Harmadikok lettek az U14-es lányok

Pécsett szerepelt az országos kosárlabda bajnokság selejtezőjében a DEAC Kosárlabda Akadémia U14-es leány csapata a hétvégén. Kozák István alakulata a Dávid Kornél KA-t felülmúlta, míg a PVSK és a BEAC jobbnak bizonyult a cívisvárosiaknál, így a debreceniek a harmadik helyen végeztek. A DEAC lányai október 3-4-én a selejtező kör 2. fordulójában játszhatnak a 11-20. helyért.

DEAC–Dávid Kornél KA/A 59-58 (5-14,17-17,18-11,19-16)
DEAC: Szőke Hanna 18, Vígvári Nikolett 16, Radócz Emma 12, Balogh Tímea 6, Orha Lara 2, Liptai Csenge 2, Csukás Dalma 1.
Kozák István: Kiváló mérkőzés volt, egy jó ellenfél ellen. Az első félidőben összeszedett hátrányt szívós védekezéssel, kitartó munkával negyedről negyedre haladva ledolgoztuk, átvettük a vezetést, majd sikerült megtartanunk. A rendezés kis szépséghibája, hogy mire az ebédünket fogyasztottuk, az 59-56-os eredményből 59-58 lett…

DEAC–PVSK Nemzeti Akadémia/A 39-93 (14-18,10-19,13-12,2-44)
DEAC: Radócz Emma 12, Szőke Hanna 7, Diviánszky Eszter 6, Szilágyi Dorina 4, Vígvári Nikolett 3, Liptai Csenge 2, Csukás Dalma 2, Balogh Tímea 1.
Kozák István: Felemásak az érzéseim. Egyrészt le a kalappal a lányok előtt, mert egy nagyon jó csapat ellen három negyeden keresztül tudtuk tartani a lépést. Másrészt csalódott vagyok. Az előző meccsbéli küzdésünket, kitartásunkat látva, amikor is fel tudtunk állni a hátrányból, és meg tudtuk fordítani a meccset, a hazai csapatot nem szerették volna a játékvezetők hasonló helyzetbe hozni. Tudták, hogy kire kell azt a személyi hibát ráfújni, illetve három negyeden keresztül bírtuk, hogy „agyonverjenek” bennünket.

DEAC–BEAC Újbuda KA 26-115 (7-28,5-29,7-30,7-28)
DEAC: Diviánszky Eszter 6, Orha Lara 4, Csukás Dalma 4, Tóth Sára 4, Balogh Tímea 3, Radócz Emma 3, Szilágyi Dorina 2.
Kozák István: A BEAC jelenleg ennyivel jobb csapat, nemcsak nálunk, a csoportban lévő két másik csapatnak is több, mint száz pontot dobtak. Az előző meccseken kisebb sérüléseket szenvedő játékosainkat inkább pihentettük, a helyükre lépők megtették, ami elvárható volt tőlük. A BEAC-meccstől eltekintve jó meccseket játszottunk a tornán, jó volt látni, hogy a pályára lépő lányok mindannyian kihozták magukból a maximumot, tudtak egymásért küzdeni. Egyénileg és csapat szinten is sokat fejlődtek. Eredményben jelenleg ez egy győzelmet ért, aminek nagyon örültünk. Az U13-as csapatból feljátszó négy lány szépen beilleszkedett, példásan helytálltak. Folytatás október 3-4-én, a selejtező kör 2. fordulójában a 11-20. helyért.