Egy győzelem és egy vereség az U14-esek mérlege

Miskolcon játszott a DSI B gárdája a Nemzeti Serdülő Bajnokságban. Czeglédi Károly együttese két mérkőzést vívott, a MAFC C és a BKG Príma Akadémia ellen.

U14 fiú Nemzeti Serdülő Kosárlabda Bajnokság
Észak-Keleti Régió, Miskolc
DSI B – MEAFC C 64-90 (9-26, 12-25, 11-23, 32-16)
DSI B: Szabó Márk 28, Nyilas Kristóf 12, Úr Alex 6, Pálfi Attila 6, Átányi Barnabás 4, Vadai Balázs 4, Szűcs Dávid 2, Kiss Ágoston 1, Kálmán Máté Bendegúz 1, Szendrei István, Nagy Sándor, Vajas László.

BKG PRÍMA AKADÉMIA – DSI B 70-93 (13-26, 19-26, 18-21, 20-20)
DSI B: Szabó Márk 35, Nyilas Kristóf 22, Átányi Barnabás 16, Kiss Ágoston 6, Úr Alex 4, Szendrei István 2, Szűcs Dávid 2, Kálmán Máté Bendegúz 2, Vadai Balázs 2, Pálfi Attila 2, Nagy Sándor, Lantos Gergő. Edző: Czeglédi Károly

Czeglédi Károly: Hasznos és változatos fordulón vagyunk túl. Az első mérkőzésünket nem könnyítette meg, hogy a miskolci csapatba több B csapatbeli játékos is átjátszott, nálunk pedig nem volt Vántus Boti és Szilágyi Keve. Az ő hiányuk, ha csak a pontokat tekintem, akkor mérkőzésenként 30-50 pont… De nem ezen múlott az első összecsapás igazából. Az első félidőben tompán, bátortalanul játszottunk, teljesen átadtuk a teret az ellenfélnek. A harmadik negyedtől kezdtünk megindulni, míg a negyedik negyedben már kiválóan játszottunk, úgy, ahogy már az elejétől kellett volna. Ez indokolható a tapasztalatlanságunkkal, hiszen rengeteg, ebben az évben kezdő vagy ebben az évben épülő játékosunk van, akiknél az ilyen hullámzás majdhogynem törvényszerű. A második mérkőzésen végig vezetve nyertünk, ami szerintem azért értékes, mert régiós szinten a BKG PRÍMA egy nagyon stabil, masszív, jól küzdő és kellemetlen csapat, akikkel szemben egy pillanatra sem lankadhat a figyelem. A torna jól szolgálta a céljainkat, hiszen további értékes mérkőzés-tapasztalatokkal bővültünk és talán ez a szereplésünk legfontosabb pontja. Nagyon örülök, hogy kiváló egyéni teljesítmények is voltak, így meg kell említenem Szabó Márk, Nyilas Kristóf, Átányi Barnabás, Vadai Balázs kiemelendő teljesítményét, de a 2009-es születésű Szűcs Dávid is kitett magáért, illetve a mérkőzések bizonyos periódusaiban Úr Alex és Kiss Ágoston is nagyon jól szerepelt. Változatlanul nagyon örülök a szerintem tisztességes szereplésünknek, de még jobban annak, hogy nagyon sok kezdő játékost építünk fel az év során és olyan játékosok is nagyon erősödnek, akikkel szemben a sok játék és a szintre hozás volt a cél.