Bejutottak a lányok az országos döntőbe!

Tízpontos előnnyel utazott el hétfőn a Közgáz SC és DSK elleni mérkőzésére a DEAC az egyetemi pontvadászat negyeddöntőjének visszavágójára. A találkozó tétje tehát a legjobb négy közé jutás volt, az országos fináléba jutáshoz a visszavágón meg kellett őriznie előnyét Kászoni Boglárka gárdájának.
A hajdúságiak nagy hangsúlyt fektettek ezen az estén a védekezésre, ennek megfelelően szoros első negyedet produkáltak a házigazdákkal. A debreceniek kezdték eredményesebben a játékrészt, Ocsenás Flóra vezérletével kicsit meg is léptek, azonban a Közgáz a hetedik percben egyenlített (10-10). Nagy Lili és Holinka-Miklós Hanna válaszoltak a hazaiak pontjaira, ám nem sikerült előnyt kicsikarni az első pauzára (15-15).
A második etapban a 14. percig hozzá sem tudott szagolni a meccshez a Közgáz, 25-15-re ellépett a DEAC. Természetesen nem adta olcsón a bőrét a vendéglátó, ebben az időszakban Shirian sikeres büntetőinek volt kulcsszerepük, azonban a negyed végére feljött egy pontra az ellenfél.

A nagyszünet után pedig át is vette a vezetést, ám az odavágón kiharcolt előny birtokában még nem kellett idegeskedniük a cívisvárosiaknak. Ocsenás ebben a periódusban is eredményesen kosarazott, és Holinka-Miklós triplája is jót tett a hajdúságiak pozíciójának (40-40). Az utolsó felvonásra 5 ponttal ment a Közgáz, vagyis maradtak izgalmak a végére is.
A folytatásban Szabó Zita hintett egy közelit és egy hármast, ezáltal újra egál volt az állás, majd Mezei Dóra büntetői simították ki a vendégek ráncait. Az utolsó percben volt hat pont is a hazaiak előnye, de Szabó Zitáé volt az utolsó szó, ő alakította 64-60-ra az eredményt, ami azt jelentette, hogy a DEAC bejutott a sorozat budapesti döntőjébe!

Közgáz SC és DSK – DEAC 64-60 (15-15, 16-17, 18-12, 15-16)
Budapest, vezette: Horváth Csongor, Polonkai Balázs
DEAC: Shirian 7, Ocsenás 15, Szabó Z. 19/3, Mezei 4/3, Holinka 8/6. Csere: Nagy 7, Sükei -, Ruzsa-Kis-Schubert -, Schmidt -, Szabó G. -, Cseri -, Záhorszky -. Másodedző: Kovács Imre. Vezetőedző: Kászoni Boglárka

Kászoni Boglárka: Koncentrált védekezésünk egy kiélezett párharcot eredményezett, aminek köszönhetően bejutottunk a legjobb négy csapat közé. Gratulálok lányok megcsináltátok!