Kenguru Kupa – 2.forduló

A hajdúsági fiatalok túlvannak Kenguru Kupa alapszakaszának második fordulóján, ahol Ökrös Tamás együttese a régiónkban szereplő 32 csapat között az első helyen végzett, míg a többi cívises kosárpalánta is szép teljesítményeket produkálva nyugtázta az elmúlt hétvégét.

Cívis KK TK Rakéták – Cívis KK Kossuth Leopárdok 48-49 (14-14,15-15,8-14,11-6)

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Nyíregyházi Sportcentrum/A 64-25 (11-5,24-8,10-6,19-6)

Edző: Ökrös Tamás

Ökrös Tamás: -Erre a tornára sikerült a játék minden elemében fejlődnünk. A hiányzóink ellenére, fiatal csapatunkkal sikerült mindkét mérkőzésünket megnyerni, és ezzel a régiónkban szereplő 32 csapat közül az első helyen végezni!

A két mérkőzés pontszerzői: Mogyorósi B. 39, Mándy G. 33, Kovács B. 19, Harman A. 9, Herczeg R. 7, Farkas K. & Korhut M. 2, Bányai L. & Borbély H. 1.

Cívis Efrém Kenguruk- Wildcats Rózsaszín : 59-11 (17-0,18-5,12-4,12-2)

Cívis Efrém Kenguruk: Kuszka Szabolcs 22, Molnár Máté 12, Szabó Dominik 11, Tikász Edvárd 7, Molnár Péter 3, Kis Péter 2, Waschmann Huba 1, Kordó Zsombor 1, Király Máté, Terdik János

Edzők: Farkas Csanád, Kovács Balázs

Farkas Csanád: -Nagyon jó tempóban és nagy bátorsággal kezdtük a mérkőzést, sok szerzett labdánk volt így hamar már az első negyedbe előnyre tudtunk szert tenni. A félidőre az előnyt sikerült növelni, de így is nagyon sok ziccert hagytunk és védekezésben is sokszor nem találták a gyerekek az emberüket, amit majd a közeljövőben ki kell javítani. Azonban nagyon büszke vagyok a csapatra mindenki kivette a részét a győzelembe, mindenkit bevettünk a játékba és szép passzokkal gyors indulásokkal könnyű kosarakat tudtunk szerezni.

DIFE KK- Cívis Efrém Kenguruk: 30-101 (14-24, 2-27, 14-12, 0-38)

Cívis Efrém Kenguruk: Szabó Dominik 32, Kuszka Szabolcs 31, Molnár Máté 15, Kordó Zsombor 6, Terdik János 5, Waschmann Huba 4, Kis Péter 4, Tikász Edvárd 3, Molnár Péter 1, Király Máté

Farkas Csanád: -A második meccset nagyon félénken és lassan kezdtük el, valamint nagyon sok hiba is társult mellé. Sok kihagyott ziccer volt és az ellenfél is nagyon szorosan keményen védekezett. Azonban így is vezetést tudtunk szerezni. Ezután a második negyedre és a meccs további részére sikerült ritmust váltanunk és sok szerzett labdából és sok gyors indulásból könnyű ziccereket tudtunk dobni. Szabó Dominik és Kuszka Szabolcs vezetésével pedig fölényes győzelmet tudtunk szerezni. Ezúton is gratulálok az ellenfélnek, és megdicsérem a játékosaimat mert fegyelmezetten és nagy akarattal tudtunk kosárlabdázni. Hajrá Cívis, hajrá Debrecen!

Cívis KK Macskatigrisek- Wildcats Feketék 61-38 (11-11, 29-7, 9-8, 12-12)

Cívis KK Macskatigrisek: Pócsi Zita, Pénzes Nóra 6, Fintor Dorottya 4, Borza Lilla Anna, Zelenák Petra 1, Kerekes Borbála 4, Szabó Johanna 25, Kiss Anna Jázmin 12, Tóth Anna Orsolya 8, Zékány Lili, Gánya Hanna Tamara, Baranyi Nóra, Szőllősi Fanni, Kovács Borka, Oláh Krisztina Dóra 1, Nagy Rebeka.

Edző: Kecskeméti János

Kecskeméti János: Sikerült egy 0-8-cal kezdenünk, amit egy időkérés után sikerült kijavítani. Fegyelmezetlenül játszottunk, nem értünk vissza eladott labdák után. Nagyon büszke voltam a lányokra, hogy tudtak váltani és a negyed felétől már valós tudásuk szerint játszottak. A második negyedben már sokkal motiváltabban léptünk pályára, jobban járt a labda is, így nagy előnyre tettünk szert. Jojó fantasztikusan játszott, a többiek pedig nagyon szép labdákkal találták meg. Ezzel a győzelemmel elértük a kitűzött célt, már nem eshettünk ki a csoportból.

Cívis KK Macskatigrisek- NyKK Eötvös U-11 36-46 (9-1, 15-18, 9-11, 3-16)

Cívis KK Macskatigrisek: Pócsi Zita 2, Pénzes Nóra 6, Fintor Dorottya 1, Borza Lilla Anna, Zelenák Petra, Kerekes Borbála 1, Szabó Johanna 7, Kiss Anna Jázmin 2, Tóth Anna Orsolya 3, Zékány Lili 6, Gánya Hanna Tamara 5, Baranyi Nóra 1, Szőllősi Fanni, Kovács Borka, Oláh Krisztina Dóra , Nagy Rebeka 2.

Kecskeméti János: Nyoma sem volt az előző meccs gyenge kezdésének, nagyon jól védekeztünk. A második negyedben is egyenrangú ellenfele voltunk a több rutinos játékost felvonultató fiú csapatnak. Sajnos ez a rutintalanság döntött a második félidőben, fejben teljesen elfáradtunk. Hiába alakítottunk ki jobbnál jobb helyzeteket, nagyon rossz döntéseket hoztunk, alig dobtunk be valamit. Mégis elégedett vagyok, mert meglepetés volt, hogy így meg tudtunk szorítani egy igazán jó fiú csapatot és egy percig sem adtuk fel.

Nyíkse Tűzgolyók/ A- Civis KK. Árpád Vezér Jaguárok 63-51 (14-9, 21-20, 16-13, 12-9)
CSS Sighet Sighetu Marmatiei- Civis KK. Árpád Vezér Jaguárok 38-49 (9-5, 8-22, 16-6, 5-16)
Edző : Szabó Tibor
A csapat tagjai: Hamerli Gellért, Kulcsár Benett, Natkó Bence, Galambos Máté, Kiss Csaba Benedek, Romhán András, Timbusz Balázs, Varga Nándor, Kovács Dániel, Szőke Balázs, Sándor János, Baranyi Zsombor, Papp Levente, Székely Benedek.
Szabó Tibor: -Az első mérkőzés elején tartottuk magunkat az ugyancsak ügyesen és hatékonyan kosárlabdázó Nyíregyházi csapattal szemben. A játékunkban egyre inkább megtalálható a két, néha három ember kapcsolatára épülő játék, aminek nagyon örültem. A harmadik negyedben sajnos a jegyzőkönyvvezető asztal, véleményem szerint nagyot hibázott és így az addig legeredményesebb játékosunk kipontozódott a jegyzőkönyv szerint! A csapat igazságérzetét ez a hiba nagyon bántotta és már nem tudtunk úgy koncentrálni a továbbiakban. Ennek ellenére nagyon hasznos és előre mutató meccset játszottunk és gratulálok a Nyíkse csapatának. A második mérkőzést a csak azért is megmutatjuk hangulata nagyban segítette. Bizonyítani akartunk a nálunk néha egy fejjel is magasabb romániai alakulattal szemben. Szoros volt a játék a harmadik negyedik, a negyedik negyedben sikerült ellépnünk ellenfelünktől és nem férhetett kétség a győzelmünkhöz. Gratulálok a csapatnak! Angyal Bencét várjuk vissza betegségéből.
Kép előnézete

CÍVIS KK TIGRISEK – KARCAGI SE PUSZTAI VIPERABÉBIK 38 – 54 (9-21, 11-18, 8-7, 10-8)

Pontszerzők: Bun Noel 8, Pákh Kornél 7, Fekete Szabolcs 5, Bársony Erik 5, Zsákai Bence 4, Kiss Balázs 4, Petrozsényi Gergő 3, Fehér Levente 1, Bársony Levente 1, Vizeli Kolos-, Veres Gellért -, Tanka Dávid –.

Edző: Szekeres Ferenc

Értékelés: A második meccsünk is ugyanúgy alakult a Karcag ellen, mint az első. Az első félidőben kapkodtak a srácok, meg voltak illetődve, ebből kifolyólag sok ziccert, és eladott labdát vétettünk. Aztán a második félidőben tudták teljesíteni, amit kértem tőlük, keményebben játszottak, jobban figyeltek az utasításaimra. Ami pozitívum, hogy ez az eredményen is meglátszott és a második félidőt megnyertük.

ÚJFEHÉRTÓI SPORTKLUB – CÍVIS KK TIGRISEK 18 – 47 (2-6, 11-18, 3-8, 2-15)

Pontszerzők: Fekete Szabolcs 18, Kiss Balázs 6, Pákh Kornél 5, Zsákai Bence 4, Bun Noel 4, Bársony Erik 4, Bársony Levente 2, Fehér Levente 2, Veres Gellért 1, Petrozsényi Gergő 1, Tanka Dávid -, Vizeli Kolos –

Értékelés: A gyerekek ezen a mérkőzésen nagyon szépen át tudták ültetni a gyakorlatba, amit edzéseken gyakorlunk. Harcosak voltak, kemények voltak, pont ahogy kértem tőlük. Az, hogy nem lett nagyobb különbség a két csapat között, az a nagyjából 25-30 kimaradt, üres zicceren múlt. Ezzel kapcsolatban van „némi” hiányérzetem, de a játék többi elemével maradéktalanul elégedett vagyok. Újabb hasznos fordulón vagyunk túl. Köszönjük a Karcagnak a rendezést! Sok munka vár még ránk természetesen, ez látszik, de megyünk tovább, és reméljük, hogy a belefektetett munka meccsről meccsre látszani fog.