Cívis Kupa: Ellentétes félidők, vereség a nyitónapon

Tíz pontos, 67-57-es vereséggel indította a 2022-es Cívis Kupa küzdelmeit a DEAC Kosárlabda Akadémia U18-as csapata az USK Prága ellen. A csehek a második negyedben átrohantak a leblokkoló házigazdákon, a fordulás után viszont magára talált Kádár Tamás legénysége, és egy nagy hajrával szorossá tette a találkozót.

Két fontos játékosa, Ságodi Róbert és Fekete Csongor hiányában vágott neki a hazai rendezésű Cívis Kupának a DEAC juniorcsapata. Előbbi helyén Jankó Csaba kapott bizalmat mestereitől a torna B-csoportjának nyitómeccsén az USK Prága ellen, melyet az irányító már a korai percekben meghálált; sorozatban öt egységet tett be a közösbe. A felek rendkívül fizikálisan kosárlabdáztak a kezdetektől fogva, mindkét csapat leginkább büntetők révén tudott előre haladni. Az addigi tendenciát Debreczeni Olivér hármasa törte meg az első felvonás derekán (13-12), ennek ellenére Slowiak Tadeas remeklése révén a vendégek vonulhattak előnnyel szünetre. (13-16)

A folytatásban Hegedüs Brúnó közelijével egy pontra felzárkóztak akadémistáink, azonban ezt egy érthetetlen leolvadás követte. A mieink hibáit és pontatlanságait a csehek kíméletlenül megbüntették, Kádár Tamás vezetőedző két időkérés árán sem tudott változtatni a kialakult helyzeten. A játékrészt elsöprő fölénnyel, 24-4-re nyerte meg a prágai gárda, így tetemes különbség alakult ki a félidőre. (17-40)

Az öltözőben rendet tett a fejekben a debreceni szakmai stáb, ez pedig a pályán is azonnal meglátszott, Gadus Bogdánék a harmadik etap elején egy 11-1-es futással repülőrajtot vettek. (28-4) A Prága a periódus derekára rendezte sorait, és már a korábbi differencia visszaállításához is közel járt, de Magyari Kristóf a létező legjobbkor lendült formába, és oroszlánrészt vállalt abban, hogy a végjátékhoz érkezvén még győzelmi reményeket táplálhasson a DEAC. (40-50)

Jankó két távolija még tovább tüzelte ifistáinkat, és Gadus kezei sem remegtek meg a vonalról, öt perccel a lefújás előtt újra nyílttá vált a mérkőzés. (52-57) Az impozáns feltámadás óriási energiákat követelt meg fiataljainktól, akik ugyan derekasan harcoltak az utolsó pillanatig, fordítaniuk már nem sikerült. Javítási lehetőség pénteken, az ellenfél a szlovén BC Grosuplje lesz.

DEAC Kosárlabda Akadémia U18 – USK Prague (CZE) 57-67 (13-16, 4-24, 23-10, 17-17)

DEAC KA: Jankó 13/6, Gadus 7/3, Czipka 6/3, Udemezue 3, Hegedüs 4.
Csere: Debreczeni 12/3, Magyari 8/3, Seszták 2, Varga 2, Hibján -, Balázsi -, Bankó -.
Vezetőedző: Kádár Tamás
Másodedző: Nemes Péter