Gyermek kupa 3.forduló

A Cívis KK első számú gárdája két győzelemmel, míg a Macskatigrisek 1-1-es mérleggel zárták a felsőházi fordulót. Az alsóházban szereplő U12/B és az Efrém Kenguruk pedig városi rangadót is játszottak csoportjukban, amit Farkas Csanád együttese nyert meg.

Felsőház, 3. forduló – A csoport

Cívis KK U12/A – Szerencsi Varázslók 66-42 (16-14,19-11,22-7,9-10)

Cívis KK U12/A: Fábrás B. 16, Dalmi-Dienes 8, Balázsi 8, Fábrás D. 8, Szabó K. 7, Soóky 7, Szabó F. 6, Ortutay 4, Gulyás 1, Abdul-Rahman 1, Szőke -, Tóth-Struza -.

Edző: Sarkadi Ferenc

Sarkadi Ferenc: – A játékosokon már a bemelegítésnél is látszott, hogy szokatlanul tompák, ehhez jött még hozzá a hazai, technikailag képzett csapat kellemetlen játékstílusa. Az első negyed ennek megfelelően nagyon szenvedősre sikeredett, szerencsénkre kiegészítő játékosaink közül ketten is (Szabó Kristóf és Soóky Balázs) kiemelkedően teljesítettek, így sikerült minimális előnyt szerezni. A második sorunk jó védekezéssel és okos támadójátékkal már megalapozta a második félidei jó játékunkat, ahol végre alap embereink is “ébredezni” kezdtek és végül magabiztos győzelmet arattunk. Ebben a sorban kiemelkedő védekezés mellett támadásban is hasznosan játszott Dalmi-Dienes Kende, Fárbás Dániel és Szabó Frici is.

ACS Wildcats Baia Mare – Cívis KK U12/A 39-76 (12-19,12-18,7-25,8-14)

Cívis KK U12/A: Fábrás B. 18, Dalmi-Dienes 11, Balázsi 21, Fábrás D. 9, Szabó K. 5, Soóky 3, Szabó F. 3, Ortutay 5, Gulyás -, Abdul-Rahman -, Szőke 1, Tóth-Struza -.

Sarkadi Ferenc: – Annak ellenére, hogy dupláztunk és szinte pihenő nélkül kellett pályára lépnünk, sokkal jobban teljesített a csapat. Gyakorlatilag végig magabiztosan, jó védekezéssel, támadásban időnként látványos megoldásokkal nyertük meg a meccset. Itt végre alap embereink (Balázsi Csanád és Fárbás Benjámin) is tudásuknak megfelelően játszottak, ami kiemelkedő védőjátékuk mellett dobott pontokban is megmutatkozott. Hozzájuk csatlakozott nagyon hasznos védőmunkájával Szabó Frici és Szabó Kristóf, akik közül az utóbbinak azért örültünk különösen, mert az utóbbi időben a játék ezen részében rengeteget fejlődött.

C csoport

Cívis KK Macskatigrisek – Nyíkse Tűzgolyók/A 59-57 (13-14, 25-17, 16-16, 5-10)

Cívis KK Macskatigrisek: Szántó Luca Csenge 13, Taricska Barbara Lili 13, Elekes Tália 8, Pásti Bianka 9, Szabó Adrienn Judit 6, Decleva Réka 5, Kontér Annamíra 4, Sztojka Anna Sára 1, Rácz Eszter, Szabó Lina, Rucz Noémi, Kálmánchelyi Eszter.

Edző: Kecskeméti János

Kecskeméti János: – Sajnos nagyon bátortalanul kezdtünk, nyoma sem volt az előző fordulókban tapasztalt harci kedvnek. A lepattanókat is gyengébben szedtük, mint szoktuk. De a legfeltűnőbb a sok eladott labda, amit a gyámoltalanságunknak köszönhettünk. A második negyedben Bia nagyon szép labdákkal szolgálta Csengét, aki rengeteget fejlődött az elmúlt időkben. A harmadik negyedben Lili és Tália feltámadt és sokkal bíztatóbb lett a játékunk. Az utolsó negyedben nem ismertem a lányokra, a második negyedhez képest eltűnt a csapatjáték, pánikba estünk, sőt Bius ki is pontozódott. Ekkor úgy nézett ki, hogy elúszott a mérkőzés, de a lányok máshogy gondolták és bátor játékkal megtartották a két pontos előnyt az utolsó két percben. Szerintem Anna és Réka többször ért labdához, mint egész meccsen. Gratulálok csajok!!!!!

Tiszaújvárosi Phoenix KK – Cívis KK Macskatigrisek 54-40 (2-16, 10-25, 7-8, 21-5)

Cívis KK Macskatigrisek: Pásti Bianka 18 , Nemes Izabella 5, Szántó Luca Csenge 4, Taricska Barbara Lili 4, Kontér Annamíra 3, Szabó Adrienn Judit 3 , Lengyel Ameli 1, Elekes Tália 1, Póti Dorka 1, Nagy Rita Petra, Sztojka Anna, Decleva Réka.

Kecskeméti János: én még ilyen önbizalom nélkül nem láttam játszani a lányokat, mint az első félidőben. Több meccset nyerhettünk volna, ha bedobjuk a közeliket, de egyszerűen semmi sem sikerült. Csak oldalbedobásból adtunk el rengeteg labdát, nem voltak lepattanóink, így csak a fiúknak sikerült második szándékból kosarat dobniuk. A szünetben rendeztük a sorokat, és egy teljesen más csapat futott ki a pályára, de akkora volt a hátrány (volt 30 pont is…), hogy nem volt esélyünk. Az utolsó negyedben a frászt hoztuk a fiúkra, de Bia és Iza remek teljesítménye kevés volt. A lányok egész napos teljesítménye olyan volt, mint egy jóllakott szinuszgörbe… A fantasztikus második félidőre lehet építeni!!!!

Alsóház, 3. forduló – A csoport

Nyíregyházi Sportcentrum- Cívis Efrém Kenguruk 69-45 (18-6,13-20,16-11,22-8)

Cívis Efrém Kenguruk: Nyirán Demeter 12, Laboncz Ferenc 5, Mikes Máté 5, Csobán Leila 5, Kompár Levente 4, Szarka Levente 3, Kulcsár Csaba 3, Övelti Mihály 3, Bakos Farkas2, Mester Dániel 2, Sivadó Áron 1, Nagy Áron

Edző: Farkas Csanád

Farkas Csanád: -Nagyon lassan és sok hibával kezdtük a Nyíregyháza ellen a mérkőzést és sok könnyű kosarat kaptunk. A második sorunk azonban nagy lendülettel és pontosan játszott, ami miatt megtudtuk az ellenfelünket a félidőre közelíteni. De a második félidő nem jól sikerült számunkra, sok hibával és sok rontott helyzettel nem tudtuk tartani a lépést. Összességében egy nagyon jó meccset játszottunk és sokat tanultunk belőle.

Cívis Efrém Kenguruk- Cívis KK U12/B 56-54 (5-13,21-15,12-10,18-16)

Cívis Efrém Kenguruk: Nyirán Demeter 12, Laboncz Ferenc 14, Mikes Máté 4, Csobán Leila4, Kompár Levente 3, Szarka Levente 6, Kulcsár Csaba 4, Övelti Mihály 6, Bakos Farkas 2, Mester Dániel, Sivadó Áron, Nagy Áron 1

Cívis KK U12/B: Tacsi Ádám 12, Horn Hunor 6, Elek Boldizsár 6, Becsky Áron 6, Furó Máté 6, Papp Máté 6, Kóté Kara 5, Simon-Palásti Bende 2, Kondor Dorián 2, Fekete Róbert 2, Tóth Attila 1, Kiss Borisz

Edző: Gyalog Balázs

Farkas Csanád: -Ahogy a negyedek pontszámain is látszódik nagyon rosszul és fáradtan kezdtük a második mérkőzést és utána futhattunk az eredmény után ismét. De az első negyedet leszámítva nagyon szépen és fegyelmezetten játszottak az Efrémesek és sok labdaszerzéssel és gyors kosárral megtudtuk fordítani a mérkőzést. A vége igen izgalmasnak bizonyult mivel a nagy teher és izgalom miatt sok labdát eladtunk az utolsó percekben. Nagyon büszke vagyok ez egész csapatra mivel mindenki kivette a részét és egy csapatként közösen szereztük meg a győzelmet.

Civis KK U12 „B” – Nyíregyházi Sportcentrum 38-69 (10-18, 11-15 , 5-20 , 12-16)

Cívis KK U12/B: Becsky Áron 8, Papp Máté 8, Horn Hunor 7, Kóté Kara 4, Elek Boldizsár 4, Tacsi Ádám 2, Simon-Palásti Bende 2, Kondor Dorián 1, Tóth Attila 1, Furó Máté 1, Kiss Borisz, Fekete Róbert

Gyalog Balázs: – Sajnos összességében mindkét mérkőzésünket ugyan az jellemezte. A pozitív oldal, hogy a fiúk minden taktikai elemet megvalósítottak, észrevették egymást, pontos passzokat adtak, és védekezés terén is elégedett voltam a látottakkal. Sajnos ez a forduló most nem rólunk szólt, dekoncentráltak és alulmotiváltak voltak a fiúk amit eddig sosem láttam még tőlük. Csanádnak és az Efrémes fiúknak pedig gratulálnék külön is, hiszen a nagyon akarták ezt a győzelmet és szívüket, lelküket a pályára téve küzdöttek érte. Sok sikert nekik az utolsó fordulóra!