U12 – 3.forduló

Vasárnap Nyíregyházára utazott a Cívis KK Macskatigrisek U12-es leány csapata a bajnokság főtáblájának harmadik fordulójában, míg a Cívis KK első számú alakulata Miskolcon diadalmaskodott, a B-jelű gárda pedig Derecskén lépett parkettre.

Első mérkőzésen a Nyíregyházi Sportcentrum fiú csapatával találkoztak a lányok, akikkel egy darabig sikerült szoros meccset játszani, de azután kijött a két csapat közötti tudásbéli különbség. A második mérkőzésen azzal a román fiú csapat ellen jártak sikerrel Kecskeméti János tanítványai, akikkel eddig 50 %-os volt a mérlegük. Most egy igazán felszabadult játékot nyújtottak a lányok és arattak magabiztos győzelmet.

Eredmények:

Cívis KK Macskatigrisek- Nyíregyházi Sportcentrum/A 46-75 (15-15, 12-25, 9-21, 10-14)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 11 , Kiss Anna Jázmin 3, Pénzes Nóra 3 , Balogh Adrienn , Borza Lilla 5 , Tóth Anna 2, Boldizsár Kitti 15 , Pócsi Zita 3, Szöllősi Fanni, Vidovenyecz Zsófia 4.

Edző: Kecskeméti János

Kecsu bá: A betegségek miatt kérdéses volt, hogy egyáltalán ki tudunk-e állni, de csak lettünk 10-en az indulásra. kiemelném Pócsi Zizit, aki csapatkapitányként betegen is vállalta a játékot. Az első negyedben egy rendkívül bátor játékkal végig vezettünk, sajnos a negyed végén néhány rossz döntés miatt könnyű kosarakkal engedtük feljönni az ellenfelet. A 2. negyedben elfelejtettünk lepattanót szedni, ha leszedtük, akkor biztos rosszul szabadítottunk ki. Kár, hogy ez a hullámzó teljesítmény a meccsen végig jellemző volt. Vagy szereztünk egy szép összjáték végén egy kosarat, vagy már a saját térfelünkön eladtuk a labdát. Ráadásul cserélni sem tudtam, így a kipontozódás, mint Damoklész kardja fenyegetett bennünket. Különösen megdicsérem Adrit és Zsófit, mert hatalmasat védekeztek !! Bíztató volt, hogy ez a meccs már nem dőlt el olyan hamar, mint az eddigiek.

Cívis KK Macskatigrisek- Wildcats Baia Mare Fekete 64-45 (12-7, 20-15, 22-8, 10-15)

Cívis KK Macskatigrisek: Szabó Johanna 5 , Pénzes Nóra 11, Balogh Adrienn 5 , Borza Lilla 9 , Tóth Anna 14, Boldizsár Kitti 10 , Pócsi Zita 4 , Szöllősi Fanni , Vidovenyecz Zsófia 3, Kiss Anna Jázmin 8.

Kecsu bá: A „feketék” ellen egy szoros meccsen tudtunk nyerni, majd egy simábban kikaptunk. Ezt a meccset öt lépéshibával indítottuk, de varázsütésre elmúlt a görcs a játékunkból, és felszabadult játékkal sikerült nyerni. Rengeteg olyan dolgot láttam, amit edzésen igen, de mérkőzésen még soha. Anna végre eredményesen és szépen dolgozott a palánk alatt, Kitti játéka egyre stabilabb lett, Money (Pénzes Nóri) végre elhitte, hogy tud ziccert dobni, Zizi felébredt a két meccs közti alvásból, Lilla is nagyobb önbizalommal dolgozott, Jessy (Kiss Anna Jázmin) is egyre lelkesebben játszott, Jojó ismét igazi vezér volt, és Fanni, Zsófi, Adri is bebizonyította, hogy lehet rájuk számít. Gratulálok lányok!

U12 Bajnokság Felsőház 3. forduló „A” csoport

Miskolc, DVTK Aréna – 2024. március 16. szombat

Cívis KK Debrecen „A” – NYÍKSE Tűzgolyók „A” 103 – 38 (29-4, 24-9, b: 6-4, 17-10, 27-11)

Cívis KK: Németh Bence 24, Mándy Gergő 14, Nyirán Demeter 12, Deák-Bogárdi Ádám 10, Mikes Máté 9, Kovács Benedek 9, Abuczki Péter 9, Maródi Ákos 6, Molnár Csongor 5, Nagy Ákos 2, Fekete Gábor 2, Harman Antal 1

Edzők: Kovács Balázs, Cserfalvi István

Kovács Balázs: -A szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtottuk mind támadásban, mind védekezésben. Hatalmas energiákkal kezdtünk, nagyon agresszíven védekeztünk, az ellenfél legjobb játékosához nem engedtük eljuttatni a labdát és a rengeteg szerzett labdából könny kosarakat szereztünk, bár a ziccerek befejezése még mindig nem volt igazán hatékony. A második negyedben tovább növeltük az előnyünket, és félidőben már 59-47-re vezettünk. A gyerekek figyelme a második félidőben sem csökkent, és sikerült ott folytatnunk, ahol az első játékrészben abbahagytuk. A nagyarányú győzelmünk a kiváló védekezésünknek és a nagy sebességű kosárlabdánknak volt köszönhető.

DVTK Akadémia „A” – Cívis KK Debrecen „A” 42 – 98 (8-16, 9-24, b:9-7, 10-24, 6-27)

Cívis KK: Németh Bence 21, Abuczki Péter 15, Nyirán Demeter 13, Deák-Bogárdi Ádám 11, Mikes Máté 9, Molnár Csongor 6, Kovács Benedek 6, Mándy Gergő 6, Maródi Ákos 5, Fekete Szabolcs 2, Nagy Ákos 2, Fekete Gábor 2

Kovács Balázs: -Harmadjára találkoztunk a diósgyőri lányokkal, akik most is megnehezítették a dolgunkat. Nagyon keményen kezdték a mérkőzést és nagyon szervezettek is voltak. Mi ezzel ellentétben türelmetlenek és pontatlanok. A félidőre ugyan sikerült húsz pont feletti különbséggel vezetni, de játékban még nem tudtunk úgy dominálni. A második félidőben elkezdtünk támadásban jobb döntéseket hozni és ekkor már sikerült sebességben is ellenfelünk fölé nőni, így ebben a játékrészben is 50 pont felett tudtunk dobni és nagyarányú győzelmet aratni. Örülünk a két győzelemnek, úgy gondolom, hogy támadásban és védekezésben is sikerült előre lépnünk, az elmúlt időszakban gyakoroltakból sok mindent meg tudtunk valósítani, és ezzel az újabb két sikerrel az utolsó forduló előtt bebiztosítottuk a régióban az első helyünket. Ennek ellenére a nyolcadik fordulóban sem szeretnénk hibázni, és 100 %-os mérleggel akarjuk zárni a bajnokságot. Gratulálok a gyerekeknek! Hajrá Cívis! Hajrá Debrecen!

DIFE KK Berettyóújfalu – Cívis KK “B” 20 – 118 (4-41, 9-27, 1-30, 6-20)

Cívis KK “B”: Zsákai B. 26, Nagy H. 18, Tiba Á. 18, Balla Á. 13, Kis P. 10, Nagy M. 9, Varga Zs. 8, Vizeli K. 8, Szűcs Á. 6, Czakó G. 2, Buzási M. -, Tóth Cs. –

Cívis KK “B” – Nyíkse Tűzlabdák 77 – 8 (20-1, 22-2, 18-1, 17-4)

Cívis KK “B”: Zsákai B. 17, Kis P. 13, Nagy H. 12, Vizeli K. 8, Szűcs Á. 8, Tiba Á. 7, Nagy M. 5, Balogh M. 4, Balla Á. 2, Tóth Cs. 1, Czakó G. -, Buzási M. –

Edző: Kovács-Jávor Petra

Edzői nyilatkozat: -Öröm volt látni a srácok felszabadult és jó játékát, mindenki hasznosan kivette a részét a sikerből. Örülök, hogy Máté és Csaba, akiknek ezek voltak az első mérkőzéseik, szintén ügyesen szálltak be. Gratulálok a srácoknak, mindkét mérkőzés igazi csapatmunka volt!