Csoportelsőként várják a folytatást a serdülők

Nem sokkal az EYBL South fordulója után már a fővárosban lépett parkettre a Cívis KK U14/A gárdája a nemzeti korosztályos bajnokság főtáblájának 3.fordulójában. Kovács Balázs és Cserfalvi István legénysége a nemzetközi szinten szerzett rutint kamatoztatva három magabiztos győzelemmel, a csoportjuk élén végezve abszolválta a hétvégét.

„Hétfőn hajnalban érkeztünk haza a Kanári szigetekről és pénteken már indultunk Budapestre a következő bajnoki fordulóra. Az egész tornát nézve nagyon pozitívan lehet értékelni, hiszen nagy terhelésből érkeztünk és nem voltunk frissek, de a saját játékunkat játszva, nagy sebességgel kosárlabdázva, mind a tizenkét játékost forgatva három magabiztos győzelemmel csoportelsőként folytatjuk a versengést a legjobb nyolc csapat közé kerülésért. Folytatás két hét múlva a Szombathelyi Kosárlabda Akadémia, a Zsíros Akadémia és a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatai ellen. „- mondta a hajdúsági fiatalok vezetőedzője, Kovács Balázs.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Főtábla 3. forduló – Budapest, Tüskecsarnok – 2023.03.04-05.

Cívis KK Debrecen „A” – Óbudai Kaszások „A” 82 – 66 (23-13, 29-14, 18-18, 12-21)

CKK: Orvos Ádám 19, Fórián Zsombor 19, Somi Zsolt 10, Borbély Dávid 6, Kovács Szabolcs 6, Szűcs Dávid 4, Hamza Nándor 4, Székely Bence 4, Kedvek László 4, Fárbás Benjámin 4, Szálkai András 2,Dallos-Papp Zsombor

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: – A fáradtság érezhető volt a csapaton, ezért fontos volt, hogy minél előbb eldöntsük a mérkőzést és tudjuk spórolni a következő összecsapásokra. A kezdés nem úgy sikerült, hiszen a második percben 0-5 volt az eredményjelzőn, de nem estünk kétségbe és a negyedik perc elején már 9-5-re vezettünk, innentől kezdve mi irányítottunk és a félidőre sikerült 25 pontos előnyre szert tenni. A folytatásban még egy rohamot indítottunk és már 30 pont felett volt a különbség, ami után kiengedtünk és az utolsó 5 perc dobott kosár nélküli időszaka miatt az ellenfelünk a mérkőzés végére csökkenteni tudta a különbséget, de a mérkőzést így is magabiztosan nyertük.

Vasas Akadémia „B” – Cívis KK Debrecen „A” 31 – 110 (8-38, 4-23, 6-32, 13-17)

CKK: Orvos Ádám 29, Fórián Zsombor, Somi Zsolt 14, Borbély Dávid 9/9, Kovács Szabolcs 5, Szűcs Dávid 6, Hamza Nándor 4, Székely Bence 12, Kedvek László 12, Fárbás Benjámin 11, Szálkai András 4, Dallos-Papp Zsombor 4

Kovács Balázs : -Az előző meccs utolsó 5 perce miatt nem lettek megdicsérve a fiúk, ezért a szombati második mérkőzésen nagyon motiváltan léptünk pályára az egy évvel fiatalabb és egymás után egy óra szünettel két meccset játszó Vasas Akadémia csapata ellen, ami azt eredményezte, hogy már az első negyedben eldöntöttük a mérkőzést és három negyeden keresztül nagy sebességgel és kevés hibával kosárlabdáztunk és 93-18-ra vezettünk. Az utolsó negyedben már többet hibáztunk, de azt a negyedet is sikerült megnyernünk és egy kicsit feledtettük a délelőtti rossz perceket.

Cívis KK Debrecen „A” – SZEDEÁK Szeged „A” 100 – 38 (26-8, 25-3, 27-17, 22-10)

CKK: Orvos Ádám 21/3, Fórián Zsombor 8, Somi Zsolt 17, Borbély Dávid 7/3, Kovács Szabolcs 2, Szűcs Dávid, Hamza Nándor 5, Székely Bence 17, Kedvek László 6, Fárbás Benjámin 5, Szálkai András 8, Dallos-Papp Zsombor 4

Kovács Balázs: -A két veretlen csapat mérkőzésén szerettünk volna újfent dominálni és az első félidőben olyan előnyt kiharcolni, hogy a második félidőre ne maradjon kérdés. A hatékony védekezésünknek és a nagy sebességű játékunknak köszönhetően ez sikerült is, hiszen a második negyed után 51-11-re vezettünk. Úgy gondolom, hogy talán ezen a mérkőzésen érződött legjobban az a rutin, és az a sebességkülönbség, amit mi a nemzetközi mérkőzéseken megszereztünk. A szegedi csapat jó szerkezetű, jól felkészített és jó kosárlabdát játszó csapat, azonban azt a tempót, amit mi diktáltunk sem védekezésben, sem támadásban nem tudták tartani. Sok szép kosarat szerezve, a második félidőben is végig koncentrálva nagy arányban sikerült győzedelmeskedni és ezzel megnyerni a csoportot.