U14/A: Felemás forduló

Első számú serdülőink a ráadásban maradtak alul az Óbudai Kaszásokkal szemben, majd a második mérkőzésen magabiztosan verték a Vásárhelyi Sólymok gárdáját, míg a Sopron ellenében vereséget szenvedtek a Szent Efrém tornacsarnokban.

Az előző körhöz hasonlóan ismét a Szent Efrém tornacsarnokban léptek pályára első számú serdülőink. Bazsik Péter és Kerezsi Csaba legénysége az Óbudai Kaszások ellen kezdet a forduló küzdelmeit péntek délután. A találkozó első etapja nem szűkölködött pontok terén, Balázsi és Fárbás találataival derekasan tartották a lépést, így tíz perc játék után mindössze egy egységnyi volt a differencia. (22-21) A folytatásban hamar ledolgozta hátrányát a DEAC, Soóky és Ortutay révén pedig két pontos előnyt kovácsoltak maguknak. (34-36) A térfélcserét követő minutumokban is a mieink domináltak, így a Fárbás testvérek és Bősz remekelésével növelni tudták fórjukat a záró szakasz előtt. (51-57) A negyedik játékrészben extra energiákat mozgósítottak a fővárosiak és ledolgozták hátrányukat, így hosszabbításra mentettek, a ráadásban pedig Bősz és Szabó kosarai ellenére is maradt az óbudai vezetés. (83-81)

Szombat délután a Vásárhelyi Sólymok alakulata ellen javíthattak a házigazdák. A debreceniek már a kezdetektől fogva magas fordulatszámon pörögtek, így az első negyed végére közel húsz pontosra hízott a felek közötti különbség. (31-12) A második periódusban sem lassítottak akadémistáink, így Ortutay és a Fárbás testvérek remekelésével megduplázták előnyüket a nagyszünetre. (67-25) A fordulás után hamar eldöntötték az érdemi kérdéseket Bazsik Péter fiai, akik Horn révén már ötven közeli fórral álltak. Az utolsó tíz percben pedig saját játékukat játszva többek között Soóky és Mulicz remekelésével a száz pontos határt átlépve magabiztosan zárták le a találkozót. (119-58)

A forduló utolsó ütközetén a soproni fiatalokkal néztek farkasszemet serdülőink szombat este, ahol az első etapban jól tartott lépést a dunántúliakkal a DEAC, így többek között Soóky és Fárbás Benjámin kosaraival csak két egységnyire távolodott a vendég gárda. (16-18) A folytatásban igyekztek ritmust váltani a mieink, Szabó Kristóf triplájával hamar egalizáltak, majd a nagyszünet előtt Ortutay akciójával tartani is tudták az eredményt. (39-39) A harmadik felvonásban újult erővel kosárlabdáztak akadémistáink, a javuló teljesítmény eredményként pedig Bősz és újfent Ortutay vezetésével nyugtató előnnyel vághattak neki a záró periódusnak. (63-55) A mérkőzés hajrájában próbálta megóvni kemény munkával kiépített fórját a hazai együttes, ám Magyar megmozdulásai ellenére is a keményedő soproni játék hat pontos vendég sikert eredményezett a Szent Efrém tornacsarnokban. (77-83)

Óbudai Kaszások/B – DEAC KA U14/A 83-81 (22-21,12-15,17-21,20-14, 12-10)

DEAC: Fárbás B. 16/6, Bai -, Mulicz 5, Horn 2, Balázsi 7/3, csere: Bősz 17/6, Fárbás D. 7/3, Ortutay 13/3, Soóky 8, Szabó K. 6, Szabó F. -, Dalmi-Dienes -.

DEAC KA U14/A – Vásárhelyi Sólymok/A 119-58 (31-12, 36-13, 24-11, 28-22)

DEAC: Bai 11/3, Fárbás B. 6, Soóky 18, Dalmi-Dienes 7, Mulicz 15, csere: Horn 23, Szőke 2, Szabó F. -,Fárbás D. 17, Ortutay 11,  Szabó K. -, Bősz 9/3.

DEAC KA U14/A – Soproni SI KA SKC/A 77-83 (16-18, 23-21, 23-16, 15-28)

DEAC: Fárbás B. 15, Bai 6, Dalmi-Dienes -, Soóky 2, Mulicz -, csere: Bősz 7/3, Ortutay 17, Magyar 12, Fárbás D. 8, Szabó 6/6, Horn 4, Szőke -.

Vezetőedző: Bazsik Péter, Másodedző: Kerezsi Csaba