Gyermek kupa – 7.forduló

Az országos Gyermek Kupa hetedik fordulójában Nyíregyházán léptek parkettre a Cívis KK U12-es csapatai az elmúlt hétvégén, ahol Kozák István együttese bebiztosította első helyét a régióban.

Cívis KK U12 „A” – Nyíkse Tűzgolyók „A” 79 : 64 (34-10,15-20,3-8,10-14,17-12)

Pontszerzőink: Balázsi Csanád 34 (4/2), Gombos Olivér 7 (3/1), Szakál Péter 7 (1/1), Váradi Zsombor 6 (1/0), Ölveti Mihály 5 (3/1), Nyirán Demeter 5 (1/1), Kulcsár Csaba 5 (1/1), Rőth Gábor 4 (1/0), Elek Boldizsár 4 (5/2), Furó Máté 2 (1/0).

Edző: Kozák István

Edzői értékelés: Az első negyedben nagyobb előnyre tettünk szert, ami megcsappant a további negyedek során. Ebben szerepet játszott, hogy az 1-1 elleni védekezésünk most kevésbé volt hatékony, késett a besegítés, valamint a helybéli játékvezetők is érthetetlen ítéletekkel (leginkább bennünket sújtva) borzolták a kedélyeket. Örömteli, hogy sokan szereztek kosarat közülünk. Misi, Olivér sok lepattanót gyűjtöttek. A lepattanózásnál is nagy szerepe van az egyéni motivációnak, akaratnak, amit jól mutat, hogy a legfiatalabb, legkisebb termetű játékosunk, Döme szedte a legtöbb védő lepattanót.

Cívis KK U12 „A” – CSS SIGHET SIGHETU MARMATIEI (román) 87 : 38 (29-4,12-10,5-3,17-17,24-4)

Pontszerzőink: Balázsi Csanád 44 (8/6), Tacsi Ádám 8 (9/2), Elek Boldizsár 7 (3/1), Szakál Péter 5 (1/1), Furó Máté 5 (1/1), Kulcsár Csaba 5 (1/1), Gombos Olivér 4 (3/0), Váradi Zsombor 4 (1/0), Ölveti Mihály 2 (1/0), Nyirán Demeter 2 (1/0), Fekete Zalán 1 (1/1).

Edzői értékelés: Jól kezdtük a mérkőzést a számunkra ismeretlen román csapat ellen. A nagyobb előny birtokában nyugodtan tudtunk játszani, és az utolsó negyedben tovább sikerült növelni a különbséget. Tetszett, hogy egyre jobban igyekeznek keresni a társakat átadásokkal a fiúk. Gratulálok a csapatnak a régió megnyeréséhez! Örültem, hogy egyre inkább látható az összjáték támadásban, sokan szereznek kosarat, és ehhez extra egyéni teljesítmény (Csanád) is párosul. A szorosabb első mérkőzést követő duplázás során nem látszott a fáradtság a fiúkon, jól bírták erővel a második mérkőzést is. Hiányérzetem az 1-1 elleni védekezésben, és a büntetődobó százalékunkkal kapcsolatban van. Folytatás az április 15-16-ai hétvégén a régiós döntőben.

Hajdúböszörmény TE-Cívis KK U12/C 40-36

CKK: Posta 12, Bai 12, Horváth 4, Papp Ád. 4, Homovics 2, Kézsmárki 2, Buglyó, Lukács, Kovács, Nagy-Angi, Girán, Papp Ák.

Cívis KK U12/C- Zsákoló Zsiráfok 29-71

CKK: Papp Ád. 8, Homovics 5, Papp Ák. 4, Bai 4, Horváth 3, Posta 2, Kézsmárki 2, Buglyó, Lukács, Girán, Kovács, Nagy-Angi

Edző: Sólyom Bence

Sólyom Bence: -Nem vagyok elégedett egyik mérkőzéssel sem. Nem engedhetünk meg magunknak egy ilyen szoros mérkőzésen ennyi kihagyott ziccert és büntetőt. Valamint teljes mértékben megérdemelt győzelmet aratott felettünk a Zsákoló Zsiráfok csapata. Gratulálok nekik. Elfáradtunk a második mérkőzésre fizikálisan is és mentálisan is.

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Nyíkse Tűzgolyók B 52 : 85

Nyíregyházi Sportcentrum – Cívis KK Kossuth Leopárdok 91 : 26

A két mérkőzés pontszerzői: Mogyorósi B. 22, Kovács B. 14, Mándy G. 10, Szabó Cs. & Győrfi M. 6, & Szepesi G. & Szabó S. 5, Benke Z. 4, Muszka Zs. 3, Demeter Á, Harman A. 1

Edző: Ökrös Tamás

Ökrös Tamás: -Az idén előszőr szerepeltünk idegenben, és ez nagyban meglátszott az első félidei játékunkon. Erőtlenül és szervezetlenül kosárlabdáztunk. Kapitányunk, Szabó Csonginak köszönhetően, jó példát mutatva, elkezdtünk keményebben küzdeni, ezzel megváltoztatva a játék képét! A második mérkőzésen nagyon sok tapasztalatot szereztünk az „A” csoportos Nyíregyházától! Dolgozunk keményen a „B” csoportba visszakerülésért!