Kenguru Kupa – 1.forduló

A debreceni kosárpalánták is megkezdték a szezont, a hajdúságiak idén is több csapattal léptek parkettre a Kenguru kupa első fordulójában a cívisvárosban és Nyíregyházán.

Kenguru Kupa 2023/2024 – 1. forduló, Debrecen

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Cívis Efrém Kenguruk 65-42 (16-4,18-19,18-10,13-9)

Cívis Efrém Kenguruk: Kuszka Szabolcs 9, Molnár Máté 4, Szabó Dominik 23, Waschmann Huba, Kordó Zsombor, Tikász Edvárd 2, Király Máté 1, Terdik János 2, Kerékgyártó Balázs 1, Fehér Bence, Vona Hunor.

Edző: Farkas Csanád

Farkas Csanád: -Az első fordulónkon két nagyon ügyes és szervezett debreceni csapattal találkoztunk, akiket jól ismertünk edzőmeccsek miatt és jól tudtuk, hogy sok ügyes gyerekkel fogunk megmérkőzni. Sajnos az első negyedet nagyon lassan bátortalanul sok hibával kezdtük és sok játékos fault problémákkal is küzdött, amin javítani kell majd a közeljövőben. Azonban pozitív volt, hogy a meccs végére jobban küzdöttek a srácok és felvették a ritmust és szorosabb negyedeket játszottunk, de fordításra nem került sor. Gratulálok a Kis Kossuthnak nagyon ügyesen és jól játszottak.

Cívis Efrém Kenguruk – Cívis KK TK Rakéták 36-77 (5-14,15-31,7-15,9-17)

Cívis Efrém Kenguruk: Kuszka Szabolcs 7, Molnár Máté 13, Szabó Dominik 3, Waschmann Huba 4, Kordó Zsombor 3, Tikász Edvárd 1, Király Máté, Terdik János 4, Kerékgyártó Balázs, Fehér Bence, Vona Hunor 1.

Farkas Csanád: -Sajnos a második mérkőzés se úgy alakult ahogy akartuk, nagyon sok hibával és sok kihagyott ziccerrel játszottunk az első két félidőben, ami meglátszott az eredményen is. Sok eladott labda miatt rengeteg könnyű kosarat szerezett az ellenfél. A harmadik és negyedik negyedben voltak szép támadásaink a fiúk összekapták magukat, de ennél többre lesz szükség a közeljövőben. Folytatjuk a munkát és dolgozunk tovább a gyerekekkel. Gratulálok a TK-s fiúknak nagyon ügyesek voltak.

Cívis TK Rakéták – Cívis KK Kossuth Leopárdok 65-66

Edző: Ökrös Tamás

Ökrös Tamás: -Gratulálok csapatunknak a jó szezonkezdéshez. Az első mérkőzésen mind a 12 játékosunkat forgatva magabiztosan győzedelmeskedtünk. A második mérkőzésen, csakúgy, mint a tavalyi szezonban, éles csatát vívtunk helyi riválisunkkal. Végig vezetve a mérkőzésen, főleg egyéni védekezési hibákkal, magunkra húztuk ellenfelünk. A végén jobban bírva az idegek harcát, jobb lepattanózással és büntetőzéssel, a magunk oldalára fordítottuk szerencsénket! A szülők fantasztikus buzdítása nélkül biztosan nem sikerült volna!

Cívis KK Jaguárok- Wildcats Rózsaszín 76 -21 (26-4,26-5,17-8,7-4)

Cívis KK Jaguárok- Wildcats Baia Mare Narancssárga 40 -18 (10-6,10-7,12-5,8-0)

Edző: Szabó Tibor

Szabó Tibor: -A bemutatkozásunk jól sikerült, de a legfontosabb feladatunk a megújúlt játékosállományunk tapasztalatszerzése és az edzéseken tanultak kipróbálása volt versenyhelyzetben. A ziccereket egészen jól dobtuk az első mérkőzésen, ahol 76 pontig jutottunk.  A fáradtság a második összecsapáson már több hibát eredményezett a befejezésekben. A védekezésünk még sajnos nem elég hatékony, ezen sokat fogunk dolgozni. A büntetőzés a már rutinosabb játékosoknak jobban ment, a többiek még elizgulták a dobásokat. Szépen haladunk és sok-sok tapasztalatot szereztünk ma is. A következő megmérettetés a Vajda László emléktorna lesz. Gratulálok a győzelmekhez és külön örömmel töltött el, hogy fegyelmezetten és közben felszabadultan tudtunk játszani. Jó volt látni a mosolygós arcokat.

Cívis KK Jaguárok: Sándor János, Baranyi Zsombor, Sidlovics Gábor, Romhán András, Szabó Barnabás, Timák Levente, Balla Benedek, Tóth Hunor, Sajti Laura, Füstös Olivér, Kertész Lehel, Tóth -Szabolcsi Áron, Fazekas Dániel, Baranyi Vazul.

Cívis KK TK Macskák – Cívis KK Fehértigrisek 43 – 56 (17-4,9-24,13-8,4-20)

Cívis KK Fehértigrisek – Zsákoló Zsiráfok 42 – 17 (8-6,8-4,11-3,15-4)

Edző: Máthé Katalin

Máthé Katalin: -Első forduló, első mérkőzések, volt akinek élete első mérkőzésélménye volt a mai. Az első negyedet nagyon félénken kezdtük, szoktuk a pályát, a nagy teret, a játékvezető jelenlétét. De a mérkőzés előrehaladtával, igyekeztünk felvenni a ritmust az ellenfelekkel. Vannak tapasztaltabb lányok is a csapatban, ők nagyon ügyesen hozták azt, amit kértem tőlük. Sikerült megnyerni mindkét mérkőzést, de nagyon sokat kell még tanulnunk, fejlődnünk. Minden ilyen megmérettetés egy visszacsatolás, amiből építkezni tudunk! Összességében nagyon büszke vagyok rájuk, azt látom, hogy egy nagyon kedves kis CSAPAT van alakulóban!