Cívis Kupa: Magabiztos siker a helyosztón, a hetedik helyen zártunk

Huszonhat pontos, 70-44-es győzelmet aratott a DEAC Kosárlabda Akadémia U18-as együttese a BC Vardar Szkopje ellen a 2022-es Cívis Kupa vasárnapi helyosztóján, így Kádár Tamás legénysége hetedikként fejezte be a küzdelmeket. Csapatunk legjobb játékosának Debreczeni Olivért választották a torna szervezői.

Az észak-macedónok és a cívisvárosi akadémisták is nyeretlenségi szériájuk megtörésére pályáztak vasárnap reggel, a hetedik helyért megrendezésre kerülő találkozón. Az összecsapás korai percei során a vendégek tűntek egy fokkal élesebbnek, azonban az első felvonás derekán Czipka Milán és Promise Udemezue triplái megfújták az ébresztőt, a mieink pedig egy 7-0-s periódust produkálva hamarosan a saját kezükbe vették az irányítást. (15-11) A cívisvárosi futásra a Vardar mindössze egy kettessel tudott válaszolni a negyed végéig, 15-13-as állásnál vonultak pihenőre a felek.

A hajdúságiak a szünet után még egy fokozattal feljebb kapcsoltak, és a tizenharmadik minutumra már kétszámhegyű különbséggel vezettek. (26-16) A Szkopje Petkoski és Rajkovski kosarai révén igyekezett csökkenteni a deficitet, de törekvéseiket főként Debreczeni Olivér találataival és Gadus Bogdán hármasával meghiúsította a DEAC.  A félidő hajrájában Udemezue zsákolása ugrasztotta talpra a fehér-feketék kispadját, valamint Hegedüs Brúnó és Hibján Máté is betalált – tizenhárom egységnyi hazai fórral zárult a játékrész. (39-26)

A fordulást követően állandósult a differencia, a harmadik etap derekán viszont ifistáink némileg belealudtak az ütközetbe, amit az észak-macedónok kihasználtak, és hat pontra megközelítették a Kádár-legénységet. (41-35) Jankó Csaba két távolija a lehető legjobb pillanatban érkezett, a debreceniek átlendültek a holtponton, és harmincadik percre vissza is állt a korábbi távolság a két gárda között. (50-35)

Jankó a negyedik negyedre is tartogatott egy bombát, Debreczeni kinti dobása pedig végleg lezárta a vitás kérdéseket. (62-39) U18-asaink huszonhárom pontos diadallal abszolválták a helyosztót, ezzel megszerezve első győzelmüket a tornán, melyet a hetedik pozícióban zártak. A négy nap legjobb DEAC-játékosa a szervezők döntése értelmében Debreczeni Olivér lett, akinek ezúton is gratulálunk az elismeréshez.

DEAC Kosárlabda Akadémia U18 – BC Vardar Szkopje (MKD) 70-44 (15-13, 24-13, 11-9, 20-9)

DEAC KA: Gadus 6/3, Seszták -, Udemezue 5/3, Magyari 2, Hegedüs 10.
Csere: Debreczeni 22/9, Jankó 9/9, Czipka 6/3, Varga 7/3, Hibján 2, Orosi 1, Papp -.
Vezetőedző: Kádár Tamás
Másodedző: Nemes Péter