Kenguru Kupa – 5.forduló

A hajdúsági kosárpalánták a Debrecenben és Nyíregyházán léptek parkettre az országos Kenguru Kupa hétvégi fordulójában.

NYKK Eötvös U11 -Cívis KK Jaguárok 13-65 (2-15, 9-19, 0-16, 2-15)

Cívis KK Jaguárok- Cívis KK Fehértigrisek 60-41 (8-8, 20-14, 19-0, 13-19 )

Edző: Szabó Tibor

Szabó Tibor: –Felszabadultan érkeztünk meg Nyíregyházára hiszen két papíron nálunk erősebb ellenféllel kellett megküzdenünk. A Nyíregyházától novemberben közel 20 pontos vereséget szenvedtünk a testvércsapatunk pedig jól látható magassági fölényben volt. Az első mérkőzésen gyorsan előnyre tettünk szert. Agresszív védekezésünk gyors támadásokkal és hatékony befejezésekkel párosult. A félidőben már nagyobb előnnyel fordulhattunk. Ez a büntetőzésünkre rányomta a bélyegét és nem koncentráltunk kellően 12/3 pontot szereztünk. A harmadik negyedben azonban tovább növeltük előnyünket. A negyedik negyedben már mindenki gyakorolhatott és tudtunk pihenni a következő mérkőzésre is.

A Fehértigrisek ellen egyetlen esélyünket próbáltuk kihasználni, hogy már az ő térfelükön labdát próbálunk szerezni, hogy a magassági előnyt ne tudják kihasználni. Nagyon színvonalas és izgalmas volt az első félidő, hiszen egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni (20-19). A félidei büntetőzésnél koncentráltan dobtunk és sikerült 12/8 kosarat szereznünk. Ez a lendület, nagyon feltüzelte a harmadik negyedre a csapatot és olyan védekezést produkáltunk, amit talán még ebben a szezonban nem és 19-0 hoztuk az eddig teljesen kiegyenlített meccset. Az utolsó negyedben ellenfelünknek még sikerült néhány add és fuss játékkal szép kosarakat szerezni, de ez már az eredményt nem befolyásolta. Köszönjük a szülőknek a szurkolást és hogy ilyen szép számban elkísértek bennünket. Gratulálunk testvér csapatunknak is a színvonalas játékért. Készülünk a következő fordulóra és tovább keressük a határainkat, hogy együtt mire vagyunk képesek! Jövünk “C” csoport!

A csapat tagjai (össz dobott pont/fő): Romhán András 15p., Fazekas Dániel 21p., Szabó Barnabás 27p., Sándor János 20p., Baranyai Vazul 7p., Sidlovics Gábor 19p., Tóth- Szabolcsi Áron 4p., Timák Levente 2p., Füstös Olivér 3p., Kertész Lehel 4p., Baranyi Zsombor 1p., Balla Benedek., Sajti Laura 1p., Mészár Péter 1p.

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Cívis Efrém Kenguruk 32-49 (10-8,4-18,12-15,6-8)

Cívis Efrém Kenguruk: Kuszka Szabolcs 22, Molnár Máté 10, Szabó Dominik 8, Waschmann Huba 1, Kordó Zsombor 3, Tikász Edvárd 1, Terdik János 3, Kerékgyártó Balázs, Fehér Bence 1, Mihucz Máté.

Edzők: Farkas Csanád, Kovács Balázs

Farkas Csanád: -Az első mérkőzést elég félénken és lassan kezdtük nagyon sok labdát szerzett tőlünk az ellenfél a szoros védekezése miatt és a lepattanó párbajt is ők nyerték rendszeresen, amin javítanunk kell majd a közeljövőbe. Szerencsére a második sor és a az egész második félidőben letudtuk győzni a félelmet és szép kosarakat szereztünk és harcosan mentünk előre. Kuszka Szabolcsot kiemelném mert bátran jó ritmusan játszott és kosarai nélkül nem tudtunk volna nyerni. Gratulálok az összes pályára lépő gyereknek mivel mindenki kivette a maga részét és tudtunk fejlődni és egy jó meccset játszani!

Cívis Efrém Kenguruk – Nyíregyháza Sportcentrum/A 58-41 (14-13,18-12,13-7,13-9)

Cívis Efrém Kenguruk: Kuszka Szabolcs 27, Molnár Máté 10, Szabó Dominik 11, Waschmann Huba 1, Kordó Zsombor 3, Tikász Edvárd 5, Terdik János, Kerékgyártó Balázs 1, Fehér Bence, Mihucz Máté.

Farkas Csanád: -A második mérkőzést nagy örömömre sikerült nem fáradtan kezdenünk hanem végig vezetve tudtunk játszani. Azonban ehhez sok jó teljesítményre volt szükség és sok okos kosárra mivel ellenfelünk is nagyon gyors volt. Feljavult a lepattanózásunk az első meccshez képest és minden játékos ment keményen a labdáért. A végére kimondottan tetszett, hogy csapaként gondolkodtunk már és sok passzal és befutással játszottunk. Gratulálok a Nyíregyházának nagyon ügyesen és gyorsan játszottak. Büszke vagyok az összes fiúra mivel végig küzdöttek és harcoltak, valamint megdolgoztak a két győzelemért! Hajrá Debrecen, Hajrá Szent Efrém, Hajrá Cívis!

Cívis KK Tigrisek – NYÍKSE Tűzokádók 72-49 (9-18,27-8,9-14,27-9)

CKK: Bun László Noel 16, Pákh Kornél 11, Kovács Nimród 7, Berei Zsombor Tamás 7, Nagy-Angi Levente 7, Berényi Soma Bendegúz 6, Takács Benedek Márk 6, Lukács Tamás 5, Berényi Sándor Nimród 3, Horváth Konrád 2, Hij Balázs 1, Berki Botond 1.

Edző: Gál Balázs

Wildcats Baia Mare Fehér – Cívis KK Tigrisek 38-76 (15-16,9-32,4-16,10-12)

CKK: Berényi Sándor Nimród 13,    Berényi Soma Bendegúz 11, Pákh Kornél 10, Hij Balázs 8, Bun László Noel 7, Nagy-Angi Levente 7, Lukács Tamás 6, Horváth Konrád 4, Takács Benedek Márk 4, Berei Zsombor Tamás 3, Kovács Nimród 2, Galla György 1.

Gál Balázs: – Szerettük volna viszont látni mérkőzéskörülmények között azokat a játékelemeket, melyeket az edzéseken gyakorlunk. Nagyon örömteli, hogy elég jól teljesítették a feladatokat a srácok, egyre jobban kezdték bevonni egymást a játékba, és nagy energiával kosárlabdáztak. Büszke vagyok a fiúkra, ugyanis jó ellenfelek ellen tudták bizonyítani, hogy milyen szépen fejlődnek. Messze még a célunk, sok munka vár ránk, úgyhogy nem elégszünk meg, megyünk tovább!

Cívis KK Kossuth Leopárdok – Cívis Efrém Kenguruk 32 – 49

Nyíregyházi Sportcentrum – Cívis KK Kossuth Leopárdok 37 – 39

Edző: Ökrös Tamás

Edzői értékelés: -Számomra érthetetlen módon nagyon kishitűen, dekoncentráltan játszottunk az egész első mérkőzésen. A második meccsen viszont kezdtek előjönni az edzésen gyakoroltak. Első sorunk agresszívebb védekezésének köszönhetően megtaláltuk önmagunkat, lelkesen és koncentráltan kosárlabdáztunk. Fiatal csapatunknak hatalmas siker a „B” csoportos tagság megtartása! Várjuk a betegeink és sérültjeink visszatérését a márciusi VI. fordulóra!