Kenguru Kupa – 2.forduló

A hajdúsági kosárpalánták a Kossuth Gimnázium mellett Derecskén léptek parkettre az országos Kenguru Kupa hétvégi fordulójában.

DIFE KK- Cívis KK. Jaguárok 67-64 (18-14, 8-16, 25-6, 6-21, 10-7)

Edző: Szabó Tibor

Szabó Tibor: -Sajnos ma nem sikerült nyernünk, de nagyon büszke vagyok különösen az utolsó negyedben nyújtott teljesítményünkre, ahol 16 pontos hátrányból tudtunk fordítani, majd 57-57 es állásnál,13 mp-el a vége előtt sikerült bedobnunk egy büntetőt, amit a bíró érvénytelenített. Sajnos a hosszabbítást már nem bírtuk fizikailag. A mérkőzés után visszanézve a jelenetet továbbra sem igazán értem a döntés helyességét egy ilyen szituációban.

Cívis KK. Jaguárok- NYKK EÖTVÖS 38-55 (7-12,6-17, 9-13, 16-13)

Szabó Tibor: -A második meccsünket rögtön a hosszabbítás után kezdtük. Az első mérkőzésen 17 pontot dobó Sidlovics Gabi lábát kímélnünk kellett, így nélküle próbáltunk szembeszállni a nálunk jóval magasabb nyíregyházi csapattal. Küzdöttünk lelkiismeretesen, de a hosszabbítás és az erősen kérdéses vereség feldolgozása rengeteget kivett belőlünk. Gratulálunk az ellenfeleinknek és a leszűrt tapasztalatok alapján fogunk fejlődni és már alig várjuk az újabb megmérettetéseket. Köszönjük az érdeklődő szülők jelenlétét és érdeklődését. Romhán Andrisnak jobbulást, nagyon várjuk vissza!!!

Dobott pontok: Sándor János 24 pont, Fazekas Dániel 14 pont, Szabó Barnabás 18 pont, Sidlovics Gábor 17 pont, Baranyai Vazul 5 pont, Kertész Lehel 6 pont, Balla Benedek 6 pont, Baranyi Zsombor 4 pont, Tóth- Szabolcsi Áron 2 pont, Timák Levente, Sajti Laura 1pont, Mészár Péter, Tóth Hunor Imre 5 pont.

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Cívis KK TK Rakéták 55 – 43 (4-9,19-22,13-5,19-7)

CKK Kossuth Leopárdok: Bányai 10, Korhut 10, Tóth 8, Stefán 7, Herczeg 5, Ritter 5, Török 3, Kovács 3, Farkas 1, Széles 1, Borbély 1, Novák 1.

NYÍKSE Tűzgolyók – Cívis KK Kossuth Leopárdok 69 – 50 (12-12,21-12,24-18,12-8)

CKK Kossuth Leopárdok: Korhut 12, Bányai 11, Kovács 8, Stefán 5, Tóth 4, Herczeg 4, Ritter 4, Török 1, Borbély 1, Farkas -, Széles -, Novák -.

Edző: Ökrös Tamás

Ökrös Tamás: -A második félidei csapatvédekezésünknek köszönhetően tudtunk fordítani a TK Rakéták ellen. A Nyíregyháza idősebb és magasabb csapata azonban már nehéz falatnak bizonyult a napon.

Cívis Efrém Kenguruk – Cívis KK Fehértigrisek: 64-31 (8-10,21-8,14-0,21-13)

Cívis Efrém Kenguruk: Kuszka Szabolcs 11, Molnár Máté 8, Szabó Dominik 16, Waschmann Huba 1, Kordó Zsombor 3, Tikász Edvárd 9, Terdik János 7, Kerékgyártó Balázs 1, Fehér Bence 4, Dorogi Balázs 2, Mihucz Máté 2.

Edzők: Farkas Csanád, Kovács Balázs

Farkas Csanád: -A második fordulóban az első meccset egy agyon ügyes leánycsapattal kezdtük. Meccs első két negyedében sajnos nagyon rosszul és sok hibával játszottunk. Nagyon sok dobást, ziccert kihagytunk, ami miatt szoros is volt a meccs. Azonban tudtunk változtatni ezen a harmadik és negyedik negyedre. Sokkal jobban és szorosabban védekeztünk amiből sok labdát szereztünk és könnyű kosarakat tudtunk szerezni.Gratulálok a Fehértigriseknek nagyon ügyesen és jól játszottak.

Nyíregyháza Sportcentrum/A – Cívis Efrém Kenguruk: 40-44 (10-7,9-21,13-11,8-5)

Cívis Efrém Kenguruk: Kuszka Szabolcs 12, Molnár Máté 2, Szabó Dominik 13, Waschmann Huba 4, Kordó Zsombor 4, Tikász Edvárd, Terdik János 5, Kerékgyártó Balázs 1, Fehér Bence 1, Dorogi Balázs 1, Mihucz Máté 1.

Farkas Csanád: -A második meccs nagyon izgalmasan alakult mivel végig kiélezett volt teljesen és szoros meccset játszottunk. Védekezésünk nagyon tetszett és sok labdát szereztünk, de nem tudtuk sokszor ezt hasznosítani mivel sok volt a kihagyott ziccer és dobás. Végére látszódott, hogy elfáradtak a gyerekek nagyon, de szerencsére jobban jöttünk ki a végére és tudtunk nyerni. Gratulálok a nyíregyházai csapatnak mivel nagyon ügyesek voltak és az utolsó percig küzdött az összes gyerek, aki a pályán volt. Hajrá Debrecen, Hajrá Szent Efrém, Hajrá Cívis!

Cívis KK Tigrisek – Cívis KK TK Macskák 80-35 (16-10,23-9,23-8,18-8)

CKK Tigrisek: Bun 15, Horváth 11, Pákh 10, Bársony 9, Berényi S. B. 8, Berei 7, Galla 7, Lukács 6, Kovács 5, Hij 2, Veres -, Berényi S. N. -.

A csapat edzői: Gál Balázs és Szekeres Ferenc

Gál Balázs: -Véleményem szerint hasznos fordulón vagyunk túl. Az első mérkőzésen több sikerélményt tudtak gyűjteni a srácok. Próbáltuk azokra felhívni a figyelmet, amit az edzéseken is gyakorlunk, és egész jól oldották meg a szituációkat a gyerekek, melynek köszönhetően megszereztük idei első győzelmünket.

BC Uzhgorod – Cívis KK Tigrisek 82-26 (21-10,29-7,9-7,23-2)

CKK: Tigrisek: Bun 10, Hij 3, Galla 3, Pákh 3, Berei 3, Bársony E. 1, Berényi S. N. 1, Horváth 1, Berényi S. B. 1, Lukács -, Berki -, Bársony L -.

Gál Balázs: –A második meccsen egy nagyon jó erőt képviselő ukrán csapat ellen játszottunk, ahol nagy kihívást jelentett a stílusunk gyakorlása. Látszódott, hogy van még miben fejlődnünk, de éppen ez motivál minket, nem lassítunk a munkában!