Kelet-Magyarország bajnoka a Cívis KK Kossuth Leopárdok és újra három csapattal jutottunk be az ország legjobbjai közé

A hétvégén lejátszott utolsó U11-es fordulóban Ökrös Tamás csapata, a Kossuth Leopárdok a 4 keleti régió győztesének jamboree-ján vett részt, ahol két győzelem Kelet-Magyarország legjobb U11-es csapata lett. Sarkadi Ferenc bravúros szerepléssel szintén két győzelemmel második debreceni csapatként a TK Rakétákkal az észak-keleti régiós jamboreet nyertemeg és jutott az ország legjobb 16 csapatai közé. Kecskeméti János régió győztes leányai pedig kiválóan helytálltak a keleti döntőben és szintén az országos jamboreeba jutottak. Emellett még öt csapatunk lépett pályára, ahol Szabó Tibor Árpád Vezéres Jaguárjai Nyíregyházán voltak hibátlanok és nyerték meg az alapszakasz csoportjukat, még Farkas Csanád Cívis Efrémes csapata egy, Sarkadi Ferenc TK kisrakétái két győzelemmel zártak, de Bajusz György lányai és Szekeres Ferenc fiai is büszkék lehetnek a szezonbeli teljesítményükre.

„Idén is nyolc csapattal versenyeztünk az U11-es Kenguru Bajnokságban, és sikerült megismételnünk az előző szezonbeli bravúrunkat, hogy egy lány és két fiú csapattal vehetünk részt az Országos Jamboreekon a legjobbak között.” – mondta Kovács Balázs, a Cívis KK Szakmai Igazgatója

Eredmények:

Cívis KK Kossuth Leopárdok – MEAFC Vidrák 91-54

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Kecskeméti KA Jégtörő Mátyás 65-56

A két mérkőzés pontszerzői: Mogyorósi B. 42, Kovács B. 35, Mándy G. 34, Kecskés Z. 18, Demeter Á. 12, Tóth B. 4, Herczeg R. 9, & Korhut M. 3, Harman A. 2, Győrfi M. & Török A. & Bányai L. 1.

Edző: Ökrös Tamás

Ökrös Tamás: -Az elődöntőben magabiztos győzelmet arattunk a miskolci csapat ellen. A döntőben a Kecskemét csapata ellen, a korai védekezési hibák miatt hátrányba kerültünk az elején. Kijavítva a hibákat fordítani tudtunk a második negyedben. Az 5-10 pontos különbséget taktikusan játszva végig megtartottuk. Így iskolai csapatunk Kelet-Magyarország kb. 74 csapata közül az első helyen végzett.

Cívis KK TK Rakéták – MEAFC Basket Bulls 96 – 26 (19-2, 21-12, 33-6, 23-6)

CKK TK: Németh Bence 34, Mikes Máté 22, Asztalos Gergő 14, Nyirán Demeter 14, Győri Balázs 5, Deák-Bogárdi Ádám 5, Gáspár Jonatán 1, Gáll Levente 1, Sajtos-Hernádi Ádám, Pluhár Gábor, Szegedi Péter, Cogoi Mihály

Vezetőedző: Sarkadi Ferenc, Másodedző: Gyalog Balázs

Cívis KK TK Rakéták – NYÍKSE Tűzgolyók “A” 66 – 55 (15-9, 24-27, 16-13, 11-6)

CKK TK: Németh Bence 25, Nyirán Demeter 16, Mikes Máté 9, Asztalos Gergő 5, Pluhár Gábor, Győri Balázs 4, Gáll Levente 2, Deák-Bogárdi Ádám, Gáspár Jonatán, Sajtos-Hernádi Ádám, Szegedi Péter, Cogoi Mihály

Sarkadi Ferenc: Az első mérkőzésen egy meglepően gyenge ellenfél ellen játszottunk, ahol magabiztos győzelmet arattunk. Igazából a miskolci csapat képzetlensége miatt gyakorlatilag ellenállás nélkül nyertünk, ami a döntő mérkőzés miatt nem volt igazán ideális, pl. nem kellett használnunk átadásokat sem, szinte minden kosarunkat első szándékú támadásból szereztük. A második mérkőzésen az idény közben rengeteget fejlődő és nagyon kellemetlen stílusban védekező Nyíregyháza ellen küzdelmes csatában kerekedtünk felül. A győzelem kulcsa az volt, hogy sikerült megvalósítani az ellenfél meghatározó játékosainak tudatos védekezéssel történő kikapcsolását, melyben kulcs szerepet játszott az első sorunkban az egyébként támadásban is jeleskedő Németh Bence, a másodikban pedig Mikes Máté, Győri Balázs és Pluhár Gábor. A jó védekezést hatékony támadó játékkal segítette Nyirán Demeter. Az Észak-Keleti Régiós Jamboree megnyerésével a Cívis KK TK Rakéták csapata is bejutott az Országos Jamboreeba, a legjobb 16 fiú csapat közé.

Nyíkse Tűzgolyók/B- Cívis KK. Árpád Vezér Jaguárok 39-55 (10-18, 14-15, 11-11, 4-11)

Cívis KK. Árpád Vezér Jaguárok- WILDCATS FEKETÉK 37-27 (10-5, 15-7, 7-4, 5-11)

A csapat mai tagjai: Galambos Máté 30p., Kulcsár Benett 18p., Hamerli Gellért 8p., Fekete Gábor 6p., Natkó Bence 5p., Varga Nándor 2p., Timbusz Balázs 5p., Pálfy Máté 3p., Szőke Balázs 1p., Kiss Csaba Benedek 8p., Sándor János 2p., Romhán András 2p., Volosinovszki Márk 2p.

Edző: Szabó Tibor

Szabó Tibor: -Az utolsó fordulóban papíron esélyesként érkeztünk Nyíregyházára, hiszen ellenfeleinkkel már játszottunk egy korábbi fordulóban és ott mi voltunk a jobb csapat. Eleinte gondot okozott a védekezés megszervezése. Nehezen tudtuk elviselni a fault arányt, nem tudtunk a nagyobb tömegű játékosok ellen hiba nélkül védekezni. Ők tudták, hogy csak akkor van esélyük, ha betolnak minket a palánk alá és ott már ők vannak előnyösebb helyzetben. Ha nehezen is, de sikerült megoldanunk ezt a feladatot és az utolsó negyedben már a mi játékunk érvényesült. A győzelem értékét növelte, hogy távoli dobásaink is betaláltak a végére. A második mérkőzésen végig domináltunk, de nem volt egyszerű mérkőzés az sem. A kispad végig szurkolva fokozta a hangulatot és a siker nem maradt el. Jól büntetőztünk és sok labdát szereztünk. A lepattanózással nem voltam mindig elégedett, de összességében nagyon büszke voltam a csapatra a mai és az az egész éves teljesítményéért. Nagyon sokat fejlődtünk. A célt, hogy mindenki találjon örömforrást a játékban, szeressen és tanuljon kosárlabdázni, azt hiszem elértük. A régióban 23 csapatból a 4. helyen végeztünk. Bravó Cívis KK. Jaguárok, hajrá kosárlabda!

Kelet Magyarország négy régió győztes leány U-11-es csapata találkozott Karcagon. A debreceni lányok rengeteget fejlődtek ezen a tornán és javuló teljesítményt nyújtva a 4. helyezést érték el. Rendkívül színvonalasra sikerült a torna, hiszen ezek a leány csapatok jobbára fiú csapatok ellen játszottak egész évben, sőt többen már az U-12-es bajnokságban is rendszeresen pályára léptek.

Az első mérkőzésen a DVTK gárdája legyőzte a debrecenieket, a másodikon a Kecskemét csapata diadalmaskodott a karcagiak ellen, így a két akadémiai csapat papírformának megfelelően került a döntőbe, ahol megérdemelt kecskeméti siker született. A bronzmeccs hatalmas küzdelmet hozott, de végül a rutin döntött és az U-12-es bajnokságban pallérozódó karcagi kulcsemberek eldöntötték a mérkőzést. Nagy fegyvertény, hogy Kecskeméti János tanítványai megnehezítették a bronzérmesek dolgát.

Cívis KK Macskatigrisek- DVTK Akadémia A 17-65 (6-18, 7-21, 2-16, 2-10)

Cívis KK Macskatigrisek: Pénzes Nóra 6, Szabó Johanna 3, Koszta Dóra 2, Borza Lilla 2, Kovács- Vitéz Gréta 1, Fintor Dorottya 1, Balogh Adrienn 1, Szilágyi Lili 1, Zékány Lili, Tóth Anna, Pócsi Zita.

Edző: Kecskeméti János

Kecskeméti János: A lányok minden meccsen olyan megilletődötten kezdenek, hogy ez megadja a meccs alaphangulatát. Ez persze majd a kellő rutin megszerzésével el fog múlni, de ez még hosszú idő. Így a rutinosabb miskolciak megérdemelten arattak könnyű győzelmet.

Cívis KK Macskatigrisek- Karcagi SE Oroszlánkák 45-57 (8-15, 12-15, 12-15, 13-12)

Cívis KK Macskatigrisek: Borza Lilla 11, Pénzes Nóra 10, Zékány Lili 5, Szabó Johanna 5, Koszta Dóra 4, Balogh Adrienn 4, Kovács Vitéz Gréta 2, Tóth Anna 2, Pócsi Zita 2, Szilágyi Lili , Fintor Dorottya.

Kecskeméti János: Rá sem lehetett ismerni a lányokra. Harcoltak, csúsztak- másztak egy náluk technikásabb, rutinosabb csapat ellen, végig meccsben tartották magukat. Szép összjátékok voltak, szerintem az idényben most játszottunk a legjobban. Ha még keményebben dolgozunk behozhatjuk a lemaradást. Gratulálok Macskák az országos dzsembori kiharcolásához!!

Cívis KK TK Macskák – Újfehértói Sportklub 20:22 (6-6,6-6,4-6,4-4) (Ez a meccs legutóbb még 22:36 volt…)

TSK-Magiszter – Cívis KK TK Macskák 26:37 (10-6,4-13,10-4,2-14)

Bajusz György: -A 8. forduló számunkra a negyedik versenylehetőséget jelentette, lévén kezdő (U10) a csapatunk, a bajnokság felénél csatlakoztunk, hogy elkezdjük a versenyzést is tanulni. Bár az alsó régióból még nem sikerült feljebb lépni, az eredmények azért mutatnak némi fejlődést, de ami még fontosabb, a pályán látott játék képe is. A legutóbbi fordulóhoz hasonlóan 1 vereség, 1 győzelemmel zártunk, de már jóval szorosabb volt pl az Újfehértó elleni mérkőzés is, köszönhetően elsősorban annak, hogy kezdünk védekezésben is tudatosabbak lenni. A második mérkőzésen már a dobások pontosságában és a lepattanók megszerzésében is tudtunk előbbre lépni. Bravó lányok, szép volt! Köszönjük az ellenfeleknek a sportszerű mérkőzéseket, a szülőknek a lelkes szurkolást, a játékvezetőknek a korrekt közreműködésüket! hajrá Tk Macskák!

Tk Macskák: CSERNYI NÓRA, JUHÁSZ-BÖLCSKEI JÚLIA, ÁRMÓS ANNA, LOVAS PETRA EMMA, SÁNDOR ZSÓFIA, JENEI LILIÁNA, TÖRÖK BLANKA, KAKASI-ZSURKA EMMA, CSATÁR JANKA, OSZTOTICS KINGA BORÓKA (KAP), PISKÓTI LIZA, KABAI RÉKA (a képről hiányzik Csernyi Nóra)

Cívis Efrém Kenguruk – Cívis KK Tigrisek: 51-38 (8-8,20-18,10-4,13-8)

Játékosok: Kuszka Szabolcs 10, Molnár Máté 23, Szabó Dominik 4, Waschmann Huba 6, Kordó Zsombor 3, Tikász Edvárd 2, Király Máté 1, Kis Péter 1, Serényi Balázs 1, Kerékgyártó Balázs, Molnár Péter.

Edző: Farkas Csanád

Farkas Csanád: -Az utolsó fordulót a gyerekek nagy izgalommal várták már és izgatottak voltak a meccs előtt is, ami látszódott eleinte a pályán. A meccs elején sokat hibáztunk és sok ziccer is kimaradt, de szerencsére ez nem okozott hátrányt. A második negyed utáni büntetőket szerencsére nagy számban tudtuk értékesíteni így növelve kicsit az előnyünket. A harmadik és negyedik negyedet tekintve sokkal pozitívabb volt a játék és sokkal pontosabbak is voltak a játékosok. Külön ki tudnék emelni sok játékost, akik nagyon jól játszottak, de közösen, csapatban tudtunk győzni. Emiatt elégedett és büszke vagyok a srácokra.

Karcagi SE Pusztai Viperabébik – Cívis Efrém Kenguruk: 73-43 (17-10,23-9,21-16,12-8)

Játékosok: Kuszka Szabolcs 17, Molnár Máté 5, Szabó Dominik 9, Waschmann Huba 4, Kordó Zsombor 3, Tikász Edvárd, Király Máté 1, Kis Péter 3, Serényi Balázs, Kerékgyártó Balázs 1, Molnár Péter.

Farkas Csanád: -Sajnos a második meccset nagyon félénken és fáradtan kezdte mindkettő negyed, ami következtében az ellenfél már az első félidőben nagy előnyre tett szert. Azonban büszke vagyok a gyerekekre mivel nem adtuk fel és ugyanúgy küzdöttek végig a lefújásig. A második részében a meccsnek más több pontot tudtunk dobni és jobban is védekeztünk így egy szorosabb harmadik és negyedik negyedet tudtunk játszani. Megdicsérem az egész csapatot és a szezonban nyújtott munkájukat és idejüket köszönöm szépen. Szerintem, amit kitűztünk év elején azt sikerült elérnünk és megvalósítanunk, de még több kell ennél a következő szezonban. Még egyszer gratulálok az összes játékosnak és köszönöm a szülők egész éves támogatását és szurkolását! Hajrá Debrecen, Hajrá Szent Efrém!

CÍVIS EFRÉM KENGURUK – CÍVIS KK TIGRISEK 51-38 (8-8, 20-18, 10-4, 13-8)

Pontszerzők: Zsákai István Bence 7, Fekete Szabolcs 5, Petrozsényi Gergő 3, Bársony Levente 7, Veres Gellért 1, Bun Noel 10, Tiba Áron 1, Varga Zsombor -, Újföldi Ábrahám 1, Bársony Erik 3, Vizeli Kolos –

CÍVIS KK TIGRISEK – KARCAGI SE PUSZTAI VIPERABÉBIK 24 – 63 (7-12, 9-18, 2-14, 6-19)

Pontszerzők: Zsákai István Bence 3, Fekete Szabolcs 3, Petrozsényi Gergő 1, Bársony Levente 3, Veres Gellért 2, Bun Noel 3, Tiba Áron 2, Varga Zsombor 3, Újföldi Ábrahám 3, Bársony Erik 1, Vizeli Kolos –

Edző: Szekeres Ferenc

Szekeres Ferenc: -Szomorú, és kicsit csalódott vagyok, hogy a srácok ennyire túlizgulták ezt a két meccset. Lehet, hogy elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy egyik csapat sem jobb ennyivel nálunk. Sajnos ezen a két meccsen nem voltunk elég koncentráltak, ezt pedig a két ellenfelünk kihasználta. Annyiból jó volt ez a két meccs, hogy a gyerekek megtanulják, hogyan kell küzdeni, akkor is, ha nem megy a játék. Ami pozitívum az a büntetőzésünk, ami bőven 70% felett volt, plusz mind a két meccsen volt 5-5 perc, ahol a gyerekek megmutatták, hogy mit is tudnak valójában. Gratulálok a két ellenfelünknek! Mi pedig folytatjuk a munkát!

Cívis KK TK KIsRakéták – Nyíregyházi Sportcentrum Jókai 54 – 48 (12-5, 14-15, 16-11, 12-17)

TK KisRakéták: Sajtos-Hernádi Ádám 18, Kaszás Bence 13, Szűcs Áron 6, Budaházi Noel 6, Ujhelyi András 4, Gáspár Jonatán 3, Urszuly Gábor 3, Havas Bence 1, Buzási Máté

Edző: Sarkadi Ferenc

DIFE KK – Cívis KK TK KIsRakéták 17 – 78 (2-13, 6-29, 7-17, 2-19)

TK KisRakéták: Sajtos-Hernádi Ádám 15, Kaszás Bence 20, Szűcs Áron 16, Budaházi Noel 5, Ujhelyi András 2, Gáspár Jonatán 9, Urszuly Gábor 9, Havas Bence, Buzási Máté 2

Sarkadi Ferenc: -Nagyon ügyesen kosárlabdáztak a fiatalok. Az első mérkőzésen a hozzánk képest nagyon magas és idősebb nyíregyházi csapatot nagy csatában tudtuk legyőzni, még a második mérkőzésen egy nagyobb arány sikerrel zártuk a szezont. Örömteli, hogy két csapattal is részt tudtak venni a bajnokságban a Rakéták, nagyon hasznos felkészülés volt a fiataloknak a következő szezonra, ráadásul nem csak jó tapasztalatokat, de sikereket is szereztek a gyerekek.