Eredményjelentő a serdülő bajnokságból

A Cívis KK U14-esei szállították a kötelező győzelmet a Nemzeti Fiú Serdülő bajnokság felsőházában, de a Debreceni Sportcentrum Sportiskola csapatai is becsülettel helyt álltak az alsóház küzdelmei során.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Felsőház
Budapest, 2021.11.27. szombat

Nyíregyházi Sportcentrum – Cívis KK Debrecen 46 – 76 (13-23, 8-8, 10-26, 15-19)

CKK: Szafkó 22, Szűcs 15, Debreczeni 11, Sándor 8, Melczer 5, Vajas 4, Gyulai 4, Székely 4, Kóthay 3, Vadai, Tarsoly, Tóth-Sturza.

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István.
Kovács Balázs: – Zaklatott hetünk volt, sajnos sok hiányzó volt az edzéseken, ettől függetlenül ez nem lehet kifogás a teljesítményünkre. Puhán, pontatlanul és fegyelmezetlenül kosárlabdáztunk. Csak a harmadik negyedben láttam azt a csapattól, amit terveztünk. A nagyarányú győzelmen kívül csak Tarsoly Andor és Vadai Balázs jó egyéni védekezését tudom kiemelni. Ők ketten nagyon jól semlegesítették az ellenfél kulcsjátékosai, és így nagy szerepük volt a győzelemben.

Cívis KK Debrecen – Vasas Akadémia      36 – 88 (9-27, 10-13, 4-29, 13-19)
CKK:
Szafkó 12, Tóth-Sturza 6, Sándor 5, Debreczeni 4/3, Szűcs 3, Gyulai 2, Melczer 2, Vadai 2, Vajas, Tarsoly, Kincses, Székely.

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: Az erőviszonyok ismeretében és az első meccsen mutatott játékunk alapján nem sok jót várhattunk a mérkőzéstől, bár bíztam abban, hogy a délelőtti gyenge játékunk motiválttá tesz bennünket, ahogy ez az előző fordulóban a Honvéd ellen megmutatkozott. Sajnos nem így lett, pedig a Vasas is pontatlanul kezdett és nem diktált akkora tempót, amit valójában tud, de ennek ellenére is már az első negyedben átrobogott rajtunk. A második negyedben tudtunk egyedül agresszivitásban, keménységben felnőni az ellenfelünkhöz, ekkor mi is hibára tudtok őket kényszeríteni, de sajnos a mérkőzés nagy részében alárendelt szerepet játszottunk. Tóth-Sturza Márkónak voltak felvillanásai és a 4 szerzett labdája is mutatja, hogy a pályán volt, mellette Szafkó Márk hibátlan dobó teljesítménye mezőnyből (2/2 közeli, 2/2 közép távoli), 11 lepattanója és 6 kiharcolt faultja szépen mutatna – ha nem lett volna 10 eladott labdája 0 szerzett mellett.

Összességében a minimum elvárást, a Nyíregyháza elleni két győzelmet teljesítettük, de játékban, védekezésben, keménységben komoly hiányérzetem van. Szomorkodásra nincs ok, edzésen való kemény munkára viszont annál több.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság Alsóház
„B” csoport Kazincbarcika, 2021.11.27. szombat

SLÁGER Kazincbarcika – Debreceni Sportcentrum SI/A 46-62

DSI/A: Kotormán 12, Borbély 11, Dászkál 10, Sain 10, Osello 6, Dallos-Papp 4, Fórián 3, Csuth 2, Kullár-Halász 2, Bige 2, Dézsi-Kovács.

Edzők: Kerezsi Csaba, Szekeres Ferenc

Szekeres Ferenc értékelése: Egy főként három ügyes fiatalra épülő, fizikálisan erős Kazincbarcika volt az ellenfél. A gyerekek egész meccsen rendkívül intenzíven egész pályán védekezve ellensúlyozni tudták a fizikális hátrányukat. A kemény védekezésből fakadóan sok labdát szereztünk és abból sok könnyű kosarat tudtunk szerezni. Felállt védelemmel szemben pedig tetszetős, kreatív, sok passzos támadójátékkal tudtak a gyerekek előrukkolni. Összességében egy sima meccset játszottunk hála a gyerekek koncentrált, és eredményes játékának.

Debreceni Sportcentrum SI/A – Tiszaújvárosi Phoenix KK 19-110 (8-32,0-30,6-32,5-16)

A DSI dobói: Borbély 9, Osello 4, Sain 3, Kotormán 3.

Szekeres Ferenc értékelése: A második mérkőzést egy nagyon jó szerkezetű, képzettebb tiszaújvárosi csapat ellen játszottuk. Sajnos az első meccs sokat kivett a gyerekekből, és ez meg is látszott azon, ahogy elkezdtük a mérkőzést. Az első félidőben nem sikerült betartani a megbeszélteket, és sajnos átrohant az ellenfél rajtunk. Védekezésben puhák voltunk, nem vállaltuk fel a kontaktokat. Támadásban senki nem kereste az 1-1 elleni szituációkat, illetve kevés passzal játszottunk. A második félidőben sajnos nem sikerült faragni a hátrányból, de legalább az ütközéseket felvállalták a fiúk, és küzdöttek minden labdáért. Támadásban pedig igyekeztek minél többet mozogni, és vállalni az 1-1-et.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Alsóház
„C” csoport Kazincbarcika, 2021.11.27. szombat

BKG-PRÍMA Szigetszentmiklós /A   – Debreceni Sportcentrum Sportiskola „B” 0-20
(A BKG-Príma csapata nem vett részt a tornán.)

Edző: Czeglédi Károly

Debreceni Sportcentrum Sportiskola/B – SUNSHINE-NYIKSE/A   50-59 (7-10, 17-19, 16-12, 10-18)

Czeglédi Károly: – Örülök, hogy az amúgy is nagyon kezdő kis csapatunkban további 3 újonc is be tudott mutatkozni. Az első mérkőzést játék nélkül nyertük, amiben csak annyi az érdem, hogy mi már 18 igazolt játékossal tudunk gazdálkodni, akikből 4-et ebben a fordulóban pihentetni tudtunk. Én ezt is nagyra értékelem, hogy augusztus eleje óta ide fejlődtünk és várhatóak még további új leigazolások is. A második mérkőzésen egy olyan hazai csapattal mérkőztünk, akiknek a magja már az elmúlt években is együtt volt, ennek ellenére nagyot küzdöttünk ellenük, reális győzelmi esélyünk is volt, de a tapasztalatlanságunk még azért az ellenfél javára billentette végül a mérleget. Ennek ellenére is sokat fejlődtünk, alakultunk és hiszem, hogy mindig jobbak és jobbak leszünk. Ez idő, munka és türelem kérdése, az viszont sokat sejtet, hogy a 18 játékosunkból 13 elsőéves serdülő és van 2 feljátszó U12-esünk is. Időnk tehát van, dolgozni kell sokat és be fog ez érni.