Idegenben nyertek az U18-as lányok

Kedd délután Tiszaújvárosban lépett parkettre a DEAC junior leány csapata, Papp Alexandra együttese közel harminc pontos sikert aratott a DVTK-ÉLKSK T alakulata ellen.

Jó ütemben kezdte az összecsapást a Debrecen, a szünet előtt már harmincegy egységgel jártak a borsodiak előtt.(20-51) A második félidőben is magabiztosan kosárlabdázó vendégek jó játékkal őrizték előnyüket, minden hajdúsági játékos ponttal járult hozzá csapata győzelméhez. (46-75)

DVTK-ÉLKSK T – DEAC  46-75 (10-25 , 10-26, 10-16, 16-8)

DEAC: Király Viktória 6 , Hegedűs Dóra 16/9 , Molnár Adél 6/6 , Futó Sára 3, Sós Anna 6,

Csere: Elekes Milla 11, Szabados Dorottya 12/3, Pásti Regina 8, Szilágyi Dorina 2, Balassa Kincső 4, Miklósvölgyi Boglárka 1.

Vezetőedző: Papp Alexandra

Másodedző: Kovács Imre

Papp Alexandra: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az agresszív letámadásunknak köszönhetően sok szerzett labdánk volt, amikből könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Jól működött a védekezünk, hiszen 46 pontot kaptunk idegenben, ez volt a győzelem kulcsa. Örülök, hogy mindenkinek tudtam játék lehetőséget adni, és tudtak is élni vele. Gratulálok a lányoknak, büszkék vagyunk rájuk!