Kenguru Kupa – 1.forduló

A legkisebbek is elkezdték a szezont, a Cívis KK Tigrisek U11-es fiataljai hazai pályán játszottak az első fordulóban, ahol Szekeres Ferenc tanítványai egy győzelemmel és egy vereséggel zárták a hétvégét.

Kenguru Kupa 2022/2023 – 1. forduló, Debrecen

CÍVIS KK TIGRISEK – DIFE KK 60-48 (27-2, 17-16, 10-16, 6-14)

Pontszerzők: Bársony Erik 18, Zsákai István Bence 11, Fekete Szabolcs 11, Pákh Kornél 7, Petrozsényi Gergő 6, Fehér Levente 4, Bársony Levente 3, Vizeli Kolos -, Veres Gellért -, Tanka Dávid –

Edző: Szekeres Ferenc

Szekeres Ferenc: -A mérkőzés elején érződött a megilletődöttség a srácokon, de ezt hamar sikerült leküzdeni, és eredményes letámadással, illetve nagyon szép, ötletes, kombinatív játékkal sikerült elhúzni a nagyon keményen, hajtósan játszó Derecskétől. Ez a játék kitartott egészen a negyedik negyedig, ahol látszódott a fáradtság a gyerekeken, nem is inkább fizikálisan, hanem fejben fáradtak el. Ekkor a Derecske feljött 10 pontra, de egy szép akció végén, egy könnyű kosárral bebiztosítottuk a győzelmet.

KARCAGI SE PUSZTAI VIPERABÉBIK – CÍVIS KK TIGRISEK 54–31 (10-5, 19-9, 12-7, 13-10)

Pontszerzők: Bársony Erik 9, Zsákai István Bence 5, Fekete Szabolcs 9, Pákh Kornél 1, Petrozsényi Gergő 2, Fehér Levente 1, Bársony Levente 3, Vizeli Kolos 1, Veres Gellért -, Tanka Dávid –

Szekeres Ferenc: -Az első meccs sokat kivett a gyerekekből, ennek megfelelően elég fásultan kezdtünk, a nagyon keményen, játszó Karcag ellen. Az első negyed végére sikerült felvenni a ritmust, így közelebb kerültünk az ellenfélhez. A második negyed is hasonlóan kezdődött, ebből kifolyólag a Karcag kényelmes előnyt tudhatott magáénak. A második félidőre teljesen elfáradtunk, ezért csak azt kértem a fiúktól, hogy harcoljanak, legyenek kemények, amit meg is tudtak valósítani. Összességében két nagyon jó, és tanulságos meccset játszottunk. Gratulálok a srácoknak, mert annak ellenére nyújtottak nagyon jó teljesítményt, hogy a keret több mint felének ez volt az első mérkőzése!