U14/A: Győzelem nélküli duplázás

Hazai pályán folytatta a korosztályos bajnokság Országos Főtáblájának küzdelmeit az U14/A gárda. Bazsik Péter és Kerezsi Csaba legénysége az NKA Pécs és a Vasas Akadémia növendékeivel csapott össze szombaton.

A mérkőzések sorozatát a pécsi fiatalok ellen kezdte elsőszámú serdülő csapatunk a Szent Efrém tornacsarnokban. Az NKA már a találkozó elején kemény tempót diktált, kezdeti futásukat pedig igyekezett mihamarabb lassítani a DEAC, ám Ortutay és Bősz kosarai ellenélre is kétszámjegyű vendég vezetéssel zárult az első tíz perc. (29-15) A folytatás során is próbált közelebb kerülni riválisához a házigazda, azonban Fárbás szép találatai ellenére is húsz felé tornázta fórját a félidőre Rátgéber Akadémia. (50-29) A fordulás utáni minutumok is hasonlóképpen zajlottak, mindezek ellenére Bazsik Péter fiai töretlenül hajtottak a szorosabb eredmény elérése végett, ám a mecsekaljaiak nem adták könnyen magukat és újabb tíz egységgel távolodtak a negyed során. (76-43) A negyedik periódusban is minden követ megmozgattak a mieink, a kiegyensúlyozottabb perceket hozó végjátékban pedig nem engedték túlságosan ellépni a dunántúliakat. (101-67)

Gyakorlatilag rögtön a Pécs elleni ütközet után ismét parkettre léptek fiataljaink, akik ezúttal a Vasas Akadémia serdülőivel néztek farkasszemet. Az első negyedben hamar beindult az adok-kapok, a Debrecen pedig jól tartotta a lépést Balázsi és Ortutay révén, majd az etap második felében ritmust váltottak a pasarétiek és hét egységnyi előnyt kovácsoltak maguknak a játékrész végére. (15-22) A következő szakaszban Bősz remek hármasával tapadt a fővárosiakra a hazai gárda, ezután viszont Szabó és Magyar kosarai ellenére is tizennégy pontos deficittel vonultak szünetre a mieink. (34-48) A térfélcsere után Balázsi és Ortutay Pazar tripláival faragott a differencián a DEAC, amit a Vasas nem hagyott szó nélkül, így a javuló hazai játék ellenére is az utolsó periódus előtt Gomes távolijával húsz felé kúszott a pasarétiek előnye. (56-79) A záró szakaszban Dalmi-Dienes és Fárbás akcióival kozmetikáztak a fehér-feketék, majd a hajrában Fárbás és Szabó szép megoldásaival igyekeztek lépést tartani, ám a budapestiek győzelmét ezek a megmozdulások már nem fenyegették. (71-102)

Folytatás vasárnap 9 órakor a MEAFC ellen.

NKA Pécs/A – DEAC KA U14/A 101-67 (29-15,21-14,26-14,25-24)

DEAC: Bősz 14/9, Ortutay 13/3, Fárbás D. 10, Magyar 9/3, Mulicz 6, Bai 5/3, Horn 4, Szabó 2, Balázsi 2, Dalmi-Dienes 1, Soóky 1, Kondor -.

DEAC KA U14/A – Vasas Akadémia/A 71-102 (15-22, 19-26, 22-31, 15-23)

DEAC: Fárbás 8, Horn 5/3, Balázsi 14/6, Ortutay 8/3, Bai -, Magyar 11, Nagy 2, Bősz 8/3, Szabó K. 13/6, Szabó F. -, Dalmi-Dienes 2, Kondor -.

Vezetőedző: Bazsik Péter, Másodedző: Kerezsi Csaba