EYBL: Győzelmet ért a harmadik negyed

Tizenhét pontos győzelemmel kezdte nemzetközi szereplését Bazsik Péter és Kerezsi Csaba gárdája az Oláh Gábor utcán. A fehér feketék az olasz ASD Teramo a Spicchi gárdáját fektették két vállra csütörtök este.

Az EYBL South aktuális fordulóját a BC Uzhgorod – Club Baloncesto Santa Cruz ütközet nyitotta, ahol az ukránok 82-73-as győzelmet arattak. A soron következő mérkőzésen már serdülőink kerültek reflektorfénybe az olasz együttessel szemben. Az összecsapást a vendégek találata indította, akik próbáltak mihamarabb ellépni, majd Ortutay és Balázsi remekelésével a DEAC is felvette a ritmust és felváltva estek a találatok, így az első tíz perc végére Soóky és Ortutay kosaraival két pontosra faragták hátrányukat. (18-20)

A második szakaszban egy agresszívabb Debrecent láthatott a közönség, Bazsik Péter legénysége Magyar villanásaival gyorsan átvette az irányítást, majd a lendületes letámadások közepette, Bai és Dalmi-Dienes találataival szilárdították kialakuló fórjukat, Bősz pazar triplájával pedig tíz pontos előnnyel vonulhattak szünetre. (41-31)

A térfélcserét követően az eddigiekre is rátettek egy lapáttal akadémistáink és egy 8-0-ás rohammal indították a játékrészt, majd Balázsi gyönyörű hármasával már a húsz pontot súrolta a felek közötti differencia. (52-33) A Teramo számára nem sok babér termett a periódus során, így a mieink mutatós, 24 pontos fórral várták az utolsó szakaszt. (60-36) A negyedik felvonásban megpróbálta a lehetetlent az olasz csapat és egy 15-0-ás futással faragtak hátrányukból a debreceniek rövidzárlatát kihasználva. (60-51) A hajrában pedig a hazai kosárcsendet Ortutay közelije törte meg, majd Balázsi újabb távolijával jelezte győzelmi szándékait a fehér-fekete alakulat, akik Dalmi-Dienes révén le is zárták a találkozót. (71-54)

DEAC KA U14/A – ASD Teramo a Spicchi (olasz) 71-54 (18-20, 23-11, 19-5,

DEAC: Balázsi 14/9, Ortutay 14/3, Papp 2, Soóky 6, Mulicz 2, csere: Bősz 12/3, Szabó F. -, Dalmi-Dienes 6, Bai 2, Szabó K. 3, Magyar 10.

Edző: Bazsik Péter, Másodedző: Kerezsi Csaba

Bazsik Péter: -Az elején nehezen indultunk, ez volt az első nemzetközi meccsünk és ez abszolút meglátszódott a gyerekeken, hogy izgultak, úgy érezték, hogy nagyobb a tét, pedig egyáltalán nem volt az. A 3. negyedben sikerült ritmust váltanunk, keményebb is lett a védekezésünk és ezáltal sikerült egy nagy különbséget kialakítani. Sajnos az utolsó etapban ritmustalanul játszottunk, magunkra engedtük az ellenfelet és ezért a végén még dolgozni kellett a győzelemért. Jó bemelegítés volt, holnap folytatjuk!