A harmadikosok is megszerezték első győzelmüket!

A Szent Efrém kenguru-csapatai a hétvégén ismét az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban léptek pályára. A negyedikesek egy sakkversenynek is köszönhetően a minimális 8 fővel vágtak neki a küzdelmeknek, a harmadikosok pedig hatalmas elszántsággal az előző fordulók szoros mérkőzései után az első győzelem megszerzésének céljával. Ez a BKG-Hajdúszoboszló ellen sikerült is. Így a korosztályos bajnokságokban versenyző mind három Cívis Efrémes csapat büszkélkedhet bajnoki győzelemmel.

U11 1. régió 7. forduló „C” csoport
Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok

BKG-Hajdúszoboszló – Cívis Efrém Kenguruk „B” 32 – 37 (10-2, 8-6, 8-13, 6-16)
Cívis Efrém „B”: Szakál Péter 14, Csobán Leila 5, Ölveti Mihály 4, Kártik Dodi 4, Szarka Levente 4, Kiss Gergely 2, Pogácsás Zsolt 2, Dervishaj Aleksander 1, Tajta Léna 1, Seres Emma, Beregszászi Meredisz. Edzők: Kovács Balázs, Farkas Csanád.
Kovács Balázs: Nem kezdődött jól a mérkőzés az eredmény szempontjából, viszont maga a játék és a védekezés már ekkor is biztató volt. A félidei büntetőknél 50 % felett teljesítettünk és ez elindította a csapatot felfelé. A második félidőt 29-14-re nyertük és 10 pontos hátrányból sikerült megfordítani a mérkőzést. Nagy öröm volt számunkra, hogy szinte mindenki kosarat tudott szerezni és voltak befutásból szerzett kosaraink. A csapat vezére, Szakál Péter az utolsó negyedben dobott 11 pontjával eldöntötte a mérkőzést. Ezzel a harmadikosaink megszerezték életük első győzelmét a bajnokságban! Bravó!

Cívis Efrém Kenguruk „A” – BKG-Hajdúszoboszló 53 – 54 (15-23, 12-0, 19-14, 7-17)
Cívis Efrém „A”: Mráz András 17, Nagy Áron 13, Kompár Levente 7, Sivadó Áron 5, Laboncz Ferenc 5, Szabó Adrienn 5, Duli Zsolt 1, Póti Dorka. Edzők: Farkas Csanád, Kovács Balázs.
Kovács Balázs: A hajdúszoboszlói csapat az első meccsen elszenvedett vereség után mindent elkövetett, hogy ne maradjon győzelem nélkül. Az első negyedben rengeteg kosár esett, de a második negyedben jó védekezéssel sikerült megfordítanunk a mérkőzést. A harmadik negyed is jól alakult, és magabiztos vezetéssel vártuk az utolsó játékrészt. Sajnos itt sok minden megváltozott. Nem tudtunk minden körülményre jól reagálni és egy kicsit “elizgultuk” a végjátékot, ahol a szerencsésebb csapat egy ponttal megnyerte a mérkőzést. A vereség ellenére nagyon pozitív az 53 dobott pont, valamint Mráz András és Nagy Áron kiemelkedő játéka.

Cívis Efrém Kenguruk „B” – Cívis Efrém Kenguruk „A” 12 – 43 (3-5, 2-10, 4-13, 3-15)
Cívis Efrém „B”: Szakál Péter 5, Csobán Leila, Ölveti Mihály 2, Kártik Dodi 1, Szarka Levente, Kiss Gergely 2, Pogácsás Zsolt 1, Dervishaj Aleksander, Tajta Léna, Seres Emma 1, Beregszászi Meredisz. Edző: Kovács Balázs.
Cívis Efrém „A”: Mráz András 18, Nagy Áron 5, Kompár Levente 6, Sivadó Áron 2, Laboncz Ferenc 6, Szabó Adrienn 5, Duli Zsolt 1, Póti Dorka. Edző: Farkas Csanád.
Kovács Balázs: A negyedikesek a pechesen elvesztett mérkőzés után mint akik vért ittak, úgy kezdték a találkozót. Nagyon jól védekeztek, nehezen jutottak el a harmadikosok a gyűrű közelébe, de az idősebbek nagyon sok ziccert hibáztak, így az első játékrészben összesen 8 pont született. A második negyedtől higgadtabbá váltak Mráz Andrásék és minden negyedet nagy különbséggel megnyerve, nagy arárnyú győzelmet arattak. A harmadikosok az első meccsen nagyon elfáradtak, és az első győzelmük tudatában talán túlságosan is megnyugodtak, mert szoros mérkőzést szoktunk egymással játszani, viszont az „A” csapat az elszenvedett vereség minden mérgét megbosszulta a fiatalokon és átrobogott rajtuk. Gratulálok minden gyereknek az ügyes játékhoz és az eredményes részvételhez!