Kenguru Kupa – 3. forduló

A hajdúsági kosárpalánták Debrecen mellett Derecskén léptek parkettre az országos Kenguru Kupa hétvégi fordulójában.

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Cívis Efrém Kenguruk 56 – 38

NYÍKSE Tűzgolyók – Cívis KK Kossuth Leopárdok 63 – 43

Cívis KK Kossuth Leopárdok: Korhut Márton, Tóth Botond, Sztányi Péter, Stefán Ádám, Herczeg Roland Gergő, Török András, Széles Martin, Anyos Tamás, Szentesi Lénárd Jonatán, Farkas Kristóf, Borbély Hunor, Novák Nándor

Edző: Ökrös Tamás

Edzői értékelés: -A sérülés és betegség okán megtizedelt, fiatal csapatunknak gratulálok az „A” csoportban való helytállásért. Ma ismét előrébb tudtunk lépni mind védekezésben mind az 1-1 elleni támadó játékban.

Cívis KK.Árpád Vezér Jaguárok- CSS SIGHET Máramaros 39-22 (12-0, 10-11, 13-2, 4-9 )

Edző: Szabó Tibor

Szabó Tibor: -Lendületesen kezdtük a mérkőzést és ez gyorsan meg is látszott az eredményen. Az ellenfél a második negyedben főleg a mi hibáinkból volt eredményes, de a védekezésünk segített rajtunk, akkor is amikor nem igazán dobtuk pontosan a ziccereinket. Az add és fuss játékban sikerült a fejlődnünk és már néha volt kapcsolatunk passzokkal is, aminek nagyon örültem. Az első sorunkban Szabó Barnabás ma nagyon hasznosan játszott és a pontjai a harmadik negyedben el is döntötték a mérkőzést. A büntetőzésünk is egészen jó volt.

LPS CSS Satu Mara- Cívis KK. Árpád Vezér Jaguárok 25-38 (6-5, 7-15, 8-8, 4-10 )

Szabó Tibor: -Ma pihenten tudtuk játszani a második mérkőzésünket egy az első ellenfelünknél erősebb csapattal, hiszen ők is hasonló arányban győzték le a Máramarosi csapatot, mint mi. Az első negyedbe kicsit bele aludtunk, sokat hibáztunk. A csapat mai teljesítményét dicsérendő a második sorunk, akik az első meccsen nem találták a ritmust, Romhán Andris és Sidlovics Gabi vezetésével feljavultak és a csapat vezérei lettek. A büntetőzésünk jó volt itt is. Mindenki a saját tudásszintjétől fejlődött egy kicsit, így elégedett voltam a teljesítményekkel. Innen kell még sokat gyorsulnunk és technikailag is van még sok- sok munka előttünk, de jó úton járunk és jövőre egy csoporttal feljebb is meg fogjuk állni a helyünket. A jövő héten a Mikulás és még egy edzőmeccs is vár ránk! Köszönjük a mérkőzésre kilátogató szülők biztatását és a 2015 csapatból megjelent játékostársaink biztató figyelmét.

Dobott pontok a két mérkőzésen összesen:

Romhán Andris 17p., Szabó Barnabás 22p., Sidlovics Gábor 8p., Baranyai Vazul 4p., Tóth Hunor 6p., Mészár Péter 1p., Sándor János 2p., Kertész Lehel 3p., Fazekas Dániel 7p., Tóth -Szabolcsi Áron 2p., Balla Benedek 2p., Timák Levente 3p.

Cívis KK Fehértigrisek – Cívis KK Tigrisek 39-76

Cívis KK Tigrisek – Cívis KK TK Macskák 88-12

Cívis KK Tigrisek: Berényi Sándor Nimród, Pákh Kornél, Bun László Noel, Berei Zsombor Tamás, Lukács Tamás, Horváth Konrád, Hij Balázs, Bársony Levente, Berényi Soma Bendegúz, Bársony Erik, Galla György, Kovács Nimród

A csapat edzői: Gál Balázs és Szekeres Ferenc

Segítő: Bogdán Mihály

Edzői értékelés: -Két nagyon jó meccset sikerült játszanunk, nem csak az eredmény szempontjából. Amit gyakoroltunk edzéseken, azt sikerült felvinni a pályára is. Védekezésben mind a két meccsen kemények voltak a srácok, sok szerzett labdánk volt, amelyekből sikerült sok könnyű ziccert dobni. Támadásban nagyon ügyesen keresték egymást a gyerekek, jól használták az induló embereket, és felállt védelem ellen is sikerült okosan, türelmesen, és néhol egész látványosan játszani. Külön öröm volt, hogy végig tudtak koncentrálni, és komolyan vették a két meccset. Gratulálok a fiúknak, és a másik két csapatnak!