Felemás forduló

A DSC-SI lányai Nyíregyházán léptek parkettre a korosztályos regionális bajnokság hétvégi fordulójában. Mezei Dóra és Karácsony Kinga tanítványai egy fordulatos mérkőzésen szerzett diadallal indítottak, a második bajnokin a kisebb pontatlanságok miatt azonban alul maradt a hajdúsági gárda.

OSB regionális bajnokság 6. Forduló 2022.04.02. Nyíregyháza

Debreceni Sportcentrum Sportiskola – NYÍKSE TŰZVIRÁGOK U14 48-41 (8-24, 12-5, 18-2, 10-10)

DSC-SI: Neuwirth N 28, Szántai Sz 6, Szatmári N 10, Fekete Fanni 2, Czégény Helga 2.

Debreceni Sportcentrum Sportiskola – Nyíregyházi Kosársuli B 43-74 (9-16,14-24,11-22,9-12)
DSC-SI: Szántai Sz 6, Neuwirth N 13/3, Szatmári N 6, Czégény Helga 9, Szatmári Nóra 4, Czentye Zara 2, Rápolti Boglárka 2, Illyés Hanna 1.

Mezei Dóra: -Az első mérkőzésünk jól sikerült, mindenki lelkesen játszott, jól megoldottuk a támadásokat. Védekezésben szépen fel tudtuk venni az embert és hibára kényszerítettük őket, amiből mi sok gyorsindítás kosarat szereztünk. Kiemelkedő volt a 3.negyed, ahol óriási erőket mozgósítva sikerült fordítani. A második meccset szinte azonnal kezdtük, az első félidőben még nagyon szépen tartották a lányok magukat, megvoltak a helyzeteink, sajnos a befejezések pontatlansága miatt ez annyira nem látszik számokban. A második félidőben már nagyon fáradtak voltunk, védekezésben és támadásban is szétestünk. Bár sokpontos vereséget szenvedtünk, de az eredmény nem tükrözi hűen a játék képét, látszik a csapaton az edzésmunka és a fejlődés. Haladunk tovább ezen az úton.

Edzők: Mezei Dóra és Karácsony Kinga