U12: Két győzelem, csoportelsőség és feljutás

A Szent Efrém Görögkatolikus iskola Cívis Szabadidő SE színeiben versenyző U12-es gyerekek második fordulójukra készültek a hétvégén. Az előző körben egy győzelemmel és egy vereséggel zártak, igaz, az ellenfél létszámhiánya miatt a sikert nem a pályán harcolták ki. A fiatal kosarasok tehát ez alkalommal első valódi diadaluk megszerzésére törekedtek. A szerdán bevezetett online-oktatás ellenére a csapat csütörtökön még tudott edzést tartani, mely nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a gyerekek rögtön két győzelmet is arattak, amivel egy csoporttal feljebb jutottak.

Cívis Efrém Kenguruk – NYÍKSE Tűzvirágok           59 – 43 /22-9, 12-14, 20-4, 5-16/

Cívis Efrém Kenguruk: Szakál Dénes 39, Gombás-Jeftic Dávid 6, Antal Ferenc 4, Antal Barnabás 2, Gazdag Fanni 2, Molnár Balázs 2, Pogácsás Róbert 2, Mester Dániel 1, Nyitrai Rozi 1, Hartman Albert, Németh Luca, Orosz Orsolya

Edzők: Kovács Balázs, Farkas Csanád, Gyalog Balázs

Kovács Balázs: – Nagyon bátran és jól kezdtük a mérkőzést. Szakál Dénes az előző fordulóhoz hasonlóan ponterősen játszott és sikerült magabiztos előnyt szereznünk az első félidőben, aminek nagy részét a második sorunk meg is tartott. A harmadik negyedben már közel 30 ponttal is vezettünk, így még az is belefért, hogy az utolsó negyedben pontatlanabbak voltunk, így az ellenfelünk szorosabbá tudta tenni a mérkőzést, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.

BKG-Príma Hajdúszoboszló I. – Cívis Efrém Kenguruk      41 – 61 /4-19, 19-11, 6-16, 12-15/

Cívis Efrém Kenguruk: Szakál Dénes 28, Gombás-Jeftic Dávid 11, Hartman Albert 6, Gazdag Fanni 4, Molnár Balázs 4, Németh Luca 3, Antal Barnabás 2, Nyitrai Rozi 2, Antal Ferenc 1, Pogácsás Róbert, Mester Dániel, Orosz Orsolya

Kovács Balázs: – A torna programja úgy alakult, hogy dupláznunk kellett és a két mérkőzés között csak 15 percünk volt frissíteni és melegíteni. Nem tudtuk, hogy fogják bírni a gyerekek erővel, de szerencsére akinek az fogyóban volt, lelkesedéssel és akarattal pótolta. Sikerült ezt a mérkőzést is jól kezdenünk, és 15 pontos előnnyel zártuk az első negyedet. A második negyedben komoly fejtörést okozott az ellenfél nagyon ügyes játékosa, aki egy maga 14 pontot szerzett ebben a játékrészben. A második félidő elején fáradni látszottak a gyerekek, de egy időkéréssel és higgadtsággal újra elkezdtük a pontgyártást, és az utolsó negyedre 17 pontos előnnyel tudtunk készülni. A negyedik negyedben pályára lépők hatalmasat küzdöttek, és elkezdtek a ziccereink is beesni, így nem hogy csökkent volna a különbség, de sikerült megnyerni a negyedet, így magabiztos húsz pontos győzelmet arattunk.

Ezen a tornán is kiemelkedően teljesített Szakál Dénes, aki a két mérkőzésen összesen 67 pontig jutott. A győzelemhez viszont nagyon kellett a most debütáló Gombás-Jeftic Dávid jó védekezése és ponterőssége. De nagyot küzdött az egész csapat. A lányok is nagyon fontos pillanatokban dobtak kosarat (Fanni az utolsó negyedben kettőt is), Hartman Albertre és Molnár Balázsra pedig kulcsfeladat hárult, amit nagyon jól megoldottak. Gratulálok minden pályára lépő gyereknek, nagyon büszkék vagyunk rájuk, és ezzel a két győzelemmel is szeretnénk jobbulást kívánni a gyerekek egyik edzőjének, Farkas Csanádnak, aki a héten kézműtéten esett és, és ezért nem lehetett a csapattal!