK első számú csapata. A Macskatigrisek Nyíregyházára látogattak, ahol két vereséget szenvedtek a tartalékos lányok. A Cívis KK/B alakulata két fölényes győzelem után már a „C” jelű hármasban lép parkettre a következő fordulóban, az Efrém Kenguruk továbbra is a C-csoportban folytatják.

A csoport

Cívis KK U12/A – NYÍKSE Tűzgolyók/A 109-34 (32-6,21-12,25-4,31-12)

Cívis KK U12/A: Dalmi-Dienes 21, Balázsi 20, Fárbás B. 18, Soóky 14, Ortutay 12, Szőke 9, Fárbás D. 6, Nagy 4, Szabó 3, Horn 2.

Vezetőedző: Sarkadi Ferenc

Másodedző: Gyalog Balázs

Sarkadi Ferenc: – Törekedtünk a minél kevesebb leütésre a támadások során. Az utóbbit, és a kért szigorú védekezést a csapat tökéletesen megvalósította: nagyon kevés kosarat kaptunk és rengeteg, pontos passzból felépített támadást vezettünk. Amivel nem voltam elégedett, hogy nagyon sok könnyű dobást hibáztunk el, amin javítanunk kell majd a későbbiekben.

Zsákoló Zsiráfok – Cívis KK U12/A 13-116 (4-31,7-25,0-32,2-28)

Cívis KK U12/A: Balázsi 27, Soóky 17, Szabó 13, Ortutay 12, Fábrás B. 12, Fábrás D. 11, Szőke 8, Nagy 7, Horn 6, Dalmi-Dienes 3.

Sarkadi Ferenc: – A második mérkőzés szintén nagy különbségű győzelmet hozott, ahol az első félidő a jó védekezés mellett ismét látványos, okos passzokkal építkező játékot hozott. Sajnos a második félidő elején kulcs játékosunk (aki már ekkor 20 pontnál járt…) balszerencsés módon megsérült, ami hosszú percekre megzavarta a csapatot, ekkor vétettünk néhány figyelmetlenségi hibát.

-A két meccs alapján megállapítható, hogy az előző fordulóhoz képest sokat fejlődtünk a csapatjáték terén, szinte végig idősebb korosztályokra jellemző módon kosárlabdáztunk. A meghatározó játékosaink közül kiemelkedően teljesített védekezésben Dalmi-Dienes Kende, támadásban Balázsi Csanád, támadás előkészítésben és passzokban pedig Ortutay Bendegúz. Aminek különösen örültünk, hogy az eddigi kiegészítő embereink nagyon hasznosan játszottak és jól teljesítettek, közülük Szabó Frici, Soóky Balázs, Nagy Martin és Szőke Botond emelkedett ki.

B csoport

Cívis KK Macskatigrisek- NyKK Eötvös 27-30 (8-9, 8-6, 4-8, 7-7)

Cívis KK Macskatigrisek: Pásti Bianka 11, Kontér Annamíra 6, Szabó Adrienn 4 , Decleva Réka 2 , Győrvári Dóra 1 , Szabó Lina 1 , Pataki Miléna  1, Kálmánchelyi Eszter 1 , Molnár Luca , Póti Dorka , Szántó Luca Csenge , Elekes Tália.

Vezetőedző: Kecskeméti János

Kecskeméti János: – Nagyon bután és gyáván játszottunk, ráadásul legalább 20 ajtó-ablak ziccert kihagytunk. Bár több hiányzónk is volt, nem gondoltam, hogy ez így megzavarja a lányokat. Alapvető helyezkedési gondok voltak, remélem tanultunk belőle.

Cívis KK Macskatigrisek- ACS Widcats Baia Mare 15-65 (0-14, 5-20,6-4,1-19, 3-69)

Cívis KK Macskatigrisek: Pásti Bianka 8, Kontér Annamíra 1, Szabó Adrienn, Decleva Réka 1, Győrvári Dóra 1, Szabó Lina 1, Pataki Miléna, Kálmánchelyi Eszter 1, Nagy Rita Petra, Székely Nóra 1, Mizsák Zsuzsi 1, Elekes Tália.

Kecskeméti János: – A román fiú csapat feljutott az A csoportba, oda is valók. Fizikailag, technikailag és taktikailag is kilógtak a mezőnyből. Az eredmény még számunkra hízelgő, ha így küzdöttünk volna az első meccsen, azt megnyertük volna.

C csoport

Cívis Efrém Kenguruk– Nyíregyházi Sportcentrum 32-78 (8-30, 5-22, 11-16, 8-10)

Cívis Efrém Kenguruk: Szakál Péter 8, Nagy Áron 6, Övelti Mihály 5, Mester Dániel 4, Matuz Milán 3, Hartman Roland 3, Mikes Máté 2, Laboncz Ferenc 1, Réz Kristóf, Bakos Farkas, Sivadó Áron, Kompár Levente.

Edző: Farkas Csanád

Farkas Csanád: – Nagyon félénken és bátortalanul kezdtük a második fordulót így már az első félidőben nagy előnyre tett szert a Nyíregyháza. Sajnos a ziccerek se mentek be és az ellenfél erős védelme és magas emberei miatt sokszor nem tudtunk pontot szerezni. A második félidőben már kiegyenlítettebb volt a mérkőzés. Tudtunk gyors kosarakat dobni és sokszor szép játékkal pontot szerezni. A védekezésben és a lepattanóban rendszerint alul maradtunk, amit a közeljövőben ki kell javítani.

BCS Rookies Oradea- Cívis Efrém Kenguruk 38-56 (12-10, 6-20, 12-20, 8-6)

Cívis Efrém Kenguruk: Szakál Péter 23, Mikes Máté 13, Övelti Mihály 5, Kompár Levente 4, Matuz Milán 4, Hartman Roland 3, Bakos Farkas 2, Réz Kristóf 1, Laboncz Ferenc 1, Sivadó Áron, Nagy Áron, Mester Dániel.

Farkas Csanád: – Egy nagyon agresszív és szoros védekezéssel találkoztunk, ami a srácoknak az elején nehéz volt és meglepő de a második és harmadik negyedre belejöttünk és a pontok is jöttek ezúton. Elengedhetetlen volt Szakál Péter teljesítménye és a maga 23 pontja, igazi vezérként vitte a csapatot a hátán. Pozitív volt még a sok szerzett labdából dobott könnyű kosár ami annak volt a következménye, hogy az ellenfélnek kettő játékosa is ki pontozódott, így a véget 4-5 ellen játszották a gyerekek.

D csoport

Civis KK U12/B – Karcagi SE Oroszlánok 88-17 (21-0, 20-8, 27-2, 20-7)

Cívis KK U12/B: Kóté Kara 18, Becsky Áron 12, Elek Boldizsár 11 , Tacsi Ádám 9 , Kormos Dávid 9 , Papp Máté 8 , Simon-Palásti Bende 6 , Fekete Róbert 6, Nagy Martin 5, Szőke Botond 4.

Vezetőedző: Gyalog Balázs

Gyalog Balázs: – Nagyon összeszedetten és koncentráltan kezdtük az első mérkőzést. A védekezésünk nagyon agresszív és hatékony volt. Jól mutatja az első sor kiváló munkáját, hogy nagyon kevés pontot tudott szerezni az ellenfél. Itt külön kiemelném Kóté Karát és Kormos Dávidot, akik a mezőny két legalacsonyabb játékosaként rengeteg labdát szereztek és lepattanót!!! gyűjtöttek össze, a második sor pedig támadásban remekelt jobban.

Záhonyi Zsiráfok – Civis KK U12/B 14-67 (5-18, 6-24, 3-8, 0-17)

Cívis KK U12/B: Tacsi Ádám 15, Szőke Botond 12, Simon-Palásti Bende 10 , Nagy Martin 7, Kormos Dávid 6 , Papp Máté 5 , Elek Boldizsár 5, Becsky Áron 3, Fekete Róbert 2, Kóté Kara 2.

Gyalog Balázs: – A második mérkőzésen kicsit érződött a gyerekeken már a fáradtság, lassabban is kezdtünk, mint az első meccsen azonban szép fokozatosan sikerült az ellenfelünket felőrölni. Ki kell emelni Elek Boldizsár fantasztikus passzait, illetve Szőke Botond szervező képességeit a pályán, aki igazi vezérré lépett elő. Sajnos rengeteg ziccert hagytunk ki, ami a későbbiekben már nem fog beleférni. Összességében nagyon büszke vagyok a srácokra, a kitűzött célt teljesítettük és a következő fordulóban már a „C” jelű hármasban léphetünk pályára.