U12: Feljutást ért a két győzelem

Vasárnap Tiszaújvárosba utazott a Cívis KK Macskatigrisek U12-es leány  csapata a bajnokság főtáblájának második fordulójában.

Az első mérkőzésen a Tiszaújváros leány csapatát győzték le Kecskeméti János tanítványai egy igazán küzdelmes mérkőzésen, majd az egri fiú csapatot múlták felül egyre javuló játékkal. Így a főtábla C csoportjából a B csoportba kerültek.

Eredmények:

Cívis KK Macskatigrisek- DVTK Tiszaújváros 49-30 (12-9, 13-12,11-8, 13-1)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 4 , Kiss Anna Jázmin 3, Pénzes Nóra 2 , Balogh Adrienn 8 , Borza Lilla 5 , Tóth Anna 4, Fintor Dorottya 2, Boldizsár Kitti 12 , Pócsi Zita 4 , Szöllősi Fanni, Vidovenyecz Zsófia, Borbély Lenke, Kerekes Borbála, Zékány Lili 5.

Kecskeméti János: Nagyon jól védekeztünk, az ellenfél viszont jól tartotta magát távoli dobásaival és sikeres büntetőivel. Ez utóbbiban van hova fejlődnünk, mert a meccsen is és a szünetben is katasztrofálisan dobtunk. Az utolsó negyedben végre el tudtuk dönteni a meccset egy igazán felszabadult kosárlabdával.

Cívis KK Macskatigrisek- Egri Kék Oroszlánok 77-25 (21-4, 20-10, 9-3, 27-8)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 8 , Pénzes Nóra 8, Balogh Adrienn 5 , Borza Lilla 11 , Tóth Anna 13, Fintor Dorottya 8 , Boldizsár Kitti 4 , Pócsi Zita 3 , Szöllősi Fanni 1 , Zékány Lili 5, Vidovenyecz Zsófia 11, Borbély Lenke.

Kecskeméti János: -Gyorsabbak és agresszívebbek voltunk az egész tornán mint szoktunk. Nagyon sokat fejlődtek a lányok, egyre több jó teljesítmény volt védekezésben is. Rengeteg munka áll előttünk, hogy a teljesítményünk ne legyen ilyen eklektikus akár egy meccsen belül is. A gratuláció viszont mindenképpen jár a lányoknak.

Az U12/B csapat eredményei:

Cívis KK “B” – DIFE KK Derecske 50 – 53 (16-12, 9-17, 13-8, 12-16)
Cívis KK “B”: Zsákai B. 13, Tiba Á. 11, Balla Á. 7, Szűcs Á. 7, Nagy H. 6, Kis P. 2, Varga Zs. 2, Prodanov M. 1, Kovács P. 1, Balogh M. -, Buzási M. -, Czakó G. –

Hajdúböszörményi TE – Cívis KK “B” 50 – 46 (14-12, 10-16, 17-8, 9-10)
Cívis KK “B”: Nagy H. 13, Kis P. 9, Zsákai B. 6, Balla Á. 5, Prodanov M. 3, Varga Zs. 3, Balogh M. 3, Tiba Á. 2, Kovács P. 1, Buzási M. 1, Czakó G. –

Edző: Kovács-Jávor Petra
Kovács-Jávor Petra: -Két nagyon jó és hasznos mérkőzést tudtunk lejátszani, szoros végjátékkal. Sajnos mindkétszer mi maradtunk ebben alul, viszont dicséret illeti a srácokat, mert mindkét meccsen az utolsó pillanatig küzdöttek erejükön felül. A második mérkőzésen látszódott az első meccsből fakadó fáradtság, nem abban a ritmusban játszottunk, amit én elvárnék. Mindkét meccsen a 2. negyed elején 4-5 percig nem sikerült mezőny kosarat szereznünk, ami sajnos egy ilyen szoros mérkőzésen nem fér bele.