A DSC-SI lányai is sikerrel zárták a hétvégét

Mindkét mérkőzésüket megnyerték a serdülő bajnokság előző fordulójában, így a következő bajnokik alkalmával ismét a nehezebb csoportban bizonyíthatnak majd Mezei Dóra és Karácsony Kinga tanítványai.

– Látványos fejlődésen mentek keresztül az előző fordulóhoz képest, bár az igazsághoz hozzátartozik , hogy ezek a csapatok könnyebb ellenfelek voltak mint a legutóbbi csapatok. Fizikálisan és taktikailag is javult a lányok játéka, ezen az úton kell tovább haladnunk. – nyilatkozott Karácsony Kinga az U14-esek trénere.

Debreceni Sportcentrum Sportiskola – NYÍKSE TŰZVIRÁGOK U14 80 – 24 (17-11, 16-6, 19-4, 28-3)

Debreceni Sportcentrum Sportiskola: Szatmári Nóra 6, Czégény Helga 8, Szántai Szonja 22, Fekete Fanni 6, Földi Mira 2, Ilyés Hanna 3, Kunkli Alíz 2, Neuwirth Nóra 11, Kánya Emma 20.

Edzői értékelés: 10 játékossal tudtunk elutazni , így nem volt cserénk az első félidőben, a lányok fejben és fizikálisan is bírták, így úgy döntöttünk, hogy a másik két negyedben is a kezdő ötössel folytatjuk, majd a teljes ötöst cserélve játszottuk a negyedik felvonást. Nagyon ügyesen indultunk, sok volt az indítás kosarunk, a lányok jól járatták a labdát, megtalálták egymást passzokkal, végig koncentrálva és odafigyelve játszottak és az utolsó negyedben szinte lehengerezve ellenfelünket, nagy arányú győzelmet sikerült kiharcolnunk.

Debreceni Sportcentrum Sportiskola – DVTK ÉLKSK-Z 46 – 32 (8-12, 11-4, 13-4, 14-12)

Debreceni Sportcentrum Sportiskola: Szántai Szonja 8, Kánya Emma 20, Fekete Fanni 2, Czégény Helga 6, Földi Mira 2, Ilyés Hanna 2, Neuwirth Nóra 6.

Edzői értékelés: Két mérkőzésnyi szünetünk volt, ami az elején meglátszott a lányok teljesítményén, eléggé szétszórtak voltak, de egy – két edzői motivációs szó után belelendültek és jó játékkal megnyerték a mérkőzést . Kiemelkedő volt Emma dobott pontjainak száma, de a többieket is dicséret illeti.

Edzők: Mezei Dóra, Karácsony Kinga