Kettős győzelem a fővárosban

A MAFC csapatának meghívása által az őszi szünetben Budapesten játszhatott rendkívül felkészülési mérkőzéseket a Cívis KK U14-es együttese. Kovács Balázs és Cserfalvi István tanítványai mindkét alkalommal győzelemmel hagyhatták el a játékteret.

1. október 28. csütörtök Budapest, Menyecske utca

MAFC – Cívis KK               52 – 81 (6-24, 19-16, 13-21, 14-20)

CKK: Kincses Boldizsár, Tóth-Sturza Márkó 2, Vadai Balázs 3, Székely Bence, Kóthay Balázs, Sándor Csanád 15, Melczer Bernát 7, Debreczeni Ádám 5, Szafkó Márk 24, Szűcs Nándor 19, Tóth Bálint, Szilágyi Bálint 2, Vajas László 4

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: – Kemény agresszív védekezéssel sikerült meglepnünk a hazaiakat, és az első percekbeli kapkodás után a szerzett labdákból eredményesek is tudtunk lenni. A második negyedben pontatlanabbak és lassabbak voltunk, de az előny nagy részét megőriztük. A második félidőben sikerült az első negyedbeli sebességet tartanunk, sok kosarat tudtunk szerezni befutásból, hullámokból, ami örömteli volt, és az idegenben dobott 81 pont nagyon bíztató volt elsőre.

Cívis KK – MAFC               81 – 79 (21-23, 23-16, 18-20, 19-20)

CKK: Kincses Boldizsár, Tóth-Sturza Márkó 6, Vadai Balázs 3, Székely Bence, Kóthay Balázs, Sándor Csanád 14, Melczer Bernát 6, Debreczeni Ádám 18/3, Szafkó Márk 16, Szűcs Nándor 17, Tóth Bálint 1, Szilágyi Bálint, Vajas László

Kovács Balázs: Az első mérkőzés nagyobb arányú győzelme után ellenfelünk nagyon felszívta magát védekezésben és az akaratuk extra dobóteljesítménnyel is párosult a hárompontos vonalon túlról. A meccs egyik nagy pozitívuma az volt, hogy a második sorunk megmutatta erejét, és amikor az első negyedet elbuktuk, ők akkor nyerték meg magabiztosan a második negyedet. A Sándor Csanád, Szafkó Márk, Szűcs Nándor hármashoz ezen a meccsen végre Debreczeni Ádám is csatlakozott, felvállalta az 1-1eket, a dobásokat és nagyon eredményesen játszott. A második félidőben egyértelművé vált, hogy egylabdás mérkőzés lesz. Örömteli volt, hogy a végjátékban higgadtak és fegyelmezettek tudtunk maradni az utolsó 1,5-2 percben és jó lepattanózással sikerült egy szoros végjátékot megnyernünk.

Nagyon köszönjük a MAFC csapatának meghívását. Két nagyon hasznos, színvonalas és nagy tempójú mérkőzést tudtunk játszani, ami jól szolgálta a gyerekek fejlődését. Gratulálok mindkét csapatnak és sikeres folytatást kívánok a bajnokságban.