U14: Újabb lépés a legjobb nyolc felé

Budapesten folytatódott a Nemezti Fiú Serdülő bajnokság, a Cívis KK U14/A csapata a szombathelyi együttest és a Dávid Kornél gárdáját legyőzte, a házigazda Zsíros Akadémia felülmúlása ezúttal csak a végjátékon múlott, de a hajdúságiak a két diadallal már biztosan a legjobb 16 csapat közé kvalifikálták magukat.

“Voltak olyan játékosok, aki az előző forduló óta csak 3-4 edzésen tudtak részt venni betegség miatt, voltak akik kisebb sérüléssel játszottak, de ez nem látszott a teljesítményükön. Az egész csapat rettentően egységes volt, és hallatlan akarattal, nagyot küzdve, három mérkőzésen keresztül nagyon jól kosárlabdázva bravúrosan szerepelt. Ezzel a sikerrel már biztosan a legjobb 16 csapat között végzünk és vagy az „A” vagy a „B” döntő résztvevői leszünk. Van még azonban két forduló, ahol kiharcolhatjuk a legjobb 8 közé jutást, amiért mindent el fogunk követni. Célunk, hogy fordulóról, fordulóra minél jobbak legyünk! Gratulálunk a csapatnak! Végtelenül büszkék vagyunk a gyerekekre!” – mondta Kovács Balázs, a cívisvárosiak trénere.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Főtábla 4. forduló

Budapest, Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok

Szombathelyi Sportiskola – Cívis KK Debrecen „A” 52 – 63 (25-15, 10-15, 4-18, 13-15)

Cívis KK: Orvos Ádám 18/3, Kedvek László 12, Borbély Dávid 9/6, Fárbás Benjámin 9/3, Székely Bence 7, Szálkai András 4, Fórián Zsombor 2, Somi Zsolt 2, Kovács Szabolcs, Szűcs Dávid, Huszti Adrián, Balla Tamás

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: -Egy nagyon jó szerkezetű és jó eredményeket produkáló (az előző körben a Honvédot is legyőzték) szombathelyi csapattal találkoztunk a torna első mérkőzésén, akikkel még nem játszottunk és nem ismertük őket. Ez látszott is az első negyedben, amikor pontatlanok voltunk és nehezen találtuk meg a játék ritmusát. A második negyedtől kezdett összeállni a védekezésünk, ami a támadásunkra is jó hatással volt. Habár leindítani nem tudtuk ellenfelünket, de a második félidei kiváló lepattanózásunk és a szerzett labdák eredményeként jó ritmusú támadásokat tudtunk vezetni illetve átmenetből is eredményesek tudtunk lenni. Sikerült ráerőltetni akaratunkat ellenfelünkre és kiváló csapatmunkával, jó egyéni teljesítményekkel magabiztos sikert tudtunk aratni. Dicséret illeti az egész csapatot, de Kedvek Lászlót mindenképpen kiemelném, aki két hónapja érkezett hozzánk a DSI Debrecen csapatából és 12 pontjával, 10 lepattanójával a csapat egyik legjobbja volt.

Zsíros Akadémia Kőbánya „A” – Cívis KK Debrecen „A” 74 – 58 (17-11, 15-13, 15-27, 27-7)

Cívis KK: Orvos Ádám 19/6, Székely Bence 9, Borbély Dávid 8/3, Szálkai András 5, Kedvek László 5, Fárbás Benjámin 4, Fórián Zsombor 4, Somi Zsolt 2, Szűcs Dávid 2, Kovács Szabolcs, Huszti Adrián, Balla Tamás

Kovács Balázs: -A szezonban már ötödik alkalommal találkoztunk a Zsíros Akadémia csapatával. A két csapat folyamatosan fejlődik, mindig próbálunk valami újat mutatni és meglepni a másikat, amiből rendre kiváló színvonalú, rendkívül hasznos, nagy, de sportszerű csata kerekedik ki. Így volt ez most is. Az első negyedben hullámzó volt, jobb és rosszabb periódusok követték egymást, de összességében a célunkat elértük, hogy az ellenfél kiváló játékosa (Nagy Ágoston) vezette első negyedben ne alakuljon ki nagyobb különbség. A második negyedben kellett volna közelebb kapaszkodnunk, azonban ellenfelünk nagyon jól használta ki jó szerkezetét és fizikai fölényét, ezért nem tudtuk csökkenteni a hátrányt, de belátható távolságban tudtunk maradni a félidőben. A harmadik negyedben mindent egy lapra feltéve hatalmas lendülettel kosárlabdáztunk, és sikerült megfordítanunk a mérkőzést. Ebben a játékrészben megnyertük a lepattanó csatát, 6 szerzett labdánk volt és közel 70 %-kal dobtunk mezőnyből. Sajnos várható volt, hogy a fizikai hátrányunkat nem biztos, hogy a mérkőzés végéig tudjuk palástolni, ez így is lett. Az utolsó negyed elejéig még vezettünk és 36 percig egálban voltunk, azonban az utolsó 3-4 percben már nem tudtuk védekezésben tartani ellenfelünk legjobbját és a lepattanó harcban is nagyon alul maradtunk, a mi a vereség okát jelentette. Az eredmény ellenére nagyon jó mérkőzést játszottunk, és büszkék lehetünk a teljesítményünkre, a különbség nem tükrözi azt, hogy ez egy ki-ki mérkőzés volt, de legfontosabb, hogy ezen a mérkőzésen is rengeteget fejlődtünk, és a napi célunkat, az egy győzelem megszerzését elértük.

Cívis KK Debrecen „A” – Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 100 – 31 (24-4, 31-7, 17-10, 28-10)

Cívis KK: Székely Bence 18, Szálkai András 15/3, Fórián Zsombor 14, Borbély Dávid 12/6, Somi Zsolt 11, Orvos Ádám 7, Fárbás Benjámin 6, Kedvek László 5, Szűcs Dávid 4, Huszti Adrián 4, Balla Tamás 4, Kovács Szabolcs

Kovács Balázs: -Vasárnap reggel 8 órakor két fáradt csapat érkezett a csarnokba, hiszen 50 nap alatt ez volt a serdülő csapatoknak a negyedik főtábla fordulója, ami 12 mérkőzést sok utazást jelent, minden csapatot érintett az elmúlt hetek betegség hulláma (mi a forduló előtti héten 5-6 egészséges játékossal rendelkeztünk) és mi még közben az EYBL tornát is megjártuk, így 50 nap alatt ez már a 16. mérkőzésünk volt. A székesfehérvári csapat ugyan előző nap két vereséget gyűjtött be, de mindkét mérkőzésen komolyan megnehezítette ellenfelei dolgát, ezért nagyon fontos volt, hogy koncentráltak legyünk és fáradtság és apró sérülések ellenére keményen védekezzünk és nagy sebességgel támadjunk. A fiúk az első pár perc kapkodása után az akarat mellé a gondolkodást is odarakták és fokozatosan ellenfelünk főlé tudtunk nőni, és félidőre sikerült eldöntenünk a mérkőzést. A figyelmünk a második félidőben sem lankadt és szépen kosárlabdázva, igazi csapatként (21 gólpassz) nagyarányú győzelmet tudtunk aratni, amivel a kitűzött célunkat a csoport második helyét el tudtuk érni. Örömteli volt, hogy szinte mindenki tudott kosarat szerezni és öten is kétszámjegyű pontot értek el.