EYBL U14: Életre szóló forduló a Kanári-szigeteken

A Cívis KK serdülő gárdája ugyan győzelem nélkül, de annál több élménnyel és tapasztalattal gazdagabban zárta a nemzetközi EYBL South második fordulóját Lanzarotén.

-A torna úgy gondolom, hogy kiválóan sikerült. Minden téren maximálisan kihasználtuk a lehetőségeket. Exkluzív környezetben örök élményeket szereztünk egyénileg és csapatban is. Nagyon magasszintű ellátásban volt részünk, kiváló helyszínen játszhattunk és ezt az ideális környezetet négy kiváló mérkőzésre tudtuk felhasználni. Véleményem szerint a torna során sikerült erősödnünk testileg és lelkileg, tudtunk fejlődni taktikailag, rutinosabbak és érettebbek, csapatban pedig még erősebbek és a kosárlabdasport iránt még jobban elhivatottak lettünk és a munka, az edzés, a sport és a csapat iránt még alázatosabbá váltunk. Nagyon köszönjük a klubnak és a családoknak a lehetőséget, a ráfordított áldozatokat, illetve technikai vezetőinknek Varga Daninak az otthoni előkészületeket és Tóth Daninak a helyszínen végzett áldozatos munkáját. A gyerekeknek pedig jár a gratuláció, méltón képviselték Debrecen városát, a debreceni és a magyar Kosárlabdát! – mondta Kovács Balázs, a Cívis KK U14/A csapatának vezetődezője.

A csapat tagjai: Borbély Dávid Balázs, Székely Bence, Hamza Nándor Dávid, Huszti Adrián István, Szálkai András Richárd, Orvos Ádám, Dallos-Papp Zsombor, Somi Zsolt, Balla Tamás, Fárbás Dániel, Fárbás Benjámin, Fórián Zsombor.

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Technikai vezetők: Varga Dániel, Tóth Dániel

College Basket (olasz) – Cívis KK U14/A 94-58 (16-14, 24-18, 24-11, 30-15)

Edzői értékelés: -Pár órával azután, hogy megérkeztünk, máris indultunk a csarnokba, hogy a csoport egyik legerősebb ellenfelével mérkőzzünk. Sikerült jól kezdenünk a meccset. Mindkét csapat hatalmas tempót diktált és nagyon keményen védekezett, így kiváló első félidőt produkálva ott voltunk az olasz csapat sarkában. Az erőnkből azonban csak egy félidőre futotta a ritka magas tempojú mérkőzésen, és a második játékrészben kijött a hajnal kettes ébredés, és fél négyes indulás. Ennek ellenére nagyon jó és hasznos mérkőzést játszottunk a tiasi sportkomplexum impozáns csarnokában.

Cívis KK U14/A – Porsche Basketball Akademie (német) 53-64 (11-18, 15-8, 10-23, 17-15)

Edzői értékelés: -A második napon már frissebben és kipihentebben érkeztünk a csarnokba. Az alvás, az óceánparti séta, a 22 fokos meleg és a napból nyert D vitamin energiát adott a csapatnak. A továbbjutásért versenyben lévő német csapat, amely kiváló szerkezetű volt és sok légióssal rendelkezett, a mérkőzés elején minimális előnyt szerzett, azonban a második negyed extra védekezésének köszönhetően a félidőben döntetlennel tudtunk zárni. A folytatás során hullámzott a játék és ellenfelünk folyamatosan próbálta kihasználni magasságbeli és fizikai fölényét és a 3. negyed végi rossz 1,5 percünk (0-9) nagyobb hátrányt okozott. A negyedik negyedben a DEAC NB I-es csapatához hasonlóan -14 pontról próbáltunk zárkózni és fordítani. Többször sikerült 5 pontra feljönni, de sajnos minden próbálkozásunkat visszaverték a németek, de az utolsó percekig szorossá és nyílttá tudtunk tenni a mérkőzést. A vereség ellenére nagyon büszkék voltunk a gyerekekre. Kiválóan védekeztünk, hatalmasat küzdöttünk és sikerült 47-50-es szoros lepattanó csatát produkálnunk egy nagyszerű mérkőzésen, egy képzett és összeválogatott német csapat ellen.

Cívis KK U14/A – U-BT Cluj Napoca (román) 43-94 (7-24, 9-28, 17-20, 10-22)

Edzői értékelés: – Itt sem számíthattunk könnyű mérkőzésre, hiszen a bombaerős Kolozsvár volt az ellenfelünk, aki a hazaiakat 115, a Sopront 84 ponttal verte az előző napokban. Kiválóan dobtak (ők a saját bajnokságukban is 7-es labdával játszanak) az első félidőben, 60 %-kal értékesítették a két és hárompontosokat is, 100 %-kal a büntetőket. Mi sajnos támadásban nagyon bizonytalanok voltunk, amiben az ellenfél nagyon kemény és agresszív védekezése is komoly szerepet játszott. Kellett egy félidő, hogy felvegyük ezt a keménységet, és hogy a támadásaink sikeresek legyenek. Kiváló harmadik negyedet produkáltunk, amikor 10 perc alatt több pontot szereztünk, mint az első két negyedben összesen. A második félidőben sikerült megnyernünk a lepattanó harcot is, és a számszakilag kitűzött céljainkat elértük, köztük azt, hogy 100 pont alatt tudtuk tartani ellenfelünket. Ez a mérkőzés is egy újabb nagyon hasznos találkozó volt, amiből reményeim szerint nagyon sokat fogunk profitálni a következő tornákon.

Cívis KK U14/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 57-79 (11-18, 12-29, 16-12, 18-20)

Edzői értékelés: –A Zsíros Akadémia csapatával ebben a szezonban háromszor is megmérkőzhettünk, és minden alkalommal győzelmet tudtunk aratni, örültem is neki, hogy találkozunk egy magyar élcsapattal, és tudtunk gyakorolni a serdülő bajnokság küzdelmeire immáron Szafkó Márk nélkül. Még a torna előtt úgy döntöttünk, hogy ezt a mérkőzést a következő bajnoki fordulóra való felkészülésnek szánjuk, és az előző három mérkőzéssel ellentétben, amikor szabadon cseréltünk a mérkőzésen (az EYBL szabályai lehetővé teszik, nem kell az 1. és 2. negyedben külön csapatokat játszani), a csapatot megosztva külön első negyedbeli és külön második negyedbeli sort alkottunk.

-Ellenfelünk a továbbjutásért küzdött, így természetesen minden erejével azon volt, hogy minél megnyugtatóbb előnyt szerezzen, ami a mi gyengébb második negyedünknek köszönhetően a félidőre kialakult. A második félidőben több nagy felzárkózási hajrát indítottunk, de nem tudtunk 10 ponton belülre jönni, így a Zsíros Akadémia megérdemelt győzelmet aratott. A vereség ellenére nagyon pozitívan értékelhetjük a mérkőzést, hiszen sikerült megnyernünk a második félidőt, az eladott labdák számát 15-re sikerült leszorítani, még ellenfelünket 29 eladott labdára kényszerítettük, ami elsősorban a jó letámadásunknak volt köszönhető, és ha figyelembe vesszük, hogy a Zsíros két kiválósága 37 és 39 percet töltött a pályán, még nálunk a legtöbbet játszó játékos is csak 26-t, ami úgy gondolom, hogy azt mutatja, hogy a későbbiekben egy ilyen erős ellenféllel szemben is képesnek kell lennünk ki-ki mérkőzést játszani a magyar bajnokságban. A mérkőzés két negatívuma a lepattanózás, itt sajnos nagyon alul maradtunk, valamint a közeli befejezések értékesítése volt még rettentően gyenge, 10-12 db 100 %-os ziccert nem tudtunk értékesíteni. A szezon negyedik Debrecen-Zsíros mérkőzése is nagyon sportszerű és jó kosárlabdát hozott. Bízom benne, hogy fogunk még találkozni a szezonban, mert a fejlődésünket szolgálná és azt jelentené, hogy a legjobb csapatok között szereplünk. Gratulálok a Zsíros Akadémiának a győzelemhez és a továbbjutáshoz, kiváló ellenfelünk és nagyon jó útitársaink voltak mindhárom repülőn.