U12: Hasznos mérkőzések

A Cívis KK első számú U12-es csapata Jászberényben lépett parkettre az elmúlt hétvégén a Kiváló Kölykök Kupájának 4.fordulójában. A debreceniek szoros mérkőzésen maradtak alul a Nagyváraddal szemben, a nyírségi szomszédaink pedig csak az utolsó negyedben tudták eldönteni a találkozót.

Kiváló Kölykök Kupája 4. forduló, 2023.01.29. Jászberény

Cívis KK U12 „A” – Nagyvárad 69 : 72 (13-20,25-10,2-5,12-21,17-16)

Pontszerzők: Tacsi Ádám 17 (3/8), Tóth-Szabolcsi András 13 (1/1), Szakál Péter 9 (1/3), Tóth-Sturza Martin 7 (1/1), Váradi Zsombor 6, Furó Máté 4, Elek Boldizsár 4, Mikes Máté 2, Fekete Zalán 2, Labancz Vilmos 2, Rőth Gábor 2, Fekete Szabolcs 1 (1/1).

Edzők: Kozák István, Szekeres Ferenc

Edzői értékelés: A nagyváradi csapat mindössze 9 játékossal érkezett, így az eredménytől függetlenül a mérkőzést mi nyertük. Jó lehetőség volt gyakorolni, számunkra ismeretlen játékosokkal megmérkőzni. Örültem, hogy minden pályára lépő játékosunk eredményes tudott lenni. A félidei büntetőzésünk az eddigi leggyengébb lett. A szoros végjátékban a nagyváradiak voltak jobbak.

Cívis KK U12 „A” – Nyíregyházi Sportcentrum 57 : 80 (11-20,14-17,8-2,13-15,11-26)

Pontszerzők: Tóth-Szabolcsi András 14 (4/5), Tacsi Ádám 12 (2/4), Mikes Máté 7 (3/3), Tóth-Sturza Martin 6 (2/5), Fekete Zalán 5 (1/2), Furó Máté 5 (1/2), Elek Boldizsár 3 (1/1), Rőth Gábor 3 (1/2), Biró-Dobi Vince 1 (1/1), Labancz Vilmos 1 (1/1).

Edzői értékelés: Ezek a mérkőzések jó lehetőséget nyújtanak számunkra, hogy ki-ki meg tudja mutatni téthelyzetben is, hogy mire képes. Gyakorlatilag 3 negyeden keresztül szoros mérkőzést játszottunk a nyíregyházi csapattal. A lebonyolítás kicsit más, mint a gyermek bajnokságban, itt 1 játékos akár 3 negyedet is játszhat, míg a gyermek bajnokságban csak kettőben léphet pályára. A mérkőzés végére a nagyobb különbség abból adódott, hogy az ellenfél a 3 kulcsjátékosát végig a pályán tartotta, míg nálunk igyekeztem mindenkinek lehetőség adni, hogy próbálkozzon az ellenük való védekezéssel, támadással, az eredménytől függetlenül. A félidei büntetőzésünk visszatért a szokásos „kerékvágásba”. Hasznos 2 mérkőzést játszottunk, 2 jó csapattal. Kellenek ezek a szoros mérkőzések, ahol nagyobb nyomás alatt láthatjuk, hogy ki, mire képes. Dicséret a csapatnak, a küzdelem, a pályán mutatott teljesítmény mellett, példásan viselkedtek a hosszú úton