Az ország harmadik legjobb csapata lett a Kossuth

Bronzérmet nyert a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános iskolája a IV. korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia Országos Döntőjében.

„Nehéz csoportból kellett eljutni a legjobb négy csapat közé a fiúknak, mert három erős iskolával, illetve klubbal kerültünk össze, ráadásul a Kossuth gárdája a döntő legfiatalabb együttese volt. A 2008-2009-es korosztályban megrendezett döntőn a debrecenieket két 2008-as, hat 2009-es, három 2010-es és egy 2011-es játékos képviselte. Ennek ellenére az első nap két magabiztos győzelmet arattunk a miskolci Jezsuita és az oroszlányi Hunyadi iskolák ellen, amivel már péntek este a legjobb négy közé jutottunk. Szombaton nagy csatában maradtunk alul a Körmend ellen, így délután a nagyon erős Pécs csapatával mérkőzhettünk meg a döntőbe jutásért. Az elődöntő első félidejében extra teljesítményt nyújtottak a srácok, és a nagyszünetben 45-40-nel fordultunk és nyílt volt a mérkőzés. A második félidőben a baranyaiak még tudtak egy fokozatot kapcsolni, és a harmadik negyed végére magabiztos előnyt szereztek. A végeredmény 86-59 lett a pécsieknek, ami úgy gondolom, hogy a vereség ellenére is nagyon szép helytállás. A másik elődöntő szorosabb küzdelmet hozott, ahol a csoportellenfelünk végül magabiztosan verte a bajai csapatot.” – mondta Kovács Balázs a hajdúságiak trénere.

„Vasárnap a helyosztón így a bajai III. Béla ellen léptünk pályára, és sikerült már az első perctől kezdve dominálnunk és szépen lassan építettünk az előnyünket. A félidőben még szoros volt az állás, azonban a harmadik negyedben elkezdtünk távolodni ellenfelünktől és tudatos, szép kosárlabdával a negyedik negyed közepére eldöntöttük a bronzérem sorsát. Az utolsó percekben már 20 pont fölé is nőtt a különbség, így 69–43-ra megnyertük a találkozót és az ország harmadik legjobb csapata lettünk a 2022-2023-as tanév IV. korcsoportos küzdelmeiben.” – zárta mondandóját a szakember.

A csapat eredményessége mellett egyéni díjakat is be tudtunk zsebelni. A döntő legtöbb pontot dobó játékosa Szafkó Márk lett, míg az All-Star csapatba Szafkó Márk és Orvos Ádám is bekerült!

A csapat tagjai: Debreczeni Ádám, Gyulai Botond, Szafkó Márk, Kullár-Halász Gergő, Fórián Zsombor, Orvos Ádám, Somi Zsolt, Kotormán Mihály, Becsky Áron, Fodor Zsombor, Horn Hunor, Szabó Csongor

Edzők: Kovács Balázs, Ökrös Tamás