Egy ponttal jobb volt az ellenfél

A miskolci egyetemistákat fogadta a DEAC a női MEFOB 13. fordulójában. Gyors letámadásokkal és agresszív védekezéssel vetették bele magukat a mérkőzésbe a csapatok. Ugyan a vendégek foghíjasan érkeztek Debrecenbe, de így is megnyerték az első negyedet.

A második negyedben maradt a fej-fej melletti küzdelem. A debreceni csapat több kihagyott kosárral maradt hátrányban ellenfelével szemben, amely pontosabban értékesítette kosarait.
A harmadik negyedre átvette a DEAC a miskolciak lendületét: agresszív letámadásokkal rohanták le ellenfelüket és pontosított dobásaiknak köszönhetően átvették a vezetést a házigazdák. A vendégcsapat ezt nem nézte tétlenül és egy 8-0 rohammal visszakapaszkodott a versenybe.
A negyedik negyedben sem engedte el egymást a két csapat, így izgalmas végjátéknak lehettünk tanúi. A mérkőzés vége előtt 15 másodperccel döntetlenre álltak a csapatok majd Ocsenás Flóra higgadt 2/2 büntetőjének köszönhetően átvette a vezetést a DEAC. A válasz egyből érkezett is, a támadást ponttal zárta a Miskolc. Majd 5 másodpercnél a hazaiak támadtak, de már nem tudtak előnyt szerzeni. Így a döntetlen után következett a hosszabbítás.

A hosszabbításban pattanásig feszültek az idegek, drámai végjátéknak lehettünk tanúi. 12 másodperccel a vége előtt, egálnál a győzelemért támadott a Miskolc, amit a Debrecen szépen levédekezett, majd az utolsó tizedmásodpercben faultot fújtak a bírók a vendégek javára. Sikora Emőke állhatott a büntető vonalhoz, amelyet sikerrel értékesített.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, női Keleti csoport, 13. forduló

DEAC – Miskolci Egyetem 67-68 (13-16, 17-17, 18-10, 10-15, 9-10)

Debrecen, v: Kisházi, Kokas.

DEAC: Baczuk 7/3, Mezei 2, Papp 2, Ocsenás 22/3, Holinka-Miklós 14/9. Csere: Kernács 10/6, Nagy 6, Herdon 4, Cseri, Ruzsa-Kis Schubert -, Záhorszky -, Sükei -. Edző: Kászoni Boglárka.
Kászoni Boglárka: Tetszett a mérkőzés intenzitása. Több gyors indításunk volt és azt kell mondjam, hogy elvállaltuk azokat a dobásokat, amiket el kellett vállalnunk. Lepattanószerzésben nagyon sokszor lemaradtunk, amit az ellenfél megbüntetett. Zóna ellen úgy érzem, hogy küszködtünk és nem ismertük fel a helyzeteket. Ennek ellenére büszke vagyok a lányokra!