EYBL: Nem jött ki a lépés a spanyolok ellen

Megszakadt jó sorozata Bazsik Péter és Kerezsi Csaba tanítványainak a nemzetközi EYBL torna szombati játéknapján a Club Baloncesto Santa Cruz ellen.

Szombat este a fordulóban 1-2-es mérleggel álló spanyol együttessel nézett farkasszemet a DEAC U14-es alakulata. Serdülőink a harmadik győzelem reményében léptek parkettre az Oláh Gábor utcán, ahol a mérkőzés kezdeti perceiben felváltva estek a találatok, a mieink pedig Fárbás Benjámin vezetésével tartották a frontot. (10-9) A negyed hajrája kevesebb hazai találatot hozott, a Santa Cruz pedig átvette az irányítást, majd Mulicz Tamás közelijével fordított a házigazda, ám két utolsó pillanatos végül büntetővel egalizáltak a kékmezesek. (18-18) A folytatásban Nagy Martin távolijával tört meg a jég, majd gyors elfutásokkal ismét távolodni kezdtek a vendégek. (22-26) A szünet előtti minutumokban tovább robogott a Tenerife, Bősz Olivér hármasával viszont nem engedte túlságosan ellépni riválisát a magyar alakulat. (25-30)

A térfélcsere után Ortutay Bendegúz révén tapadt a DEAC, ám a spanyolok gyors kontrákkal így is kétszámjegyűre növelték fórjukat. (30-40) Az utolsó felvonás előtt pedig még egy lapáttal rátettek az eddigiekre a vendégek, és a cívisvárosi hibákat kihasználva megduplázták a felek közötti differenciát. (34-57) A negyedik felvonásban Dalmi-Dienes Kende akciójával kezdte hátránya ledolgozását a házigazda, ám nem adta könnyen magát a tenerifei gárda, így nem csökkent számottevően a debreceni deficit. (46-65) A végjátékban is keményen dolgoztak akadémistáink, hogy közelebb kerüljenek a spanyolokhoz, ám a fáradó debreceniek a szép villanások ellenére sem tudták megnehezíteni ellenfelük dolgát a hajrában. (49-75) Folytatás vasárnap délután a szlovák MBA PRIEVIDZA ellen 13 órakor.

DEAC KA U14/A – Club Baloncesto Santa Cruz (spanyol) 49-75 (18-18, 7-12, 9-27, 15-18)

DEAC: Ortutay 8/6, Horn -, Soóky 2, Mulicz 8, Fárbás B. 11, csere: Bősz 11/9, Dalmi-Dienes 3, Nagy G. 1, Kondor -, Fárbás D. 2, Nagy M. 3/3, Magyar -.

Vezetőedző: Bazsik Péter, Másodedző: Kerezsi Csaba

Bazsik Péter: – Sajnos nagyon rosszul játszottunk és nem volt a helyén a szívünk! A spanyol csapat sokkal jobban akarata a győzelmet és mindenben felül múltak bennünket!