U14: Tisztes helytállás

Kaposváron léptek parkettre a Cívis KK fiataljai a Fiú Serdülő Főtábla 2.fordulójában. Kovács Balázs és Cserfalvi István tanítványai a házigazda és a Rátgéber Akadémia ellen ugyan vereséget szenvedtek, a fordulót azonban sikerült jó szájízzel zárniuk és harmincnégy ponttal múlták felül a Budafok gárdáját.

-Összességében hasznos tornán vagyunk túl. Bizakodva vártuk, de azt is tudtuk, hogy a jelenlegi összeállításunkban nem lehetnek ugyanazok az elvárásaink, mint korábban. Ennek ellenére a csapat jól helyt állt, a mérkőzések nagy részében sikerült jól teljesítenünk. Az első két találkozón 12-15 perc gyengébb játéka okozta a különbséget, amikor elsősorban nem tudásban, hanem magabiztosságban, önbizalomban és fizikai paraméterekben nőttek fölénk ellenfeleink. Borbély Dávid és Orvos Ádám végig stabilak voltak, és habár tudnak ennél jobban is játszani, de végig a csapat húzóemberei voltak. Mellettük Fárbás Benjámint illeti dicséret, aki minden meccsen 8-9 pontot dobott segítette a támadásokat, valamint nagyon pozitív volt Kedvek László teljesítménye, aki csak néhány hete van velünk, de az utolsó mérkőzésen 15 pontig jutott, folyamatosan fejlődött és jobban teljesített. A többiek is szorgalmasan dolgoztak, de sajnos nem tudtak egyenletes teljesítményt nyújtani, hullámhegyek és hullámvölgyek jellemezték a játékukat. A következő fordulóban igyekszünk javítani, és visszakapaszkodni a legjobbak közé. – mondta Kovács Balázs, a debreceniek trénere.

Cívis KK Debrecen „A” – Rátgéber NKA „A” 56 – 84 (12-30, 12-13, 10-27, 22-14)

Cívis KK: Orvos 11/3, Hamza -, Székely 5, Somi 6, Kedvek 4, csere: Szálkai 5, Fárbás 9, Borbély -, Fórián 4, Szűcs 8, Balla 4, Dallos-Papp -.

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: -Az alapszakasz nyugati csoportjának győztesével találkoztunk és sajnos a mérkőzés elején kicsit megijedtünk és bátortalanok voltunk, és egy komoly hátrányt szedtünk össze (5 perc után 2-18 volt), ami meghatározta a mérkőzést. Ezután elkezdtünk kosárlabdázni a tudásunk szerint és egy színvonalas, jó és hasznos mérkőzést tudtunk játszani. Örültem, hogy voltak olyan periódusok, amikor dominálni is tudtunk és nagy pozitívum volt, hogy az utolsó negyedet 22-14-re megnyertük. Sok ilyen mérkőzésre lenne szükségünk, ahol ilyen színvonalas ellenféllel játszhatunk és ilyen nyomást helyez ránk az ellenfél a védekezésével.

Cívis KK Debrecen „A” – Kaposvári SI „A” 57 – 89 (9-21, 14-24, 18-21, 16-23)

Cívis KK: Orvos 16/9, Hamza -, Somi 2, Szűcs -, Kedvek 4, csere: Székely 3, Borbély 14/6, Fárbás 8, Szálkai 4, Fórián 2, Dallos-Papp 2, Balla 2.

Kovács Balázs: –A házigazdák ellen szerettünk volna bravúr győzelmet aratni, azonban ellenfelünk nagyon szervezetten, taktikusan és jól kosárlabdázott. A Kaposvárban volt egy extra gyűrű alatt játszó fiú, akit nem tudtunk hatástalanítani és a lepattanó csatát így nagy különbséggel buktuk. Minden negyedben voltak jó periódusaink, folyamatosan visszakapaszkodtunk a második félidőben, de amikor lőtávolon belülre értünk volna, rendre hibáztunk vagy pechesek voltunk. Voltak jó egyéni teljesítmények, de egy ilyen szint ellenfél ellen három játékos kevés, ha lett volna még másik három bátor emberünk, szoros mérkőzést játszhattunk volna. A hazaiak jó játékkal megérdemelten nyertek, mi pedig igyekszünk kijavítani a hibáinkat.

Budafok „A” – Cívis KK Debrecen „A” 50 – 84 (11-27, 4-28, 14-24, 21-5)

Cívis KK: Somi 7, Szűcs 4, Orvos 21, Hamza 3, Fárbás 9, csere: Borbély 1, Szálkai 5, Székely 8, Kedvek 15, Fórián 9, Pénzes 2, Dallos-Papp -.

Kovács Balázs: – A harmadik mérkőzésen nagy bizonyítási vágy égett a gyerekekben, ami kiváló első félidőt eredményezett, és végre a csapat nagy része a tudásának megfelelően kosárlabdázott, és félidőre eldöntöttük a mérkőzést, amikor 55-15-öt mutatott az eredményjelző. A második félidő első felében sikerült tovább folytatni a dominanciánkat és tovább növeltük előnyünket jó védekezéssel és látványos kosarakkal. A negyedik negyedben sok figyelmetlenségünk volt, könnyelműek és pontatlanok voltunk, illetve a nagy különbség hatására sok minden megváltozott a mérkőzésen, aminek hatására elsősorban a támadójátékunk esett vissza, ennek ellenére magabiztos győzelmet arattunk.