Kenguru Kupa – 4.forduló

Lezajlott az idei első forduló a Kenguru Kupában is, ahol a hajdúsági kosárpalánták számos győzelemmel gazdagodtak, többek között Ökrös Tamás alakulata, a Cívis KK Kossuth Leopárdok változatlanul őrzi első helyét a régióban.

Cívis KK TK Rakéták – Cívis KK Kossuth Leopárdok 57 – 71

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Cívis KK Jaguárok 73 – 30

Edző: Ökrös Tamás

Ökrös Tamás: Gratulálok a régió első helyezésének megtartásáért! Az első mérkőzésen kissé puhányan kezdtünk, ezért a második negyed közepéig szoros volt az állás. A nagyszerű büntetőzésnek is köszönhetően fokozatosan növeltük előnyünket. A második mérkőzésen, egy sokkal könnyebb mérkőzésen, mindenkinek minőségi játékidőt biztosítva, győztünk.

A két mérkőzés pontszerzői: Mándy G. 34, Mogyorósi B. 28, Kecskés Z. 25, Kovács B. 23, Győrfi M. 11, Harman A. 9, Korhut M. 4, Demeter Á. & Tóth B. 3, Herczeg R. 2, Bányai L. & Borbély H. 1.

Cívis KK Macskatigrisek- Nyíregyházi Sportcentrum A 24-43 (2-7, 9-12, 6-14, 7-10)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 5, Tóth Anna 4, Fintor Dorottya 3, Pénzes Nóra 3, Kiss Anna Jázmin 2, Borza Lilla 2, Szöllősi Fanni 1, Kerekes Bori 1, Zékány Lili 1, Pócsi Zita 1, Zelenák Petra 1, Koszta Dóra

Kecskeméti János (Kecsu bá): nem tett jót a lányoknak a hosszú téli szünet. Indiszponáltak voltunk, rengeteg labdát adtunk el. Ebben a mérkőzésben sokkal több volt, remélem találkozunk még velük, és játszunk egy igazán jó mérkőzést, igazi tudásunk szerint.

Cívis KK Macskatigrisek- NYIKSE Tűzgolyók A 32-67 (0-21, 21-18, 1-19, 10-9)

Cívis KK Macskatigrisek: Tóth Anna 10, Szabó Johanna 9, Pócsi Zita 4, Kerekes Bori 2, Kovács Borka 2, Fintor Dorottya 1, Németh Vivi 1, Pénzes Nóra 1, Baranyi Nóra 1, Kiss Anna 1, Tarsoly Tamara 1, Zékány Lili 1.

Kecskeméti János (Kecsu bá): a női lélek rejtelmei… Itt van ez a jól képzett nyíregyházi fiú csapat, aki 38 ponttal veri a másikat, erre két negyedet nyerünk ellenük. Teljesen más dimenzióban játszottak a fiúk, de most olyan megoldásokat is láttam a lányoktól, amit az első meccsen hiányoltam. Megpróbáljuk visszanyerni a szünet előtti formánkat, és még tovább fejlődni. Hogy mondjak két bíztató dolgot: egészen jól büntetőztünk és finom volt a szendvics…

Cívis KK Árpád Vezér Jaguárok csapata

Civis KK Árpád Vezér Jaguárok- Civis KK TK Rakéták 43-66 (6-14,23-21,8-17,6-14)

Civis KK Árpád Vezér Jaguárok- Civis KK. Kossuth Leopárdok 30-73 (4-18, 12-10, 8-20, 6-25)

Edző: Szabó Tibor

Szabó Tibor: Nagyon vártuk, hogy eddigi munkánk, győzelmeink eredményeként megmérettessünk a legjobbak között az „A” csoportban. Ma nem győztünk, de sokat tanultunk! Gratulálok az ellenfeleinknek a győzelemhez. Mindent megpróbáltunk, de ma a Rakéták és a Leopárdok is gyorsabban játszották ezt a játékot. Nagyszerű tapasztalat volt ez, hogy edzésen mi az a tempó, amiben gyakorolnunk kell. A korosztályos hiányzóink gyorsaságát, sajnos nem tudtuk ma lelkesedéssel pótolni. Az új felállás lehetőséget adott a fiataloknak a játék gyakorlására, ami ennél a sebességnél nehéz feladat volt, de szívvel lélekkel küzdött mindenki. Ez a tapasztalat a jövőben biztosan kamatozni fog. Célunk visszajönni a legjobbak közé és tovább fejlődni!

Dobott pontok: Galambos Máté 25 pont, Angyal Bence 14 pont, Kulcsár Benett 11 pont, Fekete Gábor 9 pont, Pálfy Máté 2 pont, Máté Botond 5 pont, Timbusz Balázs 2 pont, Kovács Dániel 1pont, Sándor János, Natkó Bence 1pont, Varga Nándor 1pont, Romhán András 1 pont, Kerek Kornélia 1pont.

CÍVIS KK TIGRISEK – ZSÁKOLÓ ZSIRÁFOK 75-13 (24-2, 21-4, 16-4, 14-3)

Pontszerzők: Bársony Erik 5, Zsákai István Bence 8, Fekete Szabolcs 21, Pákh Kornél 9, Petrozsényi Gergő 5, Fehér Levente 5, Bársony Levente 2, Veres Gellért 1, Bun Noel 13, Tiba Áron 4, Vizeli Kolos 2, Varga Zsombor –

Edző: Szekeres Ferenc

Szekeres Ferenc: Ezen a mérkőzésen az volt a cél, hogy amit edzésen gyakorlunk, illetve amit az öltözőben kértem a srácoktól, azt minél jobban meg tudják csinálni éles helyzetben is. Jó érzéssel tölt el, hogy sikerült a gyerekeknek megcsinálni mindent, amit megbeszéltünk. Keményen védekeztek, sokat keresték egymást, nem volt egyénieskedés, igazi csapatmunkát mutattak. Ennek meg is lett az eredménye, egy magabiztos győzelem formájában, ahol mindenki hozzá tudott tenni.

NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM JÓKAI – CÍVIS KK TIGRISEK 28 – 56 (2-16, 16-15, 2-16, 8-9)

Pontszerzők: Bársony Erik 5, Zsákai István Bence 4, Fekete Szabolcs 25, Pákh Kornél 8, Petrozsényi Gergő 2, Bun Noel 7, Tiba Áron 3, Varga Zsombor 2, Bársony Levente -, Veres Gellért -, Vizeli Kolos -, Fehér Levente –

Szekeres Ferenc: Sikerült átmenteni a lendületet az előző meccsről, és kiválóan kezdeni. A második negyedben volt egy kis kihagyás, de a második félidőre sikerült rendezni a sorokat, és egy magabiztos győzelmet aratni. Összességében büszke vagyok a gyerekekre, ahogy teljesítettek, és koncentráltak a két mérkőzés alatt. Külön kiemelném Fekete Szabit, aki vezére tudott lenni a sorának, és a játék minden elemében nagyon jól teljesített! Dolgozunk tovább, és remélem, hogy egy csoporttal feljebb is tudunk hasonlóan eredményesen játszani!