U14/A: Sikeres rajt a főtáblán

A Cívis KK első számú serdülő csapata megkezdte a korosztályos bajnokság főtábláját. Kovács Balázs és Cserfalvi István tanítványai hibátlan, 3-0-ás mutatóval, a tabella első helyén zárták a soproni fordulót.

Összességében nagyon pozitív hétvégén vagyunk túl, a pontatlanságok ellenre is. Az első két napos tornán, idegenben sikerült három magabiztos győzelemmel a csoport első helyén végezni. Nagy öröm volt, hogy a védekezésünk kifejezetten jól működött, a támadójátékunk pedig mérkőzésről, mérkőzésre fejlődött. Ez azt is mutatta, hogy fizikailag is jó állapotban vagyunk, tudtunk volna még egy negyedik meccset is játszani, ami a csapat érdeme is, mert nem kellett senkit 25-30 percen keresztül a pályán tartani. Reméljük az előttünk álló EYBL tornán is sikerül meccsről-meccsre javulnunk, és sokat fejlődni. Bízunk benne, hogy a következő bajnoki fordulóban már a hiányzóink is pályára tudnak lépni. Gratulálok a gyerekeknek a sikeres rajthoz! – nyilatkozott Kovács Balázs, az U14-esek trénere.

Cívis KK Debrecen – Soproni Tigrisek „A” 75 – 47 (22-15, 20-10, 20-13, 13-9)

Cívis KK: Szűcs Nándor 20, Szafkó Márk 12, Sándor Csanád 11, Somi Zsolt 7, Melczer Bernát 6, Székely Bence 5, Debreczeni Ádám 5/3, Szabó Máté 3, Szilágyi Bálint 2, Kincses Boldizsár 2, Tóth Bálint 1, Tóth-Sturza Márkó 1

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: – Az első mérkőzésen kicsit kapkodva kezdtünk, amiben benne volt, hogy utoljára 1,5 hónapja játszottunk bajnoki mérkőzést, és ebben a hosszú időszakban sajnos csak egy edzőmeccsen tudtunk pályára lépni. A sebességünk szerencsére nem csökkent, a higgadtságunk viszont egyre javult és fokozatosan sikerült ellépnünk egy szervezett csapattal szemben. Pozitívum volt a mérkőzésen, hogy a második félidőben sokat lehetett cserélni és mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz és dobott pontot. A húzó emberek közül Szűcs Nándor tudott jó teljesítményt nyújtani, a többiek türelmetlenek és pontatlanok voltak.

Kaposvári SI „B” – Cívis KK Debrecen 28 – 77 (7-21, 7-18, 12-18, 2-20)

Cívis KK: Szafkó Márk 19, Sándor Csanád 17, Szűcs Nándor 14, Debreczeni Ádám 14, Somi Zsolt 4, Tóth-Sturza Márkó 2, Székely Bence 2, Szabó Máté 2, Tóth Bálint 2, Kincses Boldizsár 1, Szilágyi Bálint, Melczer Bernát

Kovács Balázs: – Egy képzett jó, kosárlabdát játszó Kaposvár ellen játszottunk, akik jól 1-1-eztek, azonban a sorsolás alapján nekik kellett két mérkőzést játszani egymás után és ez jelentős előny volt számunkra. Ettől függetlenül jól kosárlabdáztunk, nagy tempót diktáltunk ismét, amiben azért mi is sokat hibáztunk a befejezéseknél, így azért a támadással kapcsolatban vannak hiányérzeteim, de sikerült fokozatosan ellépnünk és kihasználni fizikai fölényünket. Melczer Bernát nem tudott játszani az első mérkőzésen szerzett sérülése miatt, de a többiek jól pótolták és az is örömteli volt, hogy erre a mérkőzésre a délelőtt még alvó, meghatározó játékosaink is felébredtek.

Cívis KK Debrecen – Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia „A” 69 – 30 (23-6, 12-15, 20-6, 14-3)

Cívis KK: Szafkó Márk 25/12, Sándor Csanád 13, Szűcs Nándor 11, Melczer Bernát 8, Debreczeni Ádám 4, Tóth Bálint 4, Székely Bence 2, Szilágyi Bálint 2, Somi Zsolt, Tóth-Sturza Márkó, Szabó Máté, Kincses Boldizsár

Kovács Balázs: -A csoport első helyéért a házigazdával mérkőztünk meg. Elsősorban az agresszív védekezésünkre, és a nagy tempójú játékunkra szerettünk volna alapozni, ami az első negyedben tökéletesen működött. A nagy tempó jó ritmussal is párosult, így Szafkó Márk a hárompontos vonalon túlról is elkapta a fonalat, aminek köszönhetően közel húsz pontos előnyt szereztünk. A második negyedben sajnos figyelmetlenek és fegyelmezetlenek voltunk, ebben a játékrészben Sándor Csanád tudta magát kirángatni az alvó üzemmódból, így az előnyt sikerült megtartanunk.. A folytatásban mindenkinek sikerült fejben tisztáznia, hogy mi is a feladata, és jó védekezéssel (kilenc pontot kaptunk összesen a két negyedben), eredményes támadójátékkal sikerült nagyarányú győzelmet aratnunk. A nagyon ponterősen és jó döntéshozatallal játszó Szafkó Márk mellett Tóth Bálintot kell kiemelni, aki különösen az első negyedben kiválóan védekezett és támadásban is jó döntéseket hozott.