Gyermek Kupa – 2.forduló

Az elmúlt hétvégen folytatták a kosárpalánták az Országos Gyermek Kupa küzdelmeit, a hajdúsági fiatalok pedig számos győzelemmel gazdagodva zárták a második fordulót.

Ciívis KK U12/A – Nyíkse Tűzgolyók/A 79-61 (28-16,15-22,15-10,21-13)

CKK U12/A: Balázsi Csanád 24 (4/4), Nyirán Demeter 10 (1/0), Tacsi Ádám 8 (7/4), Mikes Máté 7 (1/1), Labancz Vilmos 7 (1/1), Elek Boldizsár 5 (3/1), Váradi Zsombor 5 (1/1), Kulcsár Csaba 5 (3/1), Ölveti Mihály 4, Rőth Gábor 2, Furó Máté 2.

Edző: Kozák István

Kozák István: – A szoros, és nagy csatában elvesztett mérkőzés után rögtön pályára léptünk a másik nyíregyházi alakulat ellen. 3 negyedet megnyerve, a végén viszonylag nagy különbségű győzelmet arattunk. Kicsit jobban dominált a csapatjáték, egymás keresése a pályán. Nagyon örültem Döme harcos, ponterős játékának. Köszönjük a bennünket elkísérő szülők szurkolói támogatását!

Cívis KK U12/A – Nyíregyházi Sportcentrum 67-70 (15-22,16-19,22-20,14-9)

CKK U12/A: Balázsi Csanád 25 (8/5), Ölveti Mihály 9 (3/1), Tóth-Sturza Martin 8 (6/4), Tacsi Ádám 7 (5/1), Mikes Máté 6 (3/0), Furó Máté 3 (1/1), Kulcsár Csaba 2 (3/2), Rőth Gábor 2 (1/0), Váradi Zsombor 2 (1/0), Elek Boldizsár 2 (3/0), Biró-Dobi Vince 1 (1/1),

Kozák István: -Sajnos nem tudtuk azt az összeszedett játékot megismételni, mint legutóbb a Nyíregyháza ellen. Problémát jelentett az ellenfél kulcsjátékosának levédése, illetve a besegítés időben történő alkalmazása. A játékvezetők „könnyű síppal” hamar a kipontozódás szélére sodorták Csanádot, így őt már kevésbé tudtuk védekezésben használni. A csapat tartását mutatta, hogy sikerült az utolsó percre átvenni a vezetést, sajnos több egyéni labdaeladás miatt ezt nem sikerült megtartani. Örültem, hogy Zsombor nagyon szépen ráérzett a bal kezes nyíregyházi fiú elleni védekezés kulcsára.

Cívis KK U12/B – Cívis KK Kossuth Leopárdok 49-43 (16-10, 17-9, 14-15, 2-9)

CKK U12/B: Németh Bence 16, Kormos Dávid 10, Török Zalán 6, Sarecz Ádám 5, Szarka Levente 4, Kedves Norbert 4, Kártik Dorián 2, Hegedűs Benedek 1, Varga Roland 1, Pogácsás Zsolt, Szabó Zsombor, Szabolcsi László

Edző: Gyalog Balázs

BKG PRIMA Akadémia Hajdú – Cívis KK U12/B 39-56 (16-12, 8-26, 6-6, 9-1)

CKK U12/B: Pogácsás Zsolt 12, Németh Bence 10, Kártik Dorián 9, Sarecz Ádám 5, Kormos Dávid 4, Szarka Levente 3, Hegedűs Benedek 3, Kedves Norbert 3, Török Zalán 3, Szabolcsi László 3, Varga Roland 1, Szabó Zsombor

Gyalog Balázs: – A Kossuthos fiúkkal már korábban játszottunk edzőmeccset így nem voltak idegenek számunkra. Tudtuk, hogy egy gyors és kemény ellenfél lesz és nem is csalódtunk. A meccs első félidejében nagyobb különbségre sikerült szert tennünk, ami szerencsénkre kitartott a meccs a végéig. Sajnos a második félidőben láthatóan megzavarta a fiúkat az ellenfél sorcseréje és kicsit le is blokkoltak, de nagyot küzdöttek a győzelemért és meglett. A második mérkőzést álmosan kezdtük, sajnos nem igazán sikerült megtalálni a ritmust. A második sor viszont a legjobb formáját hozta és olyan kosárlabdát játszottak, amit a későbbiekben is szeretnék látni a fiúktól. Külön szeretném kiemelni, hogy a második meccsen a félidőben összesen 8! büntetőt sikerült bedobni. Összességében véve két ellentétes meccsen vagyunk túl, az elsőt Németh Bencus és Kormos Dávid vezetésével az első sor nyerte meg, míg a második meccset Pogácsás Zsolti és Kártik Dodi vezérletével a második sor nyerte meg.

Cívis KK Kossuth Leopárdok – BKG PRIMA Akadémia Hajdú 59-40 (20-10,14-6,11-18,14-6)

A két mérkőzés pontszerzői, CKK Kossuth Leopárdok: Mándy G. 22, Kovács B. 21, Mogyorósi B. 17, Kecskés Z. 12, Harman A. 11, Szabó Cs. 10, Benke Z. & Szabó S. 3, Tóth Cs. & Győrfi M. & Muszka Zs. 1

Edző: Ökrös Tamás

Ökrös Tamás: – Hatalmas sikernek tartom, hogy újra a „B” csoportban folytathatjuk a versengést a 3. fordulóban és , hogy csak 7 pont hiányzott az „A” csoportba feljutáshoz. Az első mérkőzés 3. negyedéig nem játszottunk a tényleges tudásunk szerint. Azután viszont nagyban erősödött védekezésünk és küzdeni akarásunk következtében egy egészen más csapat képét mutattuk. Jobb helyzetkihasználás és büntetőzés (15/43!!!!!!), simább győzelmeket eredményezett volna!

Cívis KK U12/C – LPS-CSS Bihorul Oradea 34-40

Edző: Sólyom Bence

Sólyom Bence: -Sajnos a sok kihagyott ziccer és büntető megpecsételte a sorsunkat, így túl nagy hátrányt szedtünk össze. Azonban büszke vagyok a fiúkra, hiszen 20 pontos hátrányból izgalmassá tettük az utolsó perceket.

CSS Sighet Sighetu Marmatiei – Cívis KK U12/C 46-26

Sólyom Bence: – ízelítőt kaptunk a kemény 1-1 elleni védekezésből. Viszont ez ellen is meg kell tanulni játszani. Idővel majd mi is ide szeretnénk eljutni. Nagyon hasznos fordulón vagyunk túl, aminek akkor volt értelme, ha tanulunk a hibákból.