Leány U18: Izzasztó selejtező

A DEAC junior leány együttese a Győr és a Szeged alakulatával játszott a korosztályos bajnokság selejtezőjében. Vasas Orsolya és Mezei Dóra tanítványai a dunántúliak elleni vereség után szépen talpra álltak, és a második félidőben még úgy tűnt, meg is lehet a szegediek legyőzése, a hajrára azonban elfáradtak a hajdúságiak.

„Idén nagyon nehéz dolgunk van, hiszen kevesen vagyunk, a junior mag 7-8 emberből áll mindösszesen, a többi 4-5 ember pedig kadett korosztály, és abból is ketten tavaly még serdülők voltak. Sérülések is hátráltattak minket, illetve a kezdetekben nagyon rá kellett koncentrálnunk a lányok mentális rendbetételére. A teljes utazó keret tulajdonképpen a selejtező előtt másfél-két héttel találkozott először. Nem volt egyszerű megteremteni a csapatösszhangot, illetve az sem lehetett alap elvárás, hogy egyből érezzék egymást a lányok a pályán. Ennek ellenére – amellett, hogy a Győr nyilvánvalóan más kávéház, mint mi, és hogy 11 játékossal utaztunk el, kevés rotálási lehetőséggel -, a Szeged ellen nagyon jó meccset tudtunk játszani, és ha nem fáradunk el zsinórban a második mérkőzésünk utolsó negyedére, akkor meg is lehetett volna a győzelem. Sajnálom, hogy így alakult, de úgy gondolom, hogy egyelőre ez volt a realitás, viszont előttünk az egész szezon, hogy fejlődjünk, összeszokjunk és kijavítsuk a hibákat” – mondta Vasas Orsolya a junior lányok trénere.

DEAC – Uni Győr NKA 39 – 117 (8-27, 10-27, 10-32, 11-31)

DEAC: Szabados 12, Balogh 5, Elekes 2, Molnár 3, Kánya 4, Szabó N. 8, Tajti 4, Szilágyi, Győriványi, Juhász, Neuwirth 1.

Edzők: Vasas Orsolya, Mezei Dóra

Értékelés: -Az első negyed első percétől kezdve lerohant minket a Győr, nagyon gyors tempót diktáltak és szép csapatjátékot játszottak, igazából már az kezdő etap végére eldöntötték a mérkőzést. Mi próbáltuk tartani a lépést, de látszott, hogy pár játékos kivételével sajnos mi még nem ezen a szinten mozgunk, viszont örülök, hogy nem estek össze a lányok, és végig küzdöttek.

Szegedi KE U18 – DEAC 72 – 60 (24-19, 9-14, 23-18, 16-9)

DEAC: Szabados 27, Kánya 14, Elekes 4, Balogh 7, Neuwirth 3, Szabó N. 2, Tajti 1, Győriványi, Juhász, Molnár, Szilágyi 2.

Értékelés: Egy elég nagy Győr elleni pofon és borzalmas kezdés után 23-8-as szegedi vezetést követen egálra hoztuk a félidőt, ami azt hiszem, hogy nagyban tükrözi a lányok lelki erejét és a kitartásukat. Egészen az utolsó negyedig jól működött a letámadásunk, sok labdát szereztünk és óriásit küzdöttünk, viszont az elején az a visszakapaszkodás és az előző meccs nagyon sokat kivett a lányokból és elfáradtak a végére. Ott már semmi nem jött össze. Büszke vagyok a csapatra, különösen nagyon örülök egy-két egyéni teljesítménynek, és dolgozunk tovább.