DEAC-osokkal szerzett bronzérmet az U16-os válogatott

A harmadik helyen zárta az Olimpiai Reménységek Versenyét a magyar U16-os kosárlabda-válogatott. Akadémiánk képviseletében Kiss Tamás és Fárbás Benjámin is a nemzeti együttessel tartott Csehországba; mindkét játékosunk hasznos perceket töltött a parketten és értékes tapasztalatokkal gazdagodott.

A csehországi Ostravában tartották meg az Olimpiai Reménységek Versenyét (ORV) a kadett korosztály számára. Utánpótlásműhelyünkről Kiss Tamás és Fárbás Benjámin kapott meghívást a háromnapos viadalra. A magyar csapat a házigazda ellen nyitotta a küzdelmeket, s bár a balul sikerülő első negyedért a másodikban kompenzálni tudott, a fordulás után a csehek felülkerekedtek. (73-86) A találkozón Kiss Tamás kezdőként dupla-dupláig jutott s alakulata legjobbja volt (18 pont, 13 lepattanó), míg Fárbás Benjámin a kispadról beszállva két pontot tett a közösbe.  A nyitókörös fiaskót fölényes diadal követte. A szlovákokat meggyőző különbséggel verték U16-osaink; Kiss 15, Fárbás 2 egységgel zárta az ütközetet. (93-56) Az utolsó játéknapon a lengyelek vártak Moósz Milán tanítványaira. A csata kísértetiesen hasonlított a csehekkel szembeni derbire: a rossz rajtot kiváló folytatás követte, ám a második félidőre ismétcsak elfogyott válogatottunk. (77-90) Ezúttal Kiss és Fárbás is kezdett, előbbi 19 egységgel a legeredményesebb magyar volt, utóbbi pedig egy duplával járult hozzá különítménye teljesítményéhez.

Noha a Csehország-Szlovákia összecsapás előtt még az aranyéremre is akadt matematikai esélyük Fárbáséknak, a szlovák bravúr elmaradt, így a magyarok harmadikként értek célba a tornán.

Olimpiai Reménységek Versenye 2026 – Ostrava (Csehország)

Eredmények

Magyarország U16 – Csehország U16 73-86 (15-32, 26-13, 11-16, 21-25)
A magyar csapat legjobb dobói:
Kiss T. 18, Pécsi 11, Radnóti, Bajor 8-8.

Magyarország U16 – Szlovákia U16 93-56 (21-15, 26-23, 14-10, 32-8)
A magyar csapat legjobb dobói:
Szabó-Haklits 17, Kiss, Bécsi 15-15.

Magyarország U16 – Lengyelország U16 77-90 (19-29, 30-13, 15-26, 13-22)
A magyar csapat legjobb dobói:
Kiss 19, Szabó-Haklits 14, Pécsi 13.