Gyermek Kupa – 3.forduló

A Gyermek Kupa harmadik fordulójában a Kossuth Gimnáziumban és Nyíregyházán léptek pályára a cívisvárosi kosárpalánták.

Szombaton fogadta a Kossuth Gimnáziumban a Wildcats Baia Mare Feketék és a BC Uzhgorod csapatát a Cívis KK Macskatigrisek U-12-es leány kosárlabda csapata a bajnokság B csoportjában. Azt le kell szögezni, hogy a román és ukrán fiú csapat jelentős játékerőt képvisel, játékosaik képzettek és csapat szinten nagyon agresszív és gyors kosárlabdát játszottak. Kecskeméti János tanítványai egy fantasztikus végjátékban diadalmaskodtak meglepetésre az első mérkőzésen, a másodikon már nem tudtak jelentős ellenállást tanúsítani, így maradtak a B csoportban.

Eredmények:

Cívis KK Macskatigrisek- Wildcats Baia Mare Feketék 43-41 (10-11. 13-12, 3-10, 17-8)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 4 , Kiss Anna Jázmin 6, Pénzes Nóra 2 , Balogh Adrienn , Borza Lilla 12 , Zékány Lili ,Tóth Anna 10, Fintor Dorottya 3, Boldozsár Kitti 2 , Pócsi Zita 3, Kerekes Borbála , Szöllősi Fanni , Vidovenyecz Zsófia 1.

Kecsu bá: A képzett, jó csapat ellen nagyon jól kezdtünk, sokkal bátrabban játszottunk, mint szoktunk. A második negyedben át is vettük a vezetést, annak ellenére, hogy pontatlanul dobtunk. Sajnos a gyenge büntetőzés miatt egálról kezdtük a második félidőt. Lassan kijött a két csapat közti különbség, a fiúk gyorsabb és pontosabb játékukkal elhúztak. A lányok mégsem adták fel, pedig 4 perccel a mérkőzés vége elött már 8 pont volt a különbség. Ekkor produkáltunk egy 9-0-s rohamot és megnyertük a meccset. Én még ezt a csapatot nem láttam így küzdeni, szabályosan vérszemet kaptak a lehetőségtől, hogy győzhetnek egy ilyen jó csapat ellen. Nagyon büszke voltam Rájuk!!!!

Cívis KK Macskatigrisek- Bc Uzhgorod 22-56 (3-10,9-18,5-16,5-12)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 3 , Kiss Anna Jázmin 6, Pénzes Nóra , Balogh Adrienn 1 , Borza Lilla 3 , Zékány Lili 2 ,Tóth Anna 1, Fintor Dorottya , Boldozsár Kitti , Pócsi Zita 5, Kerekes Borbála , Szöllősi Fanni 1 , Vidovenyecz Zsófia.

Kecsu bá: -Egy sokkal képzettebb és rutinosabb fiú csapat ellen játszottunk, akiknek egyértelmű, hogy az A csoportban a helyük. Nagyon elfáradtunk, különösen fejben, rengeteg ki nem kényszerített hibát követtünk el és nyoma sem volt az első mérkőzésen tapasztalt győzni akarásnak. Gratulálok lányok bent maradáshoz, ellenfeleinknek további sok sikert!

Edző: Kecskeméti János

U12 Bajnokság 1. régió 3. forduló „A” csoport

Nyíregyháza, 2023. december 10. vasárnap

Cívis KK Debrecen „A” – Nyíregyházi Sportcentrum „A”                   90 – 40 /26-5, 16-18, 30-7, 18-10/

CKK: Németh Bence 22, Mándy Gergő 18, Mogyorósi Balázs 16, Deák-Bogárdi Ádám 7, Abuczki Péter 7, Nyirán Demeter 6, Fekete Gábor 5, Kovács Benedek 3, Maródi Ákos 3, Harman Antal 2, Nagy Ákos 1, Molnár Csongor

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: -Nem ismertük ellenfelünket, hiszen még nem játszottunk ellenük, de követtük a bajnokságban és a Kiváló Kölykök Kupájában (4 meccs 4 győzelem) a szereplésüket, így nagyon készültünk. Ez a figyelem és a koncentráció az első negyedben kiválóan érezhető volt. Remekül védekeztünk, rengeteg labdát szereztünk és nagy sebességgel kosárlabdáztunk. Támadásban voltak hibák, de ez elsősorban a gyorsaságból fakadt. A második negyedben a koncentrációnk és a fegyelmünk is hiányzott, így görcsöltünk, és nem tudtuk tovább növelni az előnyünket. A harmadik negyedben az első sorunk ismét remekelt, és összesítésben 56-12-re nyerte a két játékrészét. Az utolsó negyedre a második sorunk is összekapta magát, és eredményes játékkal tudtuk zárni a mérkőzést.

NYÍKSE Tűzgolyók „A” – Cívis KK Debrecen „A”                    43 – 101 /4-18, 17-24, b:3-11, 9-26, 10-22/

CKK: Németh Bence 29, Mogyorósi Balázs 16, Mándy Gergő 13, Abuczki Péter 10, Fekete Gábor 9, Nyirán Demeter 9, Kovács Benedek 5, Maródi Ákos 5, Harman Antal 3, Deák-Bogárdi Ádám 1, Nagy Ákos 1, Molnár Csongor

Kovács Balázs: -Harmadjára találkoztunk a NYÍKSE csapatával, egy sima és egy nagyon küszködős győzelem után, szerettünk volna jó játékkal magabiztos győzelmet szerezni. Az ellenfélnek voltak hiányzói, de ennek ellenére is jó játékerőt képviselt, viszont az első sorunk ott folytatta, ahol az előző mérkőzésen abbahagyta. Nagyon jól védekeztünk 1:1-ben, nagyon kemények és agresszívek voltunk, ha kellett jól segítettünk be és sok labdát tudtunk szerezni. A támadások befejezésébe kicsit pontatlanok voltunk, nem mindig döntöttünk jól a dobások kiválasztásában, de jó sebességgel, a szabályainkat betartva kosárlabdáztunk. A második negyedben nem tudtuk megoldani az ellenfél ponterős játékosának a védését, ellenben támadásban jól teljesítettünk, így az előnyünk tovább nőtt. Az önbizalmunkat és a koncentrációnkat mutatja a félidei büntetőzésünk, ahol 12-ből 11 játékos értékesítette a büntetőt. Így egy félidő után 30 pontos vezetéssel sikerült eldöntenünk a mérkőzést. A magabiztos vezetés ellenére sem csökkent a koncentrációnk, nagyon jó hozzáállással mentünk fel a pályára, továbbra is jól védekeztünk és nagyon sok szép kosarat szereztünk. A gyerekek felszabadultan, élvezettel és eredményesen kosárlabdáztak. Nagyon örültünk mindkét mérkőzésnek, nem elsősorban az eredménynek, hanem a mutatott játéknak. Sikerült agresszíven, keményen sok labdaszerzésre törekedve védekeznünk, és a szerzett labdákból egyre tudatosabban éptettük a támadásainkat. Sikerült az eladott labdák számát is csökkenteni, és a helyzeteinket is jobb százalékkal használtuk ki. Ahogy haladtunk előre a meccseken egyre jobban kapcsolódott be a játékba mindenki, és tudtunk egyre felszabadultabban és jól kosárlabdázni. Gratulálok a gyerekeknek a jó játékhoz!