Sok volt a hiba a DEAC játékában

A Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság négyes döntőjét rendezik meg hétfőn és kedden Győrben, ahol a DEAC leány csapata is érdekelt. A hajdúságiak ma 18 órától az ELTE-BEAC együttesével csaptak össze.

A debreceni Baczuk Virág triplája nyitotta meg a pontok sorát a mérkőzésen, majd magához ragadta a kezdeményezést a rivális. Olykor 4-5 ponttal is mentek a BEAC-osok, de nálunk is volt mindig egy eredményes ember, aki dobásával nem engedte meglógni őket. Sükei hármasával ki is egyenlített a DEAC, vezetett is, és a játékrész végéig megőrizte előnyét (22-19).

A második negyed elejére megfordította az állást az ELTE, de Shirian Jázmin közelije, majd büntetője újra debreceni előnyt eredményezett. A játékrész közepén jártunk, amikor egy triplával 25-30-ra elment a BEAC, ám Mezei büntetődobásaival és Ocsenás Flóra kosarával zárkóztunk. Újra jöttek az ellenfél pontjai, de Holinka-Miklós három büntetője már egalizált újra (32-32). A végén az ELTE dobott pontosabban, így 35-42-vel mentek nagyszünetre a felek.

Borzasztóan kezdtük a második félidőt, nagyon hamar 35-50 lett az állás. Sükei kozmetikázta az eredményt, de rögtön két közeli kosár érkezett rá válaszul. Sajnos ebben az etapban még tovább nyílt az olló, az ELTE már 17 ponttal is vezetett, lehetett sejteni, hogy ez a meccs már nem lesz meg a DEAC-nak. Shirian közelije javított a helyzeten, ám mivel a két megkapott büntetőnket elhibáztuk, sokkal nem kerültünk közelebb (47-60).

Az utolsó felvonás elején Mezei büntetőjére hat pont érkezett válaszul, így halványult a remény. A negyed végefelé már volt 21 pont is a BEAC előnye, de a DEAC-osok becsületére legyen mondva, mentek előre ekkor is. A végén már semmi sem sikerült, így kialakult az 54-78-as végeredmény.

A DEAC kedden 10 órától a házigazda Győrrel mérkőzik meg.

DEAC-ELTE-BEAC 54-78 (22-19, 13-23, 12-18, 7-18)
DEAC: Holinka-Miklós 5, Szabó G. 6, Mezei 8, Baczuk 9/3, Shirian 9. Cserék: Sükei 11/3, Ocsenás 6, Kernács, Záhorszky, Cseri, Herdon, Ruzsa-Kiss. Edző: Kászoni Boglárka.
Kászoni Boglárka: Az első negyedben védekezésben dekoncentráltak voltunk és emiatt megbomlott az egész védekezésünk. Támadásban egyénileg próbáltuk megoldani, holott pont az ellenkezőjét beszéltük meg az öltözőben. Nagyon sokat hibáztunk és ez egy ilyen meccsen nem fér bele. Csalódott vagyok, de van még egy mérkőzésünk és arra kell koncentrálnunk.